Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 0

Salaspiliešiem trešais čempionu tituls pēc kārtas

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Salaspiliešiem trešais čempionu tituls pēc kārtas
Salaspils 1. vidusskolas frisbija izlase
Foto: Ritvars Raits

26.novembrī Ogrē norisinājās piektais Latvijas Jaunatnes čempionāts frisbijā jauktajā grupā, kurā jau trešo gadu pēc kārtas par čempioni kļuva Salaspils 1. vidusskola izlase. Atlikušās vietas uz goda pjedestāla ieņēma attiecīgi Ventspils tehnikums un Ventspils 6. vidusskola.

Latvijas Jaunatnes čempionāts frisbijā jauktajā grupā norisinājās jau piekto gadu pēc kārtas, ceturto reizi tas notika tieši Ogrē. Šogad turnīrā piedalījās astoņas mācību iestādes no Salaspils, Ventspils, Ogres, Rīgas un Valmieras. Komandas bija sadalītas divās apakšgrupās, balstoties uz iepriekšējo gadu rezultātiem. Dienas pirmajā pusē tika aizvadītas apļa spēles ar savas grupas komandām, lai noskaidrotu divas labākās komandas, kas turpinās cīņu par medaļām. Pirmajā pusfinālā Salaspils 1. vidusskola pārliecinoši pārspēja Ventspils 6. vidusskolu. Otrajā pusfinālā tikās divas Ventspils komandas – Ventspils tehnikums un Ventspils 4. vidusskola. Šajā cīņā pārāki izrādījās Ventspils tehnikuma audzēkņi.

Mazo finālu veiksmīgi sāka Ventspils 6. vidusskola, kas ne tikai spēja realizēt savu uzbrukumu, bet arī sekmīgi darboties aizsardzībā, izvirzoties vadībā 2:0. Pēc neveiksmīgā starta Ventspils 4. vidusskola spēja saņemties un izlīdzināt rezultātu (2:2), spēle ritēja līdzīgi līdz pat puslaika beigām (5:5). Arī otrais puslaiks turpināja ritēt punkts punktā, līdz pie rezultāta 7:7 divus punktus pēc kārtas guva Ventspils 6. vidusskola (9:7). Nākamajā punktā spriedze lika par sevi manīt – neviena komanda vairākas minūtes nespēj raidīt sekmīgu piespēli zonā, galu galā punktu izdevās gūt Ventspils 4. vidusskolai, samazinot rezultātu starpību līdz minimumam (8:9). Tā kā laiks bija beidzies iepriekšējā punkta izspēlē, lai uzvarētu, kādai komandai bija jāgūst desmit punkti. Pēc vairākām strīdīgām epizodēm un asām diskusijām Ventspils 6. vidusskola realizēja savu uzbrukumu, izcīnot bronzas godalgas (10:8).

Jau trešo gadu pēc kārtas finālā tikās Salaspils 1. vidusskola un Ventspils tehnikums. Jau spēles sākumā salaspilieši spēka izvirzīties vadībā 2:0. Līdz puslaika beigām Salaspils 1. vidusskolai izdevās vēl vairāk palielināt savu pārsvaru (7:4). Otro puslaiku veiksmīgāk sāka ventspilnieki, kam izdevās samazināt rezultāta starpību līdz diviem punktiem (6:8). Atlikušajā spēles gaitā pārliecinoši dominēja Salaspils 1. vidusskolas komanda (13:7), kas jau trešo gadu pēc kārtas kļuva par turnīra čempioni. Salaspils 1. vidusskola izcīnīja ne tikai zelta godalgas, bet arī Spēles gara balvu.

Par turnīra vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīts Arvīds Žanis Orlovskis (Salaspils 1. vidusskola), bet labākā starp meitenēm šogad bija Undīne Vektere (Valmieras Viestura vidusskola).

Izmantotie resursi:
Latvijas frisbija federācija |