Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Latvietes vienā grupā ar ASV, Austriju un Austrāliju

Latvietes vienā grupā ar ASV, Austriju un Austrāliju

Austrijas izlase kvalificējās pasaules čempionātam un spēlēs pret Latviju
Foto: IFF Floorball

Noslēgusies pasaules florbola čempionāta kvalifikācijas turnīra stadija U-19 juniorēm. Finālturnīram kvalificējās Krievija un Austrija, bet latvietes finālturnīrā startēs grupā ar austrietēm, austrālietēm un amerikānietēm.

Kvalifikācijas turnīrā par divām vietām uz pasaules čempionāta B-divīziju sacentās četras Eiropas izlases. Turnīra ievadā Nīderlandes juniores ar 10:1 sagrāva Itāliju, bet krievietes pārliecinoši ar 12:4 apspēlēja kvalifikācijas turnīra organizatores austrietes.

Sacensību otrajā dienā savā starpā sacentās abas pirmās dienas uzvarētājas. Pēc mača līksmot varēja krievietes, kuras svinēja 8:4 (2:1, 3:1, 3:2) panākumu pār Nīderlandi, tādējādi nodrošinot vietu pasaules čempionātā. Dienas otrajā spēlē austrietes ar 5:2 (3:1, 1:1, 1:0) pieveica itālietes, tādējādi saglabājot izredzes kvalificēties finālturnīram. Interesanti, ka laukuma saimnieču spēli klātienē vēroja mazāk skatītāju kā Krievijas junioru uzvaru pār Nīderlandi.

Krievietes ēdējā dienā varēja spēlēt bez lieka sasprindzinājuma un komanda nācijas reabilitēšanu Starptautiskajā florbolā atzīmēja ar graujošu 18:2 (9:1, 3:1, 6:0) uzvaru pār itālietēm, tādējādi arī kļūstot par kvalifikācijas turnīra uzvarētājām. Krietni spraigāka izvērtās turnīra pēdējā spēle starp Austriju un Nīderlandi, kurai vajadzēja dot atbildi uz jautājumu, kura no šīm izlasēm tiks uz pasaules čempionātu. Pirmais periods noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, bet uzreiz pēc pārtraukuma holandietes atklāja rezultātu. Perioda otrajā pusē austrietes izcēlās ar trim precīziem metieniem, bet astoņas minūtes Nīderlande rezultātu sadeldēja līdz minimumam. Neko vairāk holandietes nespēja un Austrijas komanda varēja līksmot par 3:2 (0:0, 3:1, 0:1) uzvaru un tikšanu uz pasaules čempionātu.

Notikusi arī pasaules čempionāta grupu turnīra izloze un Latvijas juniores spēlēs B-divīzijas A apakšgrupā kopā ar ASV, Austrijas un Austrālijas valstsvienībām. B apakšgrupā spēlēs Kanāda, Ungārija, Krievija un Jaunzēlande. Vienīgi B-divīzijas uzvarētājas nodrošinās iekļūšanu pasaules čempionāta A-divīzijā. Stiprāko komandu A apakšgrupā spēlēs Zviedrija, Čehija, Norvēģija un Vācija, bet B grupā sacentīsies Somija, Šveice, Polija un Slovākija.

Pasaules čempionāts 2018. gadā no 2. līdz 6.maijam norisināsies Šveicē.

Tev jābūt autorizētam,