Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Pastarīšu cīņa Bauskā un Cēsu “dērbijs”

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Pastarīšu cīņa Bauskā un Cēsu “dērbijs”
Jorens Malkavs
Foto: Lekrings.lv

Elvi vīriešu florbola līgā šovakar tiks izspēlētas četras cīņas. Principiāls duelis gaidāms Bauskā, kur savā starpā spēkosies divas vienības, kas joprojām ir bez punktiem tabulā. Tāpat spraigai vajadzētu būt cīņai starp divām bijušā Cēsu rajona vienībām. Mači tiks izspēlēti arī Kocēnos un Liepājā.

“Rubene” – “Irlava/Avant” pulksten 16:00 Kocēnos un Sportacentrs.com

Uzvarot pēdējās divas cīņas, “Rubene” ar deviņiem punktiem sešos mačos spējusi pakāpties uz sesto vietu tabulā. Tiesa, panākumi nākuši grūtās cīņās, jo mājas mačā pret Talsiem izdevās uzvarēt vien ar 8:7, bet šķietami pārliecinošais 12:7 Rīgā pret “RTU/Rockets” īsti neatbilst spēles gaitai, jo pirmajos divos periodos sekmīgāki bija tieši rīdzinieki, kuri vēl piecas minūtes pirms mača beigām atradās iedzinējos tikai ar 7:8. Kaut arī pēdējā periodā “studenti” pārmētāja pretiniekus, bumbiņa četras reizes nonāca viņu vārtos, ļaujot “Rubenei” tikt pie vērtīgiem trim punktiem. Lielisku maču aizvadīja Jēkabs Keišs, kurš iemeta četrus vārtus un izdarīja vienu piespēli. Savukārt Arnijs Kuratņiks, kurš ar 15 (6+9) punktiem ir komandas rezultatīvākais spēlētājs sezonā, guva divus vārtus un izdarīja trīs piespēles. Kocēnu vienība pašlaik ir otra sliktākā, spēlējot skaitliskajā mazākumā (53.3% neitralizācija) un arī vairakums nav ierasti rezultatīvais. Lielākais klupšanas akmens komandai ir spēles otrās trešdaļas, kuras zaudētas piecās spēlēs no sešām.

Savu spēli kaut kur pazaudējuši Irlavas florbolisti, kas pirms pāris dienām mājās ar rezultātu 5:8 piekāpās “Ķekavai”, tādējādi piedzīvojot jau trešo zaudējumu pēc kārtas. Tabulā vienība ar sešiem punktiem noslēdz vadošo astotnieku. Divus vārtus iemeta Kristaps Kazlovskis, kuram sezonā kopumā 9 (6+3) punkti un rezultatīvākā spēlētāja gods komandā. Ja “Rubene” izmanto katru trešo vairākumu, šajā rādītājā esot astotajā vietā, tad irlavnieku vairākums ir vēl bēdīgāks, jo izmantoti tikai 26.3% gadījumu, ar šādu bilanci esot trešajiem sliktākajiem čempionātā. Pretēji “Rubenei”, šī vienība vāji spēlē maču ievadus, uzvarot tikai vienu spēles pirmo trešdaļu. Gūto un zaudēto vārtu attiecība gan arī “Irlava/Avant” vienībai sliktākā ir tieši spēles vidējā nogrieznī.

Pērn abās savstarpējās spēlēs pie uzvarām izdevās tikt “Rubenei”, kas vispirms pārveda negaidīti vieglu 15:6 uzvaru no Irlavas, bet pēc pāris mēnešiem savās mājās bija labāki vien ar rezultātu 6:4, kaut arī pēc divām trešdaļām atradās iedzinējos.

