Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

Latvijā pirmajās “Ghetto Football Freestyle” sacensībās triumfē zviedrs Olofsons

Renārs Buivids
Renārs Buivids

Latvijā pirmajās “Ghetto Football Freestyle” sacensībās triumfē zviedrs Olofsons
"Ghetto Football Freestyle" uzvarētājs Viktors Ludvigs Olofsons uzstājas Grīziņkalna kolizejā
Publicitātes foto

“Ghetto Games” desmitajā sezonā Rīgā, Grīziņkalna kolizejā 4. jūlijā pirmo reizi Latvijā notika starptautiskās futbola frīstaila sacensības “Ghetto Football Freestyle 2018”. Eiropas astoņu valstu uzlecošo zvaigžņu konkurencē par uzvarētāju kļuva zviedrs Viktors Ludvigs Olofsons.

“Ghetto Games” kopīgi ar Eiropas vadošo frīstaila organizāciju “DaMove” (Itālija) un tās līderi Lorenco Pincirolli organizētajās sacensībās startēja – Džese Marlets, Laura Dekere (abi Nīderlande), Grifins Beridžs (Anglija), Viktors Ludvigs Olofsons, Joje Lindgārds (abi Zviedrija), Roberts Guziks (Polija), Anto Sanzs (Spānija), Jakobs Semajers-Garičs, Jonass Klasens (abi Dānija) un Prīts Lepiks (Igaunija/Somija). Debiju sacensību formātā piedzīvoja arī Latvijas pārstāvis Daniels Lapsenietis.

Kvalifikācijas kārtā katrs no sacensību dalībniekiem ne tikai iepazīstināja ar sevi, bet arī cīnījās par piecām automātiskajām ceļazīmēm uz ceturtdaļfinālu. Augstākās atzīmes no žūrijas saņēma Marlets, Beridžs, Guziks, Olofsons un Lindgārds, kuriem arī izdevās sekmīgi pārvarēt divcīņu pirmo kārtu un iekļūt pusfinālā. Par lielāko pārsteigumu parūpējās nākamais čempions Olofsons, kurs cīņā par vietu finālā pārspēja Marletu, bet izšķirošajā divcīņā uzvarēja Beridžu.

Skatītāju simpātiju balvu par labāko triku saņēma Lindgārds.

“Šis bija lielisks pasākums, jo man ļoti patīk uzlecošo zvaigžņu sacensību formāts. Tas perfekti atbilst “Ghetto Games” būtībai par vietu, kur jaunietis var trenēties, piedalīties sacensībās un pilnveidot savu meistarību. Nākotnē vēl vairāk uzmanības un līdzekļu ieguldīsim 12 līdz 16 gadus veco jauniešu izaugsmei, talantīgo spēlētāju atklāšanai,” uzsver “Ghetto Games” dibinātājs Raimonds Elbakjans. “Futbola frīstaila sacensību dalībnieki demonstrēja ļoti augstu meistarību. Esmu pārliecināts, ka arī Latvijā izaudzināsim konkurētspējīgu futbola triku meistaru. Turpināsim strādāt kopīgi ar Lorenco Pincirolli, lai attīstītu šo futbola disciplīnu Latvijā. Desmitgades griezumā tas noteikti palīdzēs arī kopumā futbola attīstībā, jo individuālā meistarība un futbola mīlestība ir ļoti noderīga. Uz “Ghetto Basket” piemēra esam pārliecinājušies, ka 3x3 basketbola aktivitātes daudzu gadu garumā palīdz veidot arī pozitīvo attieksmi pret basketbolu kopumā un piepildīt skatītāju tribīnes uz Latvijas valstsvienības spēlēm.”

“Ghetto Football Freestyle 2018” žūriju veidoja Pasaules Futbola frīstaila asociācijas direktors un “Superball” pasaules čempionāta dibinātājs Lukas Skoda (Čehija), 2017. gada Eiropas čempions futbola frīstailā Brinjars Fagerli (Norvēģija) un Polijas frīstaila zvaigzne Bartlomiejs Raks, kurš daudz vairāk pazīstams ar savu skatuves vārdu “Kalaputa”.

Sacensību uzstāšanās notika ne tikai mūzikas ierakstu pavadījumā, bet arī ar dzīvo klātienes pavadījumu, par kuru rūpējās budzinieks Kristaps Jānis Sokolovs no Andžeja Grauda bungu skolas un “Ghetto Beatbox batla” uzvarētājs Aigars Smaļķis.

Futbola frīstaila būtība ir triku izpildīšana ar futbola bumbu. Uzstāšanās laikā atļauts izmantot visas ķermeņa daļas, izņemot rokas. Tā ir salīdzinoši jauna futbola disciplīna, kas popularitāti ieguva gadsimta sākumā, pateicoties interneta attīstībai un futbola reklāmām, kurās bieži tiek izmantoti frīstaila elementi. Protams, “YouTube” platforma nodrošina milzu publicitāti labākajiem meistariem.

Projekts tiek īstenots ar Rīgas domes atbalstu un Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

„Ghetto Football Freestyle 2018” partneri: Rīgas dome, Latvijas Futbola federācija, "Live Riga", Rīgas Brīvostas pārvalde, "Latvijas Nafta".

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja