Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:905, Did:0, useCase: 0

Pēc grūtākās sezonas karjerā Bitmanis atgriežas dzimtenē

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Pēc grūtākās sezonas karjerā Bitmanis atgriežas dzimtenē
Toms Bitmanis (#4)

Toms Bitmanis divas sezonas pēc kārtas kļuva par Elvi florbola virslīgas rezultatīvāko spēlētāju un šajā sezonā nolēma izmēģināt savus spēkus florbola Mekā Zviedrijā. Pēc sezonas Toms sarunā ar Sportacentrs.com atzina, ka šī viņam bijusi visgrūtākā sezona.

"Šī viennozīmīgi bija mana grūtākā sezona karjerā. Jauna valsts, jaunas pilsētas, kas veidoja daudzas dažādas sadzīviskas problēmas, spēlēšana trijās dažādās komandās, pie dažādiem treneriem un tā tālāk." Pats spēlētājs nebaidās atzīt, ka šī sezona bija ne vien grūtākā, bet arī ne sevišķi veiksmīga: "Varētu teikt, ka dažādu iemeslu dēļ sezona neizvērtās tā, kā biju cerējis pirms tās sākuma. Esmu sapratis, ka uz ārzemēm jābrauc spēlēt pēc uzaicinājuma vai konkrēta piedāvājuma, pretējā gadījumā ir ļoti grūti sakārtot visas sadzīviskās lietas."

Sezonu sāki "IBK Sundsvalls" komandā, taču janvārī pārcēlies uz ambiciozo "FBKC Kalmarsund". Kādēļ notika šī pāreja?
"Jau no paša sākuma visas lietas neizvērtās kā plānots gan sportiskajā, gan sadzīves ziņā, tādēļ sāku meklēt citus variantus, kur spēlēt. Ļoti patika "FBC Kalmarsund" kluba attīstība, profesionālists, ambīcijas un kluba mērķi. Viņi mani janvāra sākumā uzaicināja uz pārbaudi un uzskatīju \, ka šī būs labāka vieta manai attīstībai."

Sezonas gaitā "FBC Kalmarsund" ar pasaules dārgāko florbolistu Kimu Nilsonu ierindā iesāka diezgan smagnēji, bet turpinājumā sniegums uzlabojās. Galveno uzdevumu iekļūt Superlīgā gan neizdevās izpildīt. Kas, tavuprāt, pietrūka?
"Domāju, ka pretinieki vairāk spēlēja komandas spēli, kamēr mūsu komanda spēlēja izteikti uz saviem līderiem divās maiņās. Līderiem parādījās arvien lielāka vēlme individuāli panākt vēlamo rezultātu. Savukārt pretinieku komanda jau daudzus gadus spēlē ar diezgan saspēlētu sastāvu un tas bija redzams arī laukumā."

Vai pēc šīs nosacītās neveiksmes ir plānotas kādas būtiskas izmaiņas komandas sastāvā?
"Komandai ir nomainījies galvenais treneris un piesaistīti divi jauni spēlētāji, turklāt komanda nolēmusi vairāk izmantot savas piramīdas spēlētājus, dodot tiem vairāk spēles laiku."

Vai arī pats paliec komandas sastāvā?
"Nē, pats šajā komandā vairs nespēlēšu, jo vadība nespēj man nodrošināt sadzīves apstākļus – dzīvošanu, darbu."

Tādā gadījumā, vai ir jau kāda skaidrība par turpmāko karjeras attīstības virzību"
"Pašlaik izskatās, ka atgriezīšos Latvijā. Vēlme spēlēt ārzemēs, protams, ir un to es pavisam neatmetu. Taču bez laba piedāvājuma vēlreiz kaut kur braukt īsti nebūtu prātīgi. Ja parādīsies kāds labs piedāvājums, tad visticamāk to izmantošu."

Toma Bitmaņa karjeras rādītāji

SezonaKomandaLīgaVārtiPiespēlesPunkti
2016./17.FBC KalmarsundZviedrijas Allsvenskan527
2016./17.Granlo BKZviedrijas Allsvenskan303
2016./17.IBK SundsvallZviedrijas 1.divīzija15520
2015./16.FK RīgaVirslīga464086
2014./15.FK RīgaVirslīga413879
2013./14.FK RīgaVirslīga5748105
2012./13.Talsi/TriobetVirslīga192241
2012./13.Talsi/Vika wood2.līga101
2011./12.Latgranula/LīgatneVirslīga211839