Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Latvijas Futbola federācijas īpašā balva "Ghetto Football" čempioniem

Latvijas Futbola federācijas īpašā balva "Ghetto Football" čempioniem

Latvijas Futbola federācija balvu pasniedza arī 2011. gada "Ghetto Football' čempionvienībai "Brasa"
Foto: Renārs Buivids

Latvijas Futbola federācija, turpinot pagājušajā vasarā aizsākto sadarbību ar „Ghetto Games” organizatoriem, arī šajā sezonā pasniegs īpašu balvu „Ghetto Football” čempioniem. Labākajiem ielu futbolistiem būs iespēja septembrī doties uz Bosniju un Hercegovinu, lai klātienē vērotu Latvijas valstsvienības spēli 2014. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

„Ghetto Football” aktivitātes jau pirmajā vasarā atzinīgi novērtēja Latvijas Futbola federācija, jo ne velti viens no turnīriem noritēja Rīgā, autostāvvietā blakus „Skonto” stadiona zaļajam laukumam, uz kura pēc neilga laika noritēja Latvijas un Somijas valstsvienību spēle. Savukārt pirmās sezonas čempionvienībai „Brasa” bija iespēja 2012. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēli Latvija – Grieķija vērot no „Skonto” stadiona VIP ložas.

„Ghetto Football” otrajā sezonā jau aizvadīti desmit posmi, pēc kuriem rangā pirmo vietu pārliecinoši ieņem visos (!) turnīros spēlējušie „U.S.B.” pārstāvji. Labāko kvartetā pašlaik atrodas arī „Who Is Janka?”, „Bikini Lounge” un „Artis monsterītis”, bet čempionvienība „Brasa” pēc uzvaras 11. jūlija posmā kopvērtējumā jau pakāpusies uz 10. vietu. 29. augustā Rīgā, Grīziņkalnā finālturnīrā par čempionu titulu un ceļazīmi uz Bosniju un Hercegovinu sacentīsies ranga labākās 16 komandas.

Futbols nešaubīgi ir viens no demokrātiskākajiem sporta spēļu veidiem, jo nepieciešami tikai pāris spēlētāju un bumba. To var spēlēt gandrīz jebkur, taču jau otro vasaru pēc kārtas katru trešdienu daudzu jauniešu ceļš ved uz Rīgu, Grīziņkalnu, kur notiek „Ghetto Football” sacensības – trīs pret trīs uz asfaltēta laukuma ar apmalēm.

Šogad „Ghetto Football” popularitāte piedzīvojusi strauju kāpumu, jo lielā dalībnieku skaita dēļ Grīziņkalnā tika izveidoti papildus laukumi, radot iespēju vienlaicīgi aizvadīt astoņus mačus. Līdz ar to dalībnieku kopējais skaits abās vecuma grupās jau sasniedz 100 komandu.

Nešaubīgi, ka futbola spēlēšana uz asfalta, kā arī ar apmalēm ieskautā laukumā vismaz sākumā šķiet par ļoti dīvainu nodarbi, taču jau pēc pirmajām spēlēm iespējams apjaust lielākos plusus no klasiskajam futbolam neraksturīgās darbības intensitātes, kā arī ik sekundes iespējas gūt vārtus. „Ghetto Football” daudz lielāka nozīme ir spēlētāju individuālajai meistarībai, bumbas pārvaldīšanas tehnikai.

Vēl straujāk audzis spēlētāju meistarības līmenis, jo nereti laureātu pulkā pazib uzvārdi, kuri pēc dažām dienām lasāmi Latvijas čempionāta virslīgas klubu pieteikumos. „Ghetto Football” spēlē ne tikai Latvijas futbolisti, bet arī mūsu valsts klubos pieteiktie leģionāri un ciemiņi no citām valstīm.

„Ghetto Football” šovasar spēlēts ne tikai Rīgā, Grīziņkalnā, bet tas bija „Ghetto Games” programmā Jēkabpilī un Daugavpilī, kā arī „Ghetto Games festivālā Ventspilī”, kur pirmo reizi mači notika pludmales smiltīts.

„Ghetto Games” sezonas galvenie partneri: „OKarte”, „Latvijas Universitāte”, basketbola klubs „VEF Rīga”.

Papildus informācija:
Ghetto Games - draugiem.lv
Ghetto Games (@ghettogames) | Twitter

Tev jābūt autorizētam,