Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Bijusī florboliste Šeina: "Pret zviedrietēm neredzēju mēģinājumus pieturēt bumbiņu"

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Bijusī florboliste Šeina: "Pret zviedrietēm neredzēju mēģinājumus pieturēt bumbiņu"
Anete Šeina
Foto: no personīgā arhīva

Viena no retajām latviešu florbolistēm, kas pasaules čempionātos atzīmējusies ar rezultatīvu metienu pret Zviedriju ir Anete Šeina, kurai Sportacentrs.com pēc abu izlašu savstarpējās spēles lika novērtēt aizvadīto cīņu.

"Sniegums un spēle bija tieši tāda, kādu biju gaidījusi. Zviedrijas spēlētājas pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu, bet mūsu meitenes cīnījās aizsardzībā, cerot uz pretuzbrukumiem, kas manā skatījumā tomēr ne visai labi izdevās. Pārāk viegli atdevām atpakaļ sūri, grūti izcīnītās bumbiņas. Vienkārši metām to otrā laukuma pusē, nemaz nemēģinot to īsti pieturēt un veidot kādu jēdzīgu saspēli."

Lai arī pašlaik daudz tiek cildinātas mūsu jaunās florbolistes, kādreiz rezultatīvajai uzbrucējai, kura karjeras laikā daudzus gadus pavadījusi Zviedrijas Superlīgas klubos, bija savs redzējums: "Var redzēt, ka jaunajām meitenēm nav spēļu pieredzes pret spēcīgākam konkurentēm. Līdz ar to ir ļoti grūti pielāgoties spēlei, kas ir daudz ātrāka un fiziski spēcīgāka, nekā viņas pieradušas ikdienā. Arī ar īpašu individuālo sniegumu nevienu no meitenēm izcelt un paslavēt nevarētu."

Latvijas izlases kalendārs šajā čempionātā ir diezgan nežēlīgs, pēc brīvas pirmās dienas latvietes spēlējušas trīs dienas pēc kārtas, turklāt ceturtajā dienā jau gaidāma kvalifikācijas cīņa ar Norvēģiju. Šeina attaisnojumus sarežģītajā kalendārā nemeklēja: "Man liekas, ka spēļu grafiks vairāk vai mazāk, bet diezgan līdzīgs ir bijis vienmēr. Kalendārs bija zināms jau labu laiku iepriekš, lai tam varētu pienācīgi sagatavoties un par to nebūtu jādomā čempionāta laikā. Ja mājas darbs būs kārtīgi izpildīts un meitenes nebūs slinkojušas, tad kalendāram spēli ar Norvēģiju nevajadzētu ietekmēt. Galvenais ir noticēt saviem spēkiem, parādīt cīņassparu un palīdzēt vienai otrai. Ar to var pietikt, lai tiktu pie uzvaras. To arī novēlu meitenēm."