“FK Kurši” – “FBK Valmiera” pulksten 17:00 LOC Manēžā Liepājā un Sportacentrs.com

Liepājniekiem vakar pārtrūka trīs uzvarēto spēļu sērija, ar kuru izdevās restartēt vāji iesākto sezonu. Izbraukumā pret sev neērto Ulbrokas komandu par uzvaru pacīnīties neizdevās un nācās piekāpties ar 4:8, neskatoties uz to, ka lieliski sezonu iesākušais Ralfs Polis jau pirmajā minūtē vadībā izvirzīja kurzemniekus. Neskatoties uz septiņiem ielaistajiem vārtiem (pēdējie tika iemesti tukšā cietoksnī), par liepājnieku labāko spēlētāju atzina Edgaru Rimarenko, kurš tika galā ar 30 metieniem. Ar vienu piespēli atzīmējās arī Toms Akmeņlauks un spēlējošais komandas treneris ar 14 (5+9) punktiem joprojām ir liepājnieku rezultatīvākais spēlētājs. Tabulā “Kurši” ar deviņiem punktiem pašlaik ieņem septīto vietu, bet, uzvaras gadījumā, šovakar var noķert savus šīvakara pretiniekus. Iespējams, par uzvaru Ulbrokā neizdevās pacīnīties tadēļ, ka tā arī netika nopelnīts neviens skaitliskais vairākums, kurā Vēju pilsētas vienība ir lieliska, realizējot 70% iespēju, šajā rādītājā joprojām esot labākie čempionātā. Interesanti, ka statistiski sliktākās trešdaļas “Kuršiem” ir otrās, kurās izdevies uzvarēt divās spēlēs, bet zaudēt četros mačos, tajā pašā laikā tieši vidējos spēles nogriežņos komandai ir labākā gūto un zaudēto vārtu attiecība.

Zaudējusi Cēsīs, “FBK Valmiera” svinējusi uzvaras trijās nākamajās spēlēs, vispirms viegli tiekot golā ar baušķeniekiem, bet tad ar minimālu rezultātu pieveicot Talsu un Stalbes vienības. Līdz ar to tabulā valmierieši ar 12 punktiem piecās spēlēs atrodas ceturtajā vietā, tikai par uzvaras tiesu atpaliekot no čempionāta līdervienības, kuru šovakar var noķert. Pret “Pārgauju” uzvara tika izcīnīta ar 10:9, taču tajā pašā laikā komanda gana pārliecinoši kontrolēja notikumu gaitu laukumā. Gūstot divus vārtus, par labāko atzina Matīsu Salmiņu, kamēr Mārtiņš Broks guva trīs vārtus un izdarīja vienu piespēli. Tas viņam ar 13 (7+6) punktiem ļaujot ieņemt sev tik ierasto rezultatīvākā spēlētāja statusu komandā. Līdzšinējais līderis Raitis Ozols izdarīja vienu piespēli, līdz ar to viņam tagad summā ir 12 (3+9) punkti. Arī valmierieši, līdzīgi kā viņu šodienas pretinieki, sekmīgi spēlē vairākumā, realizējot 45% iespēju, tādējādi esot trešie labākie.

“Bauska” – “RTU/Rockets” pulksten 18:00 Bauskā

Kaut arī komandām sapnis par labāko astotnieku šķiet pamazām jau sāk attālināties, šīvakara cīņa abām būs ļoti svarīga un principiāla. Vienības aizvadījušas piecas spēles, piedzīvojot piecus zaudējumus. Pēdējās spēlēs komandas spējušas epizodiski radīt problēmas saviem pretiniekiem. Tas gan lielā mērā attiecas uz cīņām savās mājās, līdz ar to šajā spēlē liels trumpis būs “Bauskas” komandai. Baušķinieki savā laukumā divas trešdaļas kā līdzīgs pret līdzīgu spēja spēkoties ar Ulbrokas un Cēsu komandām, salūztot vien pēdējā nogrieznī. Tikmēr izbraukumā bieži vien komanda ātri zaudē cerības uz punktiem, savukārt pēdējā trešdaļā jau var uzrādīt līdzvērtīgu rezultātu. Tā tas bija arī pēdējā mačā Lielvārdē, kad pēc diviem periodiem komanda zaudēja ar 1:7, bet pēdējā nogrieznī katra no komandām iemeta pa diviem vārtiem. Ar diviem punktiem Aivis Barkovskis bija rezultatīvākais Lielvārdē un tāds viņš ir arī sezonas griezumā, iekrājot 7 (4+3) punktus. Baušķeniekiem vājais punkts ir spēle nevienādos sastāvos, jo sliktākie viņi ir gan vairākumā (14.3% realizācija), gan mazākumā (43.7% neitralizācija).

