Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Atstājot sausā ungārietes, Latvijas florbolistes iekļūst finālā

Atstājot sausā ungārietes, Latvijas florbolistes iekļūst finālā
Cementējot aizsardzības līniju, par labāko spēlētāju Latvijas izlasē atzina kapteini Elizabeti Pavlovsku.
Foto: Ritvars Raits, floorball.lv

Pasaules U-19 florbola čempionāta B-divīzijas finālu sasniegušas Latvijas meitenes, kas pusfināla spēlē, kontrolējot notikumus laukumā, ar rezultātu 3:0 pieveica Ungāriju, tādējādi svinot ceturto uzvaru četrās turnīra spēlēs. Rīt priekšā izšķirošā cīņa par atgriešanos A-divīzijā.

Grupu turnīrā Latvijas U-19 izlase ar nopietnām problēmām nesaskārās, izcīnot trīs vieglas uzvaras pār ASV, Austrālijas un Austrijas izlasēm, pārliecinoši ieņemot pirmo vietu savā apakšgrupā un nodrošinot vietu turnīra pusfinālā. Tajā pretim stājās Ungārijas izlase, kas turnīru iesāka ar nebūt ne pārliecinošām 5:1 un 5:3 uzvarām attiecīgi pār Jaunzēlandes un Kanādas juniorēm. Tas arī šai komandai priekšlaicīgi deva vietu pusfinālā, bet cīņā par uzvaru apakšgrupā visnotaļ cienījami tika nospēlēts pret Krieviju, kur gan nācās piedzīvot 2:5 zaudējumu, grupu turnīru noslēdzot otrajā vietā.

Kā jau to varēja paredzēt, mačs ar ungārietēm izvērtās krietni saspringtāks. Pirmajā trešdaļā pārsvars laukumā bija latvietēm, taču ilgstoši to neizdevās pārvērst vārtu guvumā. Perioda otrajā pusē latvietes arī palika skaitliskajā mazākumā, kad Lienei Leitei nekas cits neatlika, kā pārkāpt noteikumus, lai glābtu izlasi no vārtu zaudējuma. Mazākumā vārtus izdevās nosargāt neieņemtus, bet nedaudz vēlāk tieši latvietes atklāja spēles rezultātu. Pēc soda izspēles no laukuma stūra turnīra rezultatīvākā spēlētāja Anna Ankudinova atrada vārtu priekšā Letīciju Kalvi, kura ar vienu pieskārienu raidīja bumbiņu vārtos.

Līdz otrajam vārtu guvumam bija jāgaida otrā perioda vidus, kad pārsvaru dubultoja Simona Grāpēna, arī esot rezultatīva no vārtu priekšas, kad saņēma piespēli no Simonas Grāpēnas. Brīdī, kad jau ritēja otrās trešdaļas pēdējā minūte, latvietēm izdevās noorganizēt ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, ar vienu piespēli Gaugerei atrodot Jūliju Rozīti, kura meta nekļūdīgi, Latvijas U-19 izlases pārsvaru palielinot līdz 3:0.

Rezultāta spiestas, ungārietes trešajā spēles nogrieznī centās spēlēt arvien aktīvāk, biežāk viesojoties Barbaras Rabčevskas sargāto vārtu tuvumā. Tomēr latvietes pietiekami sekmīgi darbojās aizsardzībā, tādējādi krietni palīdzot arī savai vārtsardzei. Pēdējā periodā neviena no komandām vārtus tā arī neguva, līdz ar to Barbara Rabčevska aizvadīja savu otro sauso spēli turnīrā, bet labākās spēlētājas balva tika mūsu komandas kapteinei Elizabetei Pavlovskai, kura sekmīgi darbojās aizsardzībā.

Rīt Latvijas U-19 izlase aizvadīs cīņu turnīra galvenajā hallē, sacenšoties B-divīzijas finālā. Pretiniekos būs Krievijas un Austrijas pusfināla mača uzvarētājas.

Pasaules florbola čempionāts U-19 juniorēm

Latvija – Ungārija 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Rezultatīvākās Latvijas izlasē: Laura Gaugere 2 (0+2), Letīcija Kalve 1 (1+0), Simona Grāpēna 1 (1+0), Jūlija Rozīte 1 (1+0), Anna Ankudinova 1 (0+1)