Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:269, Did:0, useCase: 0

Pētersons:"Visu laiku saņemam izaicinājumus no ārpuses"

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Pētersons:"Visu laiku saņemam izaicinājumus no ārpuses"
Ilvis Pētersons. Foto: Māris Greidāns, floorball.lv

Jūlija sākumā norisinājās Latvijas Florbola savienības (LFS) kopsapulce, kurā par savienības prezidentu atkārtoti tika ievēlēts Ilvis Pētersons, kurš gaidāmos veicamos darbus nākamajā periodā bija gatavs atklāt arī Sportacentrs.com

LFS Valdes sastāvs būtiskas izmaiņas nepiedzīvoja, taču pilnīgi bez pārmaiņām, protams, neiztika. "Domāju, ka Valdes sastāvs florbolam kopumā ir labs. Izmaiņas nav būtiskas, taču jāsaprot, ka ne visi gatavi turpināt darbu pēc četru gadu cikla. Salīdzinot ar iepriekšējo sastāvu, klāt nākuši divu jaunu klubu pārstāvji, ģeogrāfija kļuvusi plašāka, līdz ar to ceru, ka jautājumu risināšanā lēmumi būs vēl izsvērtāki."

Jautājot kādi ir galvenie izaicinājumi, kurus gribētos realizēt līdz jaunā termiņa beigām (2024. gada 30. jūnijam), prezidents atzina, ka ilgtermiņā pašlaik ir grūti ko plānot. "Pēdējā laikā saņemam dažādus izaicinājumus no ārpuses, ar florbolu netieši saistītām lietām. Tiklīdz redzam gaismu tuneļa galā, tā atkal kaut kas notiek." Pašlaik tiekot diskutēts par izmaiņām ziedojumu likumā, bet 2022. gadā sporta budžetu varētu diezgan krasi samazināt. "Ir ko kasīt galvu, turklāt jāņem vērā, ka 2022. gada pasaules junioru čempionāts norisināsies tālajā Jaunzēlandē, bet vīriešu čempionāts ieplānots Šveicē. Lieki teikt, ka šīs nav tās lētākās valstis uz pasaules kartes."

Pētersons uzskata, ka pēdējos gados par gana labu produktu izveidota Elvi vīriešu florbola līga, ko var uzskatīt par vienu no neprognozējamākajiem komandu sporta turnīriem Latvijā. "Vīriešu stiprākā līga uzskatāma par gana labu, taču, protams, ir vēl idejas kā to attīstīt un padarīt saistošāku. Tagad viens no galvenajiem uzdevumiem ir pievērsties vīriešu 1. līgas turnīram, kuru arī gribam padarīt krietni pievilcīgāku un saistošāku komandām."

Vadošā Latvijas florbola čempionāta nosaukumā arī nākamajā sezonā būs ELVI vārds. "Turpināsim sadarību ar ELVI veikalu tīklu. Liels prieks, ka viņi novērtē mūsu darbu un mums viņu atbalsts ir ļoti nozīmīgs. Pašlaik ir grūti pateikt, kāda būs situācija ar citiem atbalstītājiem, jo vairāki mūsu sadarbības partneri tomēr ir pakļuvuši zem Covid-19 skalpeļa. Skaidrs, ka plānotos ieguvumus par finālspēļu rīkošanu esam zaudējuši un tur nekāds ietaupījums neradās. Tāpat jāņem vērā, ka jaunietēm pasaules čempionāts nav atcelts, bet gan pārcelts uz nākamo gadu, kā rezultātā komandai būs nepieciešams rast līdzekļus papildus gatavošanai."

Ņemot vērā, ka iepriekšējā sezona noslēdzās priekšlaikus, Sportacentrs.com jautāja LFS prezidentam vai pirms sezonas sākuma nevarētu izspēlēt Latvijas kausu, lai florbolisti atgūtu spēles garšu. "Latvijas kausa rīkošana ir rūpīgi jāizsver, lai šādam turnīram būtu kāda vērtība, jo spēlēt spēlēšanas pēc īsti jēgu es neredzu," Pētersons atzīst, ka pilnīgi nereāla Latvijas florbola kausa atdzimšana pēc ļoti daudzu gadu pārtraukuma tomēr nav. "Diskusiju līmenī ir izkristalizējušies divi varianti, taču, gadīgi sakot, pašlaik šo jautājumu strauji nedzenam uz priekšu, jo katru dienu varam sagaidīt kādas izmaiņas. Pašlaik koncentrējamies uz to, lai valsts čempionāts sākas laikā (septembra otrā nedēļas nogale) un spēles klātienē var apmeklēt arī līdzjutēji."

Šī gada decembrī būtu jānotiek pasaules florbola čempionātam vīriešiem, kuru paredzēts izspēlēt Somijas galvaspilsētā Helsinkos. "Pašlaik čempionāts vēl nav atcelts un pēdējais datums, kad jāpieņem lēmums par turnīra rīkošanu vai atcelšanu ir noteikts 1.oktobris. Tomēr ja paskatās dalībvalstis, kas čempionātam ir kvalificējušās, tad vismaz puse nevarētu normāli ierasties uz turnīru, neievērojot noteiktos pašizolācijas ierobežojumus. Turklāt jāņem vērā, ka Somijā šie nosacījumi ir vēl stingrāki nekā pie mums."

Latvijas izlases gatavošanās plānos būtiskas korekcijas gan nav veiktas, kamēr nebūs pilnīga skaidrība par čempionāta norises laikiem. "Bija doma, ka pie mums septembra mēnesī ierastos Somijas un Šveices U-23 izlases, kā arī Vācijas valstsvienība, lai sacenstos ar mūsu vīriešu izlasi. Tomēr pandēmijas dēļ pasākums ātri vien nobruka. Pašā sākumā vāciešu vietā bija doma uzaicināt zviedru juniorus, taču Zviedrija jau pašā sākumā nonāca "sarkanajā sarakstā", tad saslimušo skaits strauji sāka palielināties Šveicē un drīz vien arī somi no uzaicinājuma atteicās. Līdz ar to pašlaik ar izlases treneriem skatāmies variantus, lai septembra mēnesī izlases kandidāti varētu aizbraukt uz kādām pārbaudes spēlēm Somijā. Pašlaik zināms, ka tradicionālajā starptautiskajā turnīrā "Latvian Open" spēlēs gan Latvijas vīriešu, gan junioru izlases, lai sacenstos ar Somijas F-līgas klubiem "Oilers" un "SaiPa".