Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Ļašenko: "Vēlēšanās izšķirošās balsis zaudēju pēc negodīgām konkurentu spēlēm"

Ļašenko: "Vēlēšanās izšķirošās balsis zaudēju pēc negodīgām konkurentu spēlēm"
Vadims Ļašenko

Vadims Ļašenko ir pārliecināts, ka izšķirošās balsis Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta vēlēšanās zaudējis pēc negodīgas konkurentu cīņas, bet pats viņš tik netīrai cīņai nav bijis gatavs. Piedāvājam pilnā apmērā Latvijas Telpu futbola asociācijas sagatavoto interviju ar Ļašenko.

Pagājis jau vairāk nekā mēnesis kopš LFF prezidenta vēlēšanām. Kā esi pavadījis šo laiku? Vai ir izdevies atjaunot enerģijas resursus pēc šī saspringtā vēlēšanu perioda?
Aizvadītās LFF prezidenta vēlēšanas bija daudz saspringtākas un aizraujošākas, nekā biju gaidījis. Objektīvi raugoties, tās bija komplicētākās un nopietnākās sporta federācijas vadītāja vēlēšanas valsts vēsturē. Protams, pēc priekšvēlēšanu periodā uzņemtā ritma pirmās pāris nedēļas bija emocionāli smagas. Paldies ģimenei, draugiem un biznesa partneriem par atbalstu pēc vēlēšanām. Paldies visiem, kuri balsoja par mani. Gandrīz puse balsu bija par mani. Saliekot kopā visus šos atbalstošos faktorus, saprotu, ka esmu uz pareizā ceļa un man arī turpmāk ik dienu
ir jāturpina aktīvi piedalīties valsts futbola dzīvē, jāturpina attīstīt Latvijas futbols.

Vai esi analizējis, kādi bija galvenie faktori, kas pietrūka, lai uzvarētu LFF prezidenta vēlēšanās? Kādas bija iespējamās kļūdas?
Protams, ka pēcvēlēšanu periodā veicu analīzi par visiem faktoriem, kas ietekmēja vēlēšanu iznākumu. Esmu pārliecināts, ka man bija labākā programma un atbilstošākā pieredze LFF prezidenta pienākumu veikšanai. Tostarp - pieredze un iestrādnes papildus finansējuma piesaistīšanai Latvijas futbola attīstībai. Lai cik skarbi tas neizklausītos, izšķirošās balsis zaudēju tieši dēļ oponentu netīrajām un negodīgajām cīņas metodēm. Jāatzīst, ka man pietrūka pieredzes cīņai ar nepatiesiem, absurdiem apvainojumiem un neizmērojamu oponenta un viņa komandas divkosību, kas, piemēram, vienlaikus iestājās par nesavienojamiem jēdzieniem - pilnīgu atklātību un aizklātām vēlēšanām. Mana kampaņa bija caurskatāma un atklāta. Lietot negodīgas metodes nav manā dabā, jo vislielāko gandarījumu, tāpat kā futbolā, sniedz godīgā cīņā izcīnīta uzvara.

Vai esi gatavs pēc diviem gadiem no jauna cīnīties par LFF prezidenta amatu? Kādā veidā gatavosies nākamajām vēlēšanām?
Protams, ka piedalīšos nākamajās LFF prezidenta vēlēšanās. Mani mērķi nav mainījušies. Vēlos, lai futbols būtu vadošais sporta veids mūsu valstī. Tomēr, lai šo vienkāršo mērķi sasniegtu, katram federācijas darbiniekam ir jāiegulda milzīgs darbs. Aizvadītajā priekšvēlēšanu periodā tika ielikts pamats nākamo gadu darbam līdz pat prezidenta vēlēšanām.

Esmu pārliecināts, ka svarīgākais ir būt uzticīgam saviem mērķiem un pildīt dotos solījumus. Tas ir mans prioritārais uzdevums - turpināt darbu Latvijas futbola attīstībai, turpināt organizēt futbola sabiedrībā plašu atzinību guvušās “Futbola sarunu” konferences, turpināt komunicēt ar klubiem un savu iespēju robežās sniegt tiem atbalstu. Protams, ņemot vērā, ka esmu LTFA prezidents, turpināšu attīstīt telpu futbolu, nodrošinot tam tikpat izcilu attīstības tempu kā līdz šim.

