Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Klāt izšķirošā pusfināla spēle

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Klāt izšķirošā pusfināla spēle
Foto: Lekrings.lv

Elvi vīriešu florbola līgas pusfināla sērijā starp "Lielvārde/FatPipe" un Cēsu "Lekrings" komandām ar sešām spēlēm izrādījies par maz, lai noskaidrotu spēcīgāko vienību. Līdz ar to šovakar pulksten 20:00 komandas dosies laukumā septīto reizi, lai beidzot atrisinātu jautājumu, kura vienība iekļūs finālā.

"Lielvārde/FatPipe" – "Lekrings" pulksten 20:00 Lielvārdē (Sērijā 3:3)
Komandas visu sēriju pārmaiņas spēlē te mājās, te viesos un arī uzvaras tiek izcīnītas gan vienas, gan otras komandas mājvietā. Interesanti gan, ka pēdējās četras uzvaras komandas izcīnījušas, spēlējot pretinieku laukumā. Sērijas ievadā "Lielvārde/FatPipe" savā laukumā bija pārāki ar 9:5, bet dienu vēlāk cēsnieki mājās revanšējās ar 4:3. Kopš tā laika savā arēnā vienības pie panākuma vairs nav spējušas tikt. Otrajā nedēļas nogalē "Lekrings" viesos uzvarēja ar 5:2, bet savās mājās ar pieciem vārtu guvumiem izrādījās par maz, esot spiestiem samierināties ar 5:7 zaudējumu. Trešajā nedēļas nogalē cēsniekiem pietika ar diviem precīziem metieniem, no kuriem vieni tika gūti pašā cīņas izskaņā, lai no Lielvārdes pārvestu 2:1 panākumu. Tas "lēcējpelēm" ļāva nonākt vienas uzvaras attālumā no iekļūšanas lielajā finālā.

Vareni "Lekrings" uzsāka sesto spēli, savā laukumā iekrājot 3:0 pārsvaru. Taču arī ar tādu handikapu izrādījās par maz, lai saņemtu biļeti uz pēdējo šīs sezonas Elvi florbola līgas spēli. Soli pa solim Lielvārdes komanda tuvojās, panākot neizšķirtu un arī pārņemot vadību. Spēles izskaņā jau cēsniekiem nācās glābties, kas arī sekmīgi padevās. Vispirms Rūdis Žukelis neiemeta tukšos vārtos, trāpot pa vārtu stabiņu, bet mirkli vēlāk Emīls Dzalbs rezultātu izlīdzināja. Tas sēriju pirmo reizi ievirzīja papildlaikā, kurā diezgan ātri atrisinājumu panāca Aivja Kusiņa vārtu guvums – 7:6 "Lielvārde/FatPipe" izrādījās labāka, nodrošinot to, ka sērijā būs nepieciešama izšķirošā septītā spēle.

Lielvārdes vienība pēdējās divās sezonās jau ir izbaudījusi septītās spēles garšu savā laukumā. Pirms diviem gadiem pusfināla sērijas septītajā spēlē savā laukumā tika pieveikta Stalbes "Pārgauja", šai pašai vienībai pērn dramatiski zaudējot pusfināla sērijas septītās spēles pēcspēles metienu sērijā.

Šī ir piektā reize, kad abas komandas krusto nūjas izslēgšanas spēļu turnīros. Tālajā 2009./10. gada sezonā gados ļoti jaunā un nepieredzējusī Lielvārdes komanda nespēja izrādīt pretestību stiprajiem cēsniekiem ceturtdaļfinālā (4:15, 4:14, 10:21). Gadu vēlāk komandas spēkojās pusfinālā, cēsniekiem atkal tiekot pie uzvaras ar minimālo spēļu skaitu (5:2, 8:7, 6:5). Vēl pēc gada komandas atkal spēkojās pusfināla sērijā, šoreiz beidzot Lielvārdes komandai ne vien tiekot pie pirmās uzvaras spēlē, bet arī visā sērijā (3:5, 7:5, 9:10, 7:2, 8:4). Turpinājumā komandas divas sezonas pēc kārtas krustoja nūjas finālā, abas reizes triumfējot Cēsu komandai (2:1, 10:6, 6:7, 10:4, 8:2 un 4:3, 9:6, 5:11, 6:5, 5:4). 2015. gada pavasarī "Lekrings" atkal spēlēja finālā, kur "Lielvārde" nespēja iekļūt, līdz ar to tajā pavasarī komandu nūjas nekrustojās, bet pēc gada "Lielvārde" bija pārāka pusfinālā (5:4, 9:8, 5:6, 4:3, 7:5), četrām no piecām spēlēm noslēdzoties vai nu papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā.

Kura komanda uzvarēs sērijas izšķirošajā mačā?

  • 26

  • 50