Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:374, Did:0, useCase: 0

Frisbija turnīrs "Rīgas Rudens" - jau 20. reizi

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Frisbija turnīrs "Rīgas Rudens" - jau 20. reizi
Publicitātes foto

Jau šajā valsts svētku nedēļas nogalē, 18. un 19. novembrī, norisināsies starptautiskais frisbija turnīrs "Rīgas Rudens 2017", kas šogad svinēs apaļu jubileju - 20 gadu. Četrās sporta hallēs (Ogrē, Lielvārdē un Salaspilī) savā starpā sacentīsies 42 komandas (25 vīriešu un 17 sieviešu) no Latvijas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Vācijas, Īrijas, tas būs lielākais frisbija turnīrs Baltijas vēsturē.

Latviju šajā turnīrā pārstāvēs astoņas vīriešu un sešas sieviešu komandas. Divos iepriekšējos gados vīriešu konkurencē laurus plūca pašmāju komanda no Salaspils "Wild Things", kam pēc ļoti labiem startiem Eiropas līmeņa starptautiskos turnīros beidzot izdevās izcīnīt arī šī turnīra uzvarētāju titulu. Sacensību mājiniece "Moments" (Ogres Frisbija klubs) sieviešu konkurencē pērn vien finālā piekāpās Krievijas komandai. Zīmīgi, ka tieši uz turnīra apaļo jubileju ieradīsies komandas no valstīm, kas līdz šim nav startējušas šajā turnīrā - no Vācijas un Īrijas.

Vīriešu komandas ir sadalītas astoņās apakšgrupās, no kurām divas ir elites grupas, to vienībām turnīra gaitā būs izteiktas priekšrocības. Elites grupā iekļautas komandas, kas pēc turnīra ranga atradās labāko astotniekā. Sieviešu divīzijas komandas sadalītas četrās apakšgrupās, kurās visām komandām ir vienlīdzīgas iespējas. Sestdien komandas aizvadīs grupu spēles, bet jau svētdien sāks cīņu par vietām un noskaidros šī gada uzvarētājus. Spēles norisināsies Lielvārdes novada sporta centrā, Salaspils sporta namā, Ogres 1. vidusskolas sporta hallē un Ogres novada sporta centrā. Spēles par medaļām tiks aizvadītas svētdien, 19. novembrī, Ogres novada sporta centra hallē no pulksten 14.00.

Spēles klātienē varēs vērot jebkurā no minētajām sporta hallēm (ieeja bez maksas), bet otrās dienas spēles būs skatāmas tiešraidē Latvijas Frisbija federācijas youtube kanālā (www.youtube.com/frisbijs). Rezultātiem līdzi sekot būs iespējams "Rīgas Rudens" facebook lapā.

Spēļu grafiks pieejams turnīra facebook lapā (www.facebook.com/RigasRudens)

Frisbijs ir aktīvs bezkontakta sporta veids ar frisbiju disku, plašāk pazīstamu kā lidojošo šķīvīti. Frisbijs pats par sevi ir ļoti unikāls, jo tiek spēlēts bez tiesnešiem un balstās uz spēlētāju savstarpēju cieņu un cieņu pret sportu.

Turnīru "Rīgas Rudens 2017" organizē Ogres Frisbija klubs sadarbībā ar Latvijas Frisbija federāciju. Paldies par atbalstu mūsu draugiem "Luckygrass", Ogres novada sporta centram, Salaspils sporta namam, Lielvārdes novada sporta centram, Ogres 1. vidusskolai, Ogres "Chilli picai" un bāram "Hauze".

Informāciju sagatavoja: Linda Gulbe