Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2, Did:0, useCase: 0

IFAB paskaidro: "Aizmugure ir un paliek aizmugure, lai cik maza tā arī būtu"

Rolands Eliņš

IFAB paskaidro: "Aizmugure ir un paliek aizmugure, lai cik maza tā arī būtu"
Foto: Sportimage/PA Images/Scanpix

Starptautiskās futbola asociācijas padomes (IFAB) ģenerālsekretārs Lūkass Brads paskaidrojis savu nostāju VAR sistēmas sakarā, komentējot iepriekš plaši pārpublicētos izteikumus.

Decembra izskaņā IFAB ģenerālsekretārs Lūkass Brads publiski skaidroja VAR izmantošanu un norādīja, ka tiek gatavoti ieteikumi video tiesnešiem, lai VAR vairs netiktu izmantots kā sīku kļūdu novēršanas rīks, bet gan cīņai ar acīmredzamām tiesnešu kļūdām. Plaši pārpublicētie citāti sacēla jaunu vētru futbola aprindās, sākot diskusijas par to, kur tad īsti būs robeža starp „sīkām” un „acīmredzamām” kļūdām, un IFAB sniegusi savu paskaidrojumu.

Intervijā vācu medijam „Sportschau.de” Brads paskaidroja, ka iepriekš viņš brīvos teikumos atgādinājis par VAR sākotnējo ieceri, nevis gatavojies piedāvāt būtiskas izmaiņas: „Ja VAR liecina par aizmugures situāciju, tad ir jāfiksē aizmugure. Pat tad, ja tā ir tikai viena centimetra apjomā. Aizmugure tik un tā ir aizmugure.”

Brads norādīja, ka viņa galvenā doma bijusi tāda, ka nepieciešams panākt, lai video tiesneši ātrāk pieņem lēmumus: „Viņam nevajadzētu izpētīt katru iespējamo rakursu vairāku minūšu garumā. Taču reizē arī aicinu futbola sabiedrību vairāk uzticēties tiesnešiem, kuri arvien labāk sāk pierast pie VAR sistēmas.”

Publikācijā arī norādīts, ka iepriekš karstākās diskusijas tiesāšanas sakarā bijušas par pieļautajām kļūdām, bet tagad diskusijas ir par to, ka lēmumi ir pārāk precīzi.

Izmantotie resursi:
https://www.sportschau.de/fussball/...

     [+] [-]

, 2020-01-04 12:52, pirms 3 nedēļām
..nav jau nekādas vainas, ja viss iet gludi, ne tā kā teju vienmēr, kad kādu momentu skatās un tiesā, bet citu, kurš dažkārt ir acīmredzamāks, ne. piemēram, FIFA klubu finālā, kur bija roka, kuru pat parādīja video, bet neviens neko neiedeva, kaut parasti tādā gadījumā pārtrauc spēli un tiek izpildīta pendele. utt.