Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

5. jūnijā Rīgā pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas čempionāts “panna” futbolā

Renārs Buivids
Renārs Buivids

5. jūnijā Rīgā pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas čempionāts “panna” futbolā
"Pannas" spēle Rīgā, Grīziņkalnā.
Publicitātes foto

5. jūnijā Rīgā, Grīziņkalna sporta kompleksā pirmo reizi Latvijā notiks Eiropas čempionāts “panna 1x1” - "Ghetto Panna: European Championship 2019".

Spēle “panna” ir ielu futbola paveids, kur spēles galvenais uzdevums ir izsist bumbu pretiniekam starp kājām. Spēle notiek uz apļveida laukuma ar apmalēm (6 m diametrā) un maziem vārtiem. Spēle parasti notiek trīs minūtes un uzvar tas, kurš pirmais iesit trīs vārtus vai izsist pretiniekam “Pannu”. Vārds “Panna” ir cēlies no Surinamas, kur 2007. gadā tika izdomāti spēles noteikumi un vēlāk tika veiksmīgi adaptēti Eiropā. Vārds ir identisks vārdam latviešu valodā, kurš apzīmē virtuves piederumu, bet nav ar to saistīts.

Sacensības notiks divās vecumu grupās: U-15 (2004. gadā dzimuši un jaunāki) un 16+ (2005. gadā dzimušie un vecāki). Šobrīd piereģistrēti vairāk nekā 40 dalībnieku no 13 valstīm - Brazīlijas, Beļģijas, Dānijas, Nīderlandes, Krievijas, Lielbritānijas, Polijas, Francijas, Horvātijas, Vācijas, Meksikas, Marokas un Latvijas.

Organizatori informē, ka čempionāta ietvaros piedalīsies arī pasaules labākie “pannas” spēlētāji. Laukumā dosies “Fatih” (Vācija, 2018 gada pasaules čempions), “Amin” (Dānija, 2017 gada pasaules čempions), Žans “Easy Man” Doests (Nīderlande, ielu futbola leģenda), Kristofers Līhts (Dānija, “Pannahouse” kustības līderis) un daudzi citi.

“Pasākums tiek rīkots sadarbība ar pasaulē labāko ielu futbola organizāciju “Panna House” no Dānijas. Prieks un gods pieņemt tāda līmeņa pasākumu savā pilsētā. Tas ir liels solis ielu futbola attīstībā Latvijā,” uzsver Latvijas ielu futbola līderis Antons Semeņaks.

"Ghetto Panna: European Championship 2019" turnīra sākums 5. jūnijā plkst. 19:00 Grīziņkalnā, “Ghetto Games” Kolizejā (adrese: Pērnavas iela 42, Rīga). Ieeja pasākumā bez maksas. Plašāka informācija turnīra rīkotāju oficiālajā mājaslapā Ghetto Games

“Ghetto Games” partneri: Rīgas dome, Rīgas Brīvostas pārvalde, “Latvijas Nafta”.

“Ghetto Games” sadarbības partneri: Latvijas Futbola federācija, “Lampa.lv”, “Maxima”, PF “Ķekava”, “Yandex Taxi”, “Nike”, “Sportland”, Latvijas Tautas sporta asociācija, “Būvniecības ABC”, “Krown”, “Kreiss”, “Mangaļi”.

“Ghetto Games” informatīvie partneri: “Radio TEV”, “JCDecaux”, izdevniecība "Rīgas Viļņi", “Sporta Avīze”, portāls "Inbox.lv".

Projekts tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Izmantotie resursi:
https://www.ghetto.lv/lv/turniri/fo...