Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Latvijas izlase sensacionāli sakauj laukuma saimniekus čehus

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Latvijas izlase sensacionāli sakauj laukuma saimniekus čehus
Atis Stepāns cīņā iesaistījās spēles trešajā periodā, uzreiz tiekot pie vārtu guvuma
Foto: Ritvars Raits, Floorball.lv

Pasaules florbola čempionāta otrajā spēļu dienā centrālā spēle bija duelis starp laukuma saimniekiem čehiem un Latvijas valstsvienību. Ātri nonākuši iedzinējos, Latvijas florbolisti lielāko spēles daļu atradās vadībā un, skanot spēles beigu singālam tika izcīnīta pelnīta uzvara ar rezultātu 4:3.

Salīdzinot ar čempionāta pirmo spēli pret Šveici, Latvijas izlasei virknējumos bija tikai viena izmaiņa, otrajā maiņā spēlējot Tomam Akmeņlaukam, viņa vietā uz trešo virknējumu atvirzot Gvido Laugu. Izcelšanas vērts fakts ir tas, ka maču tiesāja Šveices dāmu tiesnešu pāris Sandra Zurbuhena un Korina Vehingere. Šis ir pirmais pasaules čempionāts vīriešiem, kur tiesāšana uzticēta dāmu pārim.

Pirmā trešdaļa ar maz momentiem pie abiem vārtiem
Kā jau to varēja paredzēt, čehi ar pirmajām sekundēm nemetās tik strauji uz priekšu, kā to darīja šveicieši. Tā rezultātā pirmajās trijās minūtēs laukumā bija vērojama līdzvērtīga spēkošanās pat ar nelielu Latvijas pārākumu. Čehi kā zivs ūdenī jūtas ātrā pārejā no aizsardzības uzbrukumā un tieši šādā veidā ceturtajā minūtē laukuma saimniekiem arī izdevās atklāt cīņas rezultātu. Bloķējot Morica Krūmiņa raidījumu uzbrukumā, trīs čehi aizskrēja pret diviem latviešiem, ar divām ātrām piespēlēm tiekot pie lieliskas metienu pozīcijas, ko ar precīzu raidījumu noslēdza Toms Ondušeks, izmantojot turnīra līdz šim rezultatīvākā spēlētāja Adama Delonga piespēli. Kopumā pirmajā trešdaļā komandas vairāk cīnījās par pozīciju laukumā, bīstamiem momentiem pie vieniem vai otriem vārtiem veidojoties ļoti reti. Latviešiem bīstamākie raidījumi padevās perioda pašā izskaņā, kad raidījumus izpildīja Rolands Kovaļevskis un Pēteris Trekše, taču pirmajā gadījumā lielisks bija vārtsargs Lukašs Bauers, bet otrais metiens tika bloķēts.

Latvieši pārņem iniciatīvu un vadību
Vareni latvieši iesāka otro spēles trešdaļu, jo pēc bīstama Jāņa Rajecka raidījuma Bauers bija spiests bumbiņu atvairīt ar ķiveri. Pirmais pie bumbiņas tika izlases kapteinis Artis Raitums, kurš no gaisa trieca bumbiņu vārtos. Tomēr spēles tiesneses uzreiz norādīja, ka vārtu guvums netiek skaitīts, fiksējot talsiniekam spēli ar augsti paceltu nūju. Latviešus šāds tiesnešu lēmums nesalauza, tieši pretēji – pēc minūtes tika noorganizēts filigrāns pretuzbrukums, ko iesāka Morics Krūmiņš, uz kreiso malu piespēlējot Akmeņlaukam, bet pašam lielā ātrumā dodoties uz vārtu priekšas. Izcila Akmeņlauka piespēle ļāva cēsniekam raidīt bumbiņu jau tukšos vārtos, otro dienu pēc kārtas tieši viņam tiekot pie pirmā precīzā metiena Latvijas izlases sastāvā – 1:1 neizšķirts.

Turpinot pacietīgi spēlēt aizsardzībā, Latvijas izlases florbolisti ik pa laikam pieļāva pozicionālas kļūdas savu vārtu priekšā, taču lieliski vārtos darbojās Jānis Salcēvičs. Piektajā minūtē mūsu otrais virknējums noorganizēja labu pretuzbrukumu, kad Trekše no laukuma stūra izdarīja lielisku diagonāli cauri čehu aizsardzības zonai un Krūmiņš izdarīja lielisku metienu no distances, pa zemi vēlreiz pārspējot Baueru un ļaujot latviešiem pārņemt vadību spēlē – 2:1. Perioda desmitajā minūtē latvieši bija tuvu trešajam precīzajam metienam, kad kārtējo reizi tika izmantoti čehu ieroči – ātrais pretuzbrukums. Mihails Kostusevs no laukuma apmales vārtu priekšā iespēlēja Gvido Laugam, kurš izdarīja metienu neapstrādājot bumbiņu. Lai arī čehu vārtsargs tika noķerts pretuzbrukumā, ne bez veiksmes palīdzības viņam izdevās uzgulties bumbiņai virsū, neļaujot tai šķērsot vārtu līniju. Tikmēr čehi arvien aktīvāk sāka segt mūsu florbolistus jau tuvu Latvijas izlases vārtiem, cenšoties piespiest latviešus kļūdīties. Vairumā gadījumu gan latvieši prata izkļūt no sarežģītajām situācijām.

