Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Cīņa par Kurzemes troni jau pašā sezonas startā

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Cīņa par Kurzemes troni jau pašā sezonas startā
Jaunajā sezonā ļoti daudz kas "Kuršu" komandai būs atkarīgs no Mihaila Kostuseva sekmēm
Foto: FK Kurši

Šodien Elvi vīriešu florbola līgā ieplānota viena spēle, kurā "Kurši/Ekovalis" pulksten 18:00 Liepājas Olimpiskajā centrā un Sportacentrs.com pārraidē uzņems "Talsu NSS/Krauzers". Jau pašā sezonas startā savdabīgs Kurzemes derbijs.

Pēdējos gados labākas sekmes spējuši demonstrēt Liepājas florbolisti, vieglākā vai sarežģītākā veidā iekļūstot starp čempionāta astoņām labākajām komandām, tādējādi kvalificējoties izslēgšanas spēļu turnīram. Viņu konkurenti no Talsiem pēdējos gados ar tamlīdzīgiem panākumiem nav spējuši izcelties, kaut gan tieši viņi ir koduši Latvijas čempionāta medaļās, kam vēju pilsētas klubs nav spējis pietuvoties ne reizes, netiekot tālāk par ceturtdaļfināliem.

Starpsezonu periodā abās komandās notikušas visnotaļ ievērojamas sastāva izmaiņas. Talsiniekiem klāt nākuši divi Latvijas izlases florbolisti ar Arti Raitumu priekšgalā. Tāpat komandai piesaistīti vēl vairāki Latvijas čempionātam laba līmeņa spēlētāji un vieta izslēgšanas turnīrā šosezon ir kā minimālais mērķis. Tikmēr liepājnieku rindas kārtējo reizi ir kļuvušas retākas, vairākiem vadošajiem spēlētājiem dodoties prom vai turpinot atveseļoties no savainojumiem. Vietas tukšas nepaliks, taču tās tiks aizpildītas ar saviem audzēkņiem no jaunatnes čempionāta, kuri savā vecumā ir laba līmeņa spēlētāji, bet virslīgas latiņa, ļoti iespējams, pašlaik var izrādīties par augstu. To neslēpj arī komandas galvenais treneris Mārtiņš Krūms, uzsverot, ka šosezon viens no galvenajiem uzdevumiem ir "izdzīvot" un uzkrāt pieredzi, lai nākamajās sezonās atgrieztos spēcīgāki.

Viss iepriekš minētais gan nebūt nenozīmē, ka "Talsu NSS/Krauzers" jau var ierakstīt trīs punktus turnīra tabulā. No Liepājas ar uzvaru kabatā talsinieki mājup nav braukuši jau kopš 2011.gada, kad izcīnīja 6:5 uzvaru papildlaikā. Pamatlaikā uzvara tika izcīnīta vēl vienu sezonu iepriekš. Spēlējot Liepājā bilance ir 7:5 mājinieku labā, bet kopējā bilance Latvijas virslīgas turnīra laikā ir 13:10 par labu Liepājas "Kuršiem".