Rīdzinieki savu pēdējo maču aizvadīja vakar, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu “Rubenei” ar piecu vārtu deficītu, lai gan varēja tikt arī pie pirmajiem punktiem čempionātā. Ar trim punktiem rezultatīvākais un labākais komandā bija Mārtiņš Lapsiņš, kurš sezonā iekrājis sešus punktus. Viņam priekšā ir jaunais Toms Ķeirāns un komandas kapteinis Artūrs Jansons, kuriem ir pa vienam punktam vairāk. Rīdziniekiem ir nedaudz labāka gūto un zaudēto vārtu bilance, kas viņiem pašlaik ļauj atrasties tabulā virs “Bauskas”, bet pēc šīvakara mača vārtu bilancei vairs nebūs būtiska nozīme, jo “status quo” tiks izjaukts. Neskatoties uz zaudējumiem visās spēlēs, komandu var uzteikt par pašaizliedzību un to apstiprina 69.5% neitralizācija mazākumā, kas ir ceturtais labākais rādītājs čempionātā.

“Lekrings” – “SK Pārgauja” pulksten 18:10 Cēsīs un LTV7

Spēle starp divām bijušā Cēsu rajona komandām jau vairākus gadus ir ļoti principiālas un saistošas un šovakar maču tiešraidē translēs LTV7 kanāls. Cēsnieki joprojām spēlē nevainojami, uzvarot visās četrās spēlēs, sausām kājām izkļūstot arī no sarežģītās situācijas Bauskā, atspēlējot trīs vārtu deficītu. Otro maču pēc kārtas rezultatīvi aizvadīja Jorens Malkavs, gūstot divus vārtus un izdarot tikpat piespēles, ar 10 (6+4) punktiem esot visas komandas rezultatīvākais. Tikmēr par labāko tika nosaukts Jānis Rajeckis, kurš tajā spēlē guva divas no sezonā pavisam iespētajām piecām piespēlēm. Interesanti, ka Bauskā cēsnieki pirmo reizi sezonā zaudēja mača pirmo trešdaļu un, neskatoties uz to, ka tieši pēdējā nogrieznī nodrošināja uzvaru, pēdējās 20 minūtes joprojām ir nepārliecinošākās “lēcējpeļu” statistikā.

Stalbes vienība piedzīvojusi zaudējumus pēdējās divās spēlēs, tajās kopumā ielaižot 21 vārtus. Tas arī ir lielākais klupšanas akmens. Savainots ir vārtsargs Arvis Kalniņš, bet Dāvis Helmuts Zvejnieks pašlaik nerāda pārliecinošāko sniegumu. Tas komandas pieteikumā lika iekļaut karjeru jau noslēgušo Renāru Arāju, kurš arī darbojās Valmierā. Ar četriem vārtu guvumiem sezonu Valmierā pa īstam iestartēja Lauris Ābols, bet otro maču pēc kārtas lielisks bija Gvido Lauga, kuram divi vārtu guvumi un četras piespēles. Sezonā kopumā viņam pēc šīs spēles 12 (7+5) punkti un rezultatīvākā spēlētāja gods. Tikmēr sezona šķiet beigusies Edgaram Puriņam, kurš Kocēnos spēlē pret Ulbroku sarāva pleca saites un jau pārcietis operāciju.