Kad spēles laiks jau sāka skaitīt cīņas otro pusi, latvieši guva arī trešos vārtus, pirmo reizi čempionātā atzīmējoties trešās maiņas florbolistiem. Mihails Kostusevs, kurš pirms sešiem gadiem pasaules čempionātā guva uzvaras vārtus pret čehiem, vārtu priekšā atrada Tomu Bitmani. Kaut arī Tomam ar pirmo mēģinājumu pa bumbiņu trāpīt neizdevās, sekoja otrs mēģinājums un spēles priekšmets burtiski tika pārdzīts pāri vārtu līnijai. Tas otro vakaru pēc kārtas spēles laikā ļāva latviešiem panākt 3:1 vadību pret potenciāli spēcīgāku sāncensi.

Tuvojoties otrās trešdaļas beigām, čehi veica pamatīgu ofensīvu, kas noslēdzās ar laukuma saimnieku vārtu guvumu nepilnas trīs minūtes pirms pārtraukuma. Brīdī, kad laukumā bija mūsu trešais virknējums, latvieši vairākkārt bloķēja pretinieku raidījumus, taču pēc rikošeta bumbiņa izspurdza zem Salceviča kājas, atrodot ceļu vārtos, kas ļāva sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam. Pēc vārtu guvuma čehi turpināja spēlēt aktīvi, bet pārtraukumā latvieši varēja doties ar minimālu 3:2 pārsvaru.

Neieskaita vēl vienus vārtus, uzvaru atnes cīņā iesaistītais Stepāns
Sākoties trešajai trešdaļai, čehi turpināja vairāk spēlēt ar bumbiņu, bet lielas briesmas Salceviča vārtiem neradās. Diemžēl perioda trešajā minūtē vienu no retajām kļūdām turnīrā, nenosedzot tuvo stūri, kur trāpīja Ondrušeks, gūstot savus otros vārtus cīņā. Latviešu treneru korpuss trešā perioda ievadā nolēma cīņā iesaistīt Ati Stepānu, kurš trešajā maiņā nomainīja Gvido Laugu. Tādā veidā tika izvilkta pilnā loze, jo jau pirmajā nomaiņā "Rubenes" kluba florbolists izpildīja netveramu raidījumu, ātri atjaunojot vadību latviešiem. Pēc īsa brīža no vārtu priekšas Baueru pārspēja arī Artūrs Jurševskis, taču jau otro reizi spēlē latviešu vārtu guvums netika atzīts, fiksējot spēli ar augsti paceltu nūju. Devītajā minūtē Krūmiņš un Akmeņlauks izskrēja divatā pret pretinieku vārtsargu, taču pēc Akmeņlauka metiena bumbiņa lidoja pāri vārtiem. Septiņas minūtes pirms mača beigām lieliska pozīcija no vārtu priekšas bija čehu kapteinim Matejam Jendrišakam, taču kārtējā duelī pārāks izrādījās Salcevičs.

Tuvojoties spēles beigām arvien vairāk darba bija mūsu vārtsargam. Nepilnas divas minūtes pirms mača beigām pasaules čempions, somu treneris Peteri Ketunens, kurš šajā čempionātā vada Čehijas valstsvienību, pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, pēc tā čehiem atgriežoties laukumā ar sešiem spēlētājiem, atstājot tukšus vārtus. Latviešu puiši pašaizliedzīgi darbojās aizsardzībā, neļaujot ne reizei bumbiņai tikt līdz Salcēviča vārtiem.

Izcīnītā uzvara ar rezultātu 4:3 paver lieliskas iespējas ne vien ieņemt otro vietu apakšgrupā, kas automātiski garantētu iekļūšanu labāko astotniekā, bet arī pavērtu labas iespējas turnīra turpinājumā. Taču, der atcerēties sešus gadus senus notikumus, kad pēc uzvaras pār čehiem sekoja sāpīgs zaudējums potenciāli vājākajiem vāciešiem. Rīt atkal gaidāma spēle tieši pret Vāciju. Vēlreiz uz šā grābekļa uzkāpt nedrīkst.

Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem

Latvija – Čehija 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Rezultatīvākie Latvijas izlasē: Morics Krūmiņš 2 (2+0), Toms Bitmanis 1 (1+0), Atis Stepāns 1 (1+0), Toms Akmeņlauks 1 (0+1), Pēteris Trekše 1 (0+1), Mihails Kostusevs 1 (0+1), Atis Blinds 1 (0+1)

  -1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:01, pirms 7 mēnešiem
Toto

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:02, pirms 7 mēnešiem
Opā, neticēju, atvainojat, ka norakstīju.

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:03, pirms 7 mēnešiem
uhhh, liels prieks! Tagad tikai jāsakoncentrējās un jāvinnē friči rīt!

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:06, pirms 7 mēnešiem
PSc neticami 2x vēsturē vinnēt čehus pie tam šķiet abas reizes tas notiek viņu mājās!!!

  -4 [+] [-]

, 2018-12-02 20:11, pirms 7 mēnešiem
Atvainojos! Skatijos basīti! Čehiem vārstargs nebija?

     [+] [-]

, 2018-12-02 20:12, pirms 7 mēnešiem
TOTO kantoros liels sprāgonis...

  +3 [+] [-]

, 2018-12-02 20:17, pirms 7 mēnešiem
Salcevičs vārtos vienkārši monstrs!!! Kas par emocijām, kas par spēli no mūsu vīriem!!!

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:21, pirms 7 mēnešiem
Laba ziņa. Kocēni rullē!

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:22, pirms 7 mēnešiem
Divas valsts izlases vienlaicīgi ar dažu minūšu satrpību izcīna divas lieliskas uzvaras. Dubultprieks par mūsu basketbolistiem un florbolistiem.

  +2 [+] [-]

, 2018-12-02 20:22, pirms 7 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Opā, neticēju, atvainojat, ka norakstīju.
nepatīk komentārs

     [+] [-]

, 2018-12-02 20:23, pirms 7 mēnešiem
Slīpais rakstīja: Atvainojos! Skatijos basīti! Čehiem vārstargs nebija?
vai cik smieklīgi..

  +4 [+] [-]

, 2018-12-02 20:24, pirms 7 mēnešiem
uzvar čehus un ierij vāciem..... kaut kur atmiņā tas stāv

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:24, pirms 7 mēnešiem
Pirms spēles ar čehiem bija atkal cilvēki ,kuri jau "zināja", ka mūsu izlase zaudēs. Nevis prognozē, izsaka varbūtību bet jau "zina".

Chelubejs , 15:30, pirms 5 stundām , ignorēt , atbildēt
Lietas jāsauc īstajos vārdos.. proti "vēl viens zaudējums, nevis pārbaudījums!" saprotamāk kārtējā paraša

-4 [+] [-] Ziņot
Slīpais , 15:50, pirms 5 stundām , ignorēt , atbildēt
Virssraksts kā vienmēr! Viss jau sen paredzams. No SUI un CZE kāsieni un kapiņš ar GER, kur arī mierīgi dabūs pa lūpu!

     [+] [-]

, 2018-12-02 20:35, pirms 7 mēnešiem
wolmar rakstīja: Laba ziņa. Kocēni rullē!
[/quote]

Hm, pēc vakardienas mača rakstīji šo:

[quote wolmar]
Atkal blindoties aizbraukuši puikas... Kad tā sērga beigsies?

  +2 [+] [-]

, 2018-12-02 20:36, pirms 7 mēnešiem
tā lēkājis starp diviem kanāliem sen nebiju...kārtīgs svētdienas vakara stress ar reti patīkamu noslēgumu! Malači abas izlases! čehi tiešām izskatījās ļoti ņemami, ne tā kā pirms diviem gadiem rīgā...

  -2 [+] [-]

, 2018-12-02 20:38, pirms 7 mēnešiem
TO FUNS! Nečakarē smadzenes Nostradamus atradies!

  -1 [+] [-]

, 2018-12-02 20:42, pirms 7 mēnešiem
Slīpais rakstīja: TO FUNS! Nečakarē smadzenes Nostradamus atradies!
Es tieši nepretendēju uz Nostradamus līmeni. Izbrīna tie kuri sportā kaut ko iepriekš zina nevis prognozē. Ir tik dusmīgi ja kāds cer uz uzvaru , zina ka tur nekas nebūs utt. Sportā viss kas var notikt.

     [+] [-]

, 2018-12-02 20:52, pirms 7 mēnešiem
malači,taa turpinaat

     [+] [-]

, 2018-12-02 21:18, pirms 7 mēnešiem
zaxx rakstīja: PSc neticami 2x vēsturē vinnēt čehus pie tam šķiet abas reizes tas notiek viņu mājās!!!
Šoreiz kