Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Pārliecinošā uzvara pār igauņiem ļauj Latvijai izcīnīt otro vietu

Pārliecinošā uzvara pār igauņiem ļauj Latvijai izcīnīt otro vietu

Latvijas vīriešu florbola valstsvienība izcīnījusi otro vietu Triju nāciju florbola turnīrā Kocēnos, turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 8:3 pieveicot Igaunijas valstsvienību. Divus vārtus mūsu izlases rindās guva Artis Raitums, bet par labāko tika atzīts Pēteris Trekše.

Latvijas izlasei šoreiz ārpus pieteikuma palika Jānis Rajeckis, Ivo Balodis un Atis Stepāns, bet Kaspars Šķēls un Kristers Eglītis tā arī netika ierakstīti pieteikumā nevienā no trijām spēlēm.

Aktīvāk spēli sāka igauņi, bet mūsu vārtos pārliecinoši darbojās Agris Rogainis. Rezultātu latviešiem izdevās atklāt mača desmitajā minūtē, kad pretuzbrukumā Toms Bitmanis no labās malas izdarīja lielisku piespēli vārtu priekšā esošajam Andrim Rajeckim, kurš bija rezultatīvs, neskatoties uz sadursmi ar vārtsargu. Līdz nākamajam vārtu guvumam bija jāgaida 17. minūtē, kad pretinieku laukuma pusē labi pacīnījās Kārlis Petrovskis, atgūstot bumbiņu un piespēlējot to mūsu kapteinim Artim Raitumam – 2:0. Trešdaļas izskaņa aizritēja pārliecinošā Latvijas zīmē, jo minūti pēc raituma vārtu guvuma trešos vārtus guva Rolands Kovaļevskis, kurš izmantoja vēl viena aizsarga Morica Krūmiņa piespēli. Arī tas vēl nebija viss, jo minūti pirms beigām pēc raidījuma vārtu virzienā tur pacīnījās divi mūsu aizsargi. Ja Petrovski igauņiem izdevās neitralizēt, tad pret Jāni Ragovski viņiem nebija argumentu un rezultāts kļuva jau 4:0. Diemžēl savainojumā iedzīvojās Juris Gribusts, kurš jau no perioda vidus nevarēja turpināt maču, savu vietu laukumā atdodot Artim Savinam.

Ja var ticēt statistikai, tad Latvijas izlase pirmajā periodā izdarīja četrus metienus un visi četri bija rezultatīvi. Otrajā trešdaļā tik gludi vairs negāja, turklāt pēc piecām nospēlētām minūtēm igauņi vienus vārtus atspēlēja, kad pretuzbrukumā no kreisās malas rezultatīvi meta Kaspars Kalions. Igauņiem tie bija pirmie vārti turnīrā, kaut arī nospēlētas bija jau 85 minūtes. Pirms tam igauņi ar palika sausā pret Somijas U-23 izlasi (0:6). Jāpiezīmē, ka vārtus igauņi guva aizturētā soda laikā, jo brīdi iepriekš noteikumus bija pārkāpis Artis Raitums. Pēc zaudētajiem vārtiem latvieši atkal nonāca iedzinējos, jo uz sodīto soliņu bija spiests doties Artūrs Jurševskis. Mazākumā mūsējie nospēlēja pārliecinoši, turklāt drīz vien jau paši varēja spēlēt vairākumā. Tā laikā labākā iespēja radās Pēterim Trekšem, taču no labas pozīcijas cēsnieks meta garām. Kas neizdevās vairākumā, to Trekše paveica vienādos sastāvos, ar precīzu metienu panākot 5:1. Savukārt divas minūtes pirms perioda beigām Gvido Lauga izmantoja lielisku Raituma piespēli, lai panāktu jau 6:1.

Latvijas izlase trešo periodu varēja sākt ar spēli skaitliskajā vairākumā, taču darbojās diezgan haotiski, turklāt pēc tam, kad igauņu kapteinis Romans Pass atgriezās laukumā no noraidīto soliņa, viņš aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā. Ja Pasa metienu Rogainis atvairīja, tad atkārtotu raidījumu Kaspara Kalinona personā valmierietis galā netika. Latviešu atbilde bija zibenīga, jo jau pēc desmit sekundēm Artis Raitums atjaunoja piecu vārtu pārsvaru. Savukārt četras minūtes vēlāk Andra Rajecka tālu diagonāli vārtu guvumā pārvērta Artūrs Jurševskis. Pēdējais vārds gan piederēja igauņiem, kuriem desmit minūtes pirms mača beigām izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, trešos vārtus spēlē gūstot Kasparam Kalinonam. Tas gan neliedza Latvijai svinēt panākumu ar rezultātu 8:3.

Pēc mača tika izpildīta arī pēcspēles metienu sērija, kurā latvieši bija pārāki ar rezultātu 2:1. Vārtus Latvijas izlases labā guva Pēteris Trekše un Gvido Lauga.

Triju nāciju florbola turnīrs

Latvija – Igaunija 8:3 (4:0, 2:1, 2:2)
Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Artis Raitums 3 (2+1), Jānis Ragovskis 2 (1+1), Pēteris Trekše 2 (1+1), Andris Rajeckis 2 (1+1), Kārlis Petrovskis 2 (0+2), Rolands Kovaļevskis 1 (1+0), Gvido Lauga 1 (1+0), Artūrs Jurševskis 1 (1+0), Toms Bitmanis 1 (0+1), Morics Krūmiņš 1 (0+1)

Tev jābūt autorizētam,