Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Par FK "Ogres Vilki" galveno treneri kļuvis Jurijs Fedulovs

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Par FK "Ogres Vilki" galveno treneri kļuvis Jurijs Fedulovs
FK "Ogres Vilki" galvenais treneris Jurijs Fedulovs. Foto: Ritvars Raits

ELVI florbola līgas vīriešiem komandai "Ogres Vilki" jaunajā sezonā būs jauni mērķi. Ogrēnieši trešajā Virslīgas sezonā viņus cīņā vedīs jauns galvenais treneris - Jurijs Fedulovs. Ogres klubs vienojies par sadarbību ar pieredzes bagāto florbola speciālistu Juriju Fedulovu, kurš līdz šim lielāko daļu trenera darba pavadījis, strādājot ar jauniešu, kā arī sieviešu Virslīgas komandām. Piedevām viņa pieredzes bagāžā ir arī vairāki pasaules čempionāti kā sieviešu un meiteņu U-19 nacionālo izlašu galvenajam trenerim. Pirmie iespaidi, komandas mērķi un komandas atbalstītāji kā svarīga kluba sastāvdaļa. Par šo un citām lietām lasītāju uzmanībai tiek piedāvāta pirmā intervija ar FK "Ogres Vilki" jauno galveno treneri.

Ir pagājis zināms laiciņš, kopš sāki sekot līdzi ogrēniešu sniegumam. Cik viegli vai grūti bija pieņemt šādu izaicinājumu, ņemot vērā to, ka komanda "Ogres Vilki" Virslīgā, maigi izsakoties, ar labiem rezultātiem nebija izcēlusies?
- Tika izteikts piedāvājums. Es tam piekritu, jo vienmēr esmu gribējis trenēt vīriešus un vadīt komandu Virslīgā. Ļoti daudz man sanācis strādāt sieviešu Virslīgā un izlašu līmenī, tāpēc ir vēlme vadīt komandu arī Latvijas vīriešu florbol elitē, kur tik daudz uzmanības nav jāpievērš tehniskajam brāķim vai, piemēram, fiziskajai sagatavotībai, kas savukārt liedz izveidot kaut ko taktiski kvalitatīvāku, neļauj eksperimentēt un augt florbolā pašā par sevi. Tas, ka komanda bija pēdējā vietā, neko nenozīmē. Mazliet papildinot sastāvu vai arī to pašu sākotnēji motivējot un intensīvi trenējoties, mēs varam uzlabot savu sniegumu.

Lielākā daļa, tai skaitā arī tu, uzskati, ka šo situāciju var labot tikai un vienīgi trenējoties, trenējoties un vēlreiz trenējoties. Sekojot līdzi komandas sniegumam un jau aizvadot pirmos treniņus ar jauno komandu, varbūt esi pamanījis pāris lietas vai nianses, pie kurām puišiem būtu jāstrādā vairāk, vai, gluži pretēji, ir arī kādas pozitīvākas lietas, ar kurām "Ogres Vilkus" varētu izcelt starp pārējām Virslīgas komandām?
- Pēc piedāvājuma pirmajām sarunām es sāku interesēties, skatīties gan statistiku, gan spēļu ierakstus, kā arī runāju ar citu Virslīgas komandu treneriem, vēl neminot, ka sadarbošos ar "Ogres Vilkiem", un viņi izteicās, ka tā ir samērā neprognozējama komanda, pret kuru ļoti neērti spēlēt. Līdz ar to man patika, ka čaļi pie nepieciešamības spēj pārslēgties uz dažādām situācijām. Ja piestrādātu pie aizsardzības modeļiem, domāju, ka Ogres komandai izveidosies savs rokraksts - ja ne šosezon, tad nākamajā sezonā. Ja darbosimies tālāk, tad viss atnāks.

Lai iepazītu komandu labāk un pieslīpētu nepieciešamās nianses, "Ogres Vilki" šomēnes piedalīsies divos turnīros – "Riga Floorball Cup" un "Latvian Open". Ko šādos turnīros treneris vēlas redzēt visvairāk, jo saprotams, ka perfektu sniegumu vasaras periodā komandai vēl ir grūti parādīt?
- Pārbaudes turnīros mērķis ir pārbaudīt spēlētājus kaujas apstākļos. Pārbaudīt jau kādu savu taktisko zīmējumu, saliekot maiņas, varbūt arī eksperimentējot, nebaidoties no lieliem zaudējumiem. Ja būs labs rezultāts un uzvaras, būs OK, bet ja zaudēsim, tad katrā gadījumā tas nav pārmetums ne spēlētājiem, ne citiem. Tas ir tikai labs pirmssezonas treniņš, kurā pirms sezonas sākuma varam ieraudzīt, pie kā mums vēl jāpiestrādā.

Ejot soli pa solim, noteikti tiks izvirzīti kādi mazie mērķi, kurus kā komandai vajadzēs sasniegt, taču, ja mēs pēc regulārā čempionāta beigām ieskatīsimies turnīra tabulā - kura būs tā pozīcija, ar kuru būsi apmierināts?
- Protams, ka būšu apmierināts - jo augstāk, jo labāk. Negribu teikt ''hop'', pirms neesam sākuši spēlēt. Pēc pirmajām 3 – 4 spēlēm tad jau varēs kaut ko prognozēt. Komanda tiks pastiprināta vēl ar spēlētājiem un, kopumā ņemot, mums sastāvs ir diezgan jauns. Es domāju, ka "Ogres Vilki" šosezon sagādās kādus rūgtuma pilnus brīžus pretiniekam un ar patīkamiem pārsteigumiem iepriecinās savus fanus un skatītājus.

Veltījums esošajiem un potenciālajiem komandas faniem un atbalstītājiem?
- Būsiet laipni gaidīti uz mūsu spēlēm! Mēģināsim parūpēties ne tikai par kaujiniecisku noskaņu un azartisku cīņu, bet mazliet arī par šovu, parūpēsimies par skatītājiem un faniem ar pēcspēles intervijām, kopējo fotografēšanos un citām interesantām aktivitātēm.

Intervēja:
Kārlis Krastiņš