Kā vērtē nesen notikušās konferences “Futbola sarunas” norisi?
Jau pirmā “Futbola sarunu” konference bija plaši apmeklēta, bet otrā pasākuma apmeklējums bija pārsteigums pat man. Es tiešam negaidīju, ka konferenci apmeklēs 100 dalībnieku no visas Latvijas. Paldies visiem par negaidīti lielo
atsaucību. Otrā konference “Futbola sarunas - Latvijas trenera ceļš!” bija piesātināta gan dalībnieku skaita ziņā, gan ar dalībnieku prezentācijās ietverto saturu un pārrunāto tēmu aktualitāti. Plašais dalībnieku loks, aktīvās un plašās diskusijas kārtējo reizi apliecināja, ka lēmums organizēt konferenču ciklu “Futbola sarunas” bija pareizs un atbilst Latvijas šodienas futbola attīstības vajadzībām. Regulāras konferences, tieša un nepastarpināta domu apmaiņa starp futbola sabiedrību un ekspertiem ir nepieciešama, lai precīzāk definētu valsts futbola attīstības virzienus, veicamos uzdevumus visos futbola organizācijas līmeņos, ļaujot konferences dalībniekiem iegūt jaunu perspektīvu savam ikdienas darbam.

Runājot par konferences saturisko pusi, konferences nosaukums precīzi raksturo apskatīto tēmu – trenera darbs. Paradoksāli - Latvijā ir daudz treneru, tomēr tie nav pieprasīti darbam ārvalstu klubos. Tas nozīmē, ka ir pamats izaugsmei, jo pieprasījums pēc speciālistiem ir labs indikators to kvalifikācijai. “Futbola sarunas - Latvijas trenera ceļš!” pasākuma goda viesis bija kādreizējais Anglijas kluba „Hull City” galvenais treneris, šobrīd Nīderlandes vienības “Vitesse Arnhem” treneris, kā arī bijušais Krievijas izlases treneris, pasaulē labi pazīstamais futbola speciālists Leonīds Sluckis. Diskusijas ar viņu izvērtās īpaši spraigas. Daudz intensīvākas nekā ar pirmās konferences goda viesi Masimo Ambrozīni, kurš no 1995. līdz 2013. gadam pārstāvēja "AC Milan" komandu, divreiz triumfējot UEFA Čempionu līgā un četras reizes uzvarot Itālijas čempionātā.

Kādas ir ieceres nākamajai konferencei, kas risināsies oktobra vidū?
Vasaras sezona futbola entuziastiem ir ļoti aizņemta, tāpēc nākamā konference ir ieplānota šā gada 16. oktobrī. Protams, pēc aizvadītajām konferencēm saņēmām virkni ieteikumu par tēmām nākamajām konferencēm, tomēr šoreiz vēlos vēl vairāk iesaistīt futbola entuziastus. Tāpēc pasākuma tēma vēl nav noteikta, un esmu aicinājis visus konferences dalībniekus iesaistīties dienas kārtības veidošanā – šobrīd gaidu priekšlikumus par aktuālo jautājumu loku. No tā atkarīgs arī ziņotāju sastāvs un goda viesis.

Latvijas futbola izlasei apstiprināts jauns treneris. Vai Tavā skatījumā tas dos pienesumu mūsu futbola attīstībai tuvākajos gados?
Pirmās pārbaudes spēles jaunā trenera vadībā bija ļoti interesantas. Tāpēc ceru, ka komisijas izvēle attaisnosies ar aizraujošu valsts izlases spēli un jauniem līdzjutējiem mūsu futbolam. Protams, ierobežotā futbola izlases spēļu pieejamība TV ēterā nenāk par labu līdzjutēju piesaistei. Bet graujoši zemā spēļu kvalitāte interneta straumējumā, kas varbūt iederētos deviņdesmito gadu nogalei, noteikti neveicina interesi par izlases spēlēm. Treneru jomā mums nepieciešams ieguldīt lielu darbu, lai pēc dažiem gadiem mums pašiem būtu vairāki vietējie speciālisti, kuri varētu droši pretendēt uz izlases trenera godu, bet darbs ar Latvijas valstsvienību būtu tik prestižs, ka uz to pretendētu arī
maksimāli plašs ārvalstu treneru loks.

Joprojām turpini darbu LTFA. Kā vērtē organizācijas sasniegto kopš tās dibināšanas?
Esmu to teicis ne reizi vien - telpu futbols ir ļoti piemērots sports mūsu klimatiskajiem apstākļiem, pat šogad, kad saulains laiks mūs lutina biežāk, nekā ierasts. Šis sporta veids Latvijā allaž ir bijis cieņā, tomēr acīmredzami strauja telpu futbola attīstība vērojama tieši kopš LTFA nodibināšanas, kad sākām mērķtiecīgu sacensību sēriju, bērnu un jauniešu turnīrus. Neviens neticēja, ka šādu izaugsmi iespējams sasniegt dažu gadu laikā. Protams, telpu futbola attīstība ir ne vien LTFA komandas panākums, bet katra šīs spēles dalībnieka un atbalstītāja veiksmes stāsts. Racionāli raugoties, ar lepnumu varu teikt, ka ir desmitkārtīgi pieaudzis gan spēlētāju, gan arī līdzjutēju skaits. Pragmatiski atskatoties uz visu paveikto, domāju, ka būtiskākais sasniegums ir skolu turnīra izveide. Dažu gadu laikā esam spējuši piesaistīt telpu futbolam simtiem bērnu un jauniešu. Turnīra pirmajā gadā mums izdevās noorganizēt turnīru četrām skolu vienībām, bet nākamajā sezonā startēja jau 16 komandas. Trešajā gadā sacensības pulcēja 23 dalībniekus, bet patlaban ir jau 62 zēnu un 10 meiteņu komandas. Un tas viss paralēli regulārajiem telpu futbola
turnīriem. Skaidrs, ka jāturpina piesaistīt papildus finansējums, lai dalība telpu futbola aktivitātēs būtu bez papildus izmaksām, lai telpu futbola komandām bez liekiem izdevumiem būtu pieejami jebkuri turnīri, jāturpina piesaistīt finanses, lai plašāks spēlētāju loks varētu spēlēt un gūt pieredzi arī ārpus valsts robežām. Tāpēc esmu gandarīts, ka esam panākuši vienošanos par sadarbību ar ģenerālsponsoru “Optibet”.

Kādas ir galvenās LTFA darbības prioritātes nākamo divu gadu laikā?
Šobrīd koncentrēju uzmanību uz piespēju aizvadīt Latvijā UEFA Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīru. Lai mēs tiktu izskatīti kā reāli pretendenti, esmu viesojies UEFA un tikšanās laikā stāstījis, kā arī rādījis mūsu telpu futbola izaugsmi, popularitāti. Tāpēc šobrīd tiekam izskatīti kā reāli pretendenti turnīra aizvadīšanai. Ja izturēsim konkurenci, tā būs pirmā reize valsts vēsturē, kad Latvijā notiek UEFA līmeņa finālturnīrs.

No savas puses turpināšu aktīvu darbu, lai šīs sacensības noritētu Latvijā. Protams, papildus aspekts, ka šāda turnīra norise dos arī finansiālu ieguldījumu telpu futbola attīstībai Latvijā. Mums ir viens prioritārais uzdevums – nodrošināt iespēju nodarboties ar telpu futbolu pēc iespējas plašākam mūsu valsts iedzīvotāju lokam visās vecuma grupās, ikvienā Latvijas vietā. Jānodrošina attiecīgā infrastruktūra, treniņu apstākļi, treneru pieejamība un turnīri, kuros pārbaudīt spēkus. Tuvākajos gados jāturpina paplašināt skolu turnīru ar reģionu komandām, pārvēršot to par visas Latvijas mācību iestāžu nozīmīgāko sporta notikumu.

Kā vērtē līdzšinējo LFF un LTFA sadarbību?
Neraugoties uz salīdzinoši labo sadarbību, domāju, ka LFF ir iespējas to pilnveidot, lai LTFA būtu vairāk iespēju turpināt telpu futbola uzvaras gājienu. Protams, federācija apzinās telpu futbola pozitīvo ietekmi uz kopējo futbola popularitāti Latvijā. Tāpēc nav jābrīnās, ka LTFA ar savu aktīvo darbu, plašo turnīru pieredzi devusi iespēju LFF pretendēt uz UEFA Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīra uzņemšanu.

Jau šodien Krievijā sākas Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs. Vai ir kāda konkrēta izlase, kurai jutīsi līdzi?
Gan klubu, gan izlašu līmenī atbalstu tikai vienu valsti – Latviju. Pasaules kausa turnīrā būšu par skaistu un aizraujošu futbolu.

 +14 [+] [-]

, 2018-06-14 17:18, pirms 7 mēnešiem
Interviju sniedza krievu valodā, vai arī kāds cits atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem? Stipri šaubos vai viņš konkrēti sniedza šādas atbildes, zinot kā rausta mūsu valodu.

 +16 [+] [-]

, 2018-06-14 17:33, pirms 7 mēnešiem
Populists!

 +17 [+] [-]

, 2018-06-14 17:40, pirms 7 mēnešiem
Banss rakstīja: Populists!
Tieši tā!
Tukši vārdi un vairāk nekā.
Domā, ka gājieni ar Ambrozīni un Slucka aicināšanu ietekmēs biedrus.
Nu ieguldītā nauda neatmaksāsies.
Biedrus un futbola sabiedrību daudz vairāk interesē citas lietas - kā norit Krimināllieta pret Ļašenko vietnieku Romaņuku, ar kuru kopā tika piekrāpta valsts.
Vadim, kāpēc tu nekomentē un noklusē šo lietu par savu vietnieku un galveno tavas komandas dalībnieku? Tu to sauc par futzāla uzvaras gājienu?
Atsauce (tiem, kuriem interesē reālie fakti no V.Ļašenko biogrāfijas, nevis tukša muldēšana): https://www.kompromat.lv/item.php?d...

 +12 [+] [-]

, 2018-06-14 18:01, pirms 7 mēnešiem
Vēl arvien aizvainots puišelis un tāds grib tikt par prezidentu ? Absurds

 +16 [+] [-]

, 2018-06-14 18:12, pirms 7 mēnešiem
Kādēļ apakšā nav uzraksta - apmaksāta reklāma?

 +14 [+] [-]

, 2018-06-14 18:17, pirms 7 mēnešiem
Neraudi mazais, tu nevienam vairs neesi interesants.

 +11 [+] [-]

, 2018-06-14 18:28, pirms 7 mēnešiem
Cik var njaudet ? Sita njaudot tada sjauta ka vinam pofig par LV futbolu, viarak par sevi uztraucaas

  +9 [+] [-]

, 2018-06-14 18:52, pirms 7 mēnešiem
Tas krievs nevar nomierināties!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +8 [+] [-]

, 2018-06-14 19:37, pirms 7 mēnešiem
Beidz gvelzt, brauc uz tēvzemi un shēmo tur.

  +6 [+] [-]

, 2018-06-14 20:07, pirms 7 mēnešiem
skumji, ka tagad 2 gadus būs jāklausās vaģika raudāšana un meli (SC simpātijas skaidri KG pusē, bet naudas dēļ jāpublicē visas samazgas..)

  +7 [+] [-]

, 2018-06-14 21:07, pirms 7 mēnešiem
Tas vēl nevar nomierināties
Slēpts komentārs: lauvas_sirds_dinamo_102265443997461

  +7 [+] [-]

, 2018-06-14 21:57, pirms 7 mēnešiem
Nomazgā savas netīrās rokas nopirktā ielene

  +8 [+] [-]

, 2018-06-14 22:00, pirms 7 mēnešiem
Vadim Ļašenko-negodīgas spēles sāki tu,kad par balsi piedāvāji 2000 eur katram biedram!! preteklis tu esi,nekas vairāk!

  +3 [+] [-]

, 2018-06-14 22:03, pirms 7 mēnešiem
euuu...šis tak galīgi garīgi nelīdzsvarots! novāc to sporta komandas logo un ieliec kādu jampapiņa bildi!
lauvas_sirds_dinamo_102265443997461 rakstīja: jā, baigi nevar nomierināties.. Gorkšs tak kā slims vēla netīras kampaņas.. un reāli uzvarēja negodīgi.. Ļašenko parādīja ka ir vienīgais vecis. Nevis zemsiks rāpulis. Kur tagad Gorkša apvainojumi noklusuši.. viņš jau izvirzīja gana skaļas apsūdzības..
Gorkšs manās acīs ir suns. Lai viņam veicas, bet izlases spēles es neskatīšos.. kamēr tur būs tādi idioti. . vēl no Liepājas atvilka kkādu mērkaķi slimu izlasē par asistentu.. nafig.
Ļašenko, lai veicas.. tas ir vecis.. Un sasniegs daudz, kā arī tiks cienīts sabiedrībā

  -3 [+] [-]

, 2018-06-14 22:11, pirms 7 mēnešiem
https://m.facebook.com/prognozuspeles Nāc un prognozē Pasaules kausa futbolā spēles!

  +5 [+] [-]

, 2018-06-14 23:31, pirms 7 mēnešiem
Kas nu , Latvijas futbols sāk slīdēt ārā no okupantu ķetnām ?...

     [+] [-]

, 2018-06-15 10:40, pirms 7 mēnešiem
Varaskārais un ar mazvērtības kompleksu māktais tipiņš joprojām nevar rimties! Lupata ne vecis.

     [+] [-]

, 2018-06-15 10:52, pirms 7 mēnešiem
Baigais žurnālists. Pat nepajautā, kas bija tās negodīgās metodes un kurš oponents?
Vienīgā pret Vadimu "negodīgā metode" no malas izskatījās KK uzmetiens.

     [+] [-]

, 2018-06-15 11:06, pirms 7 mēnešiem
Un vēl. Vai kāds var paskaidrot, kas ir "telpu futbola uzvaras gājiens"? Neesmu sekojis līdzi. Rangā esam 55. vietā, kas nav nekas izcils, bet nu labāk ir kā lielo futbols, taču pieļauju, ka lielā mērā tāpēc, ka daļai telpu futbols ir pie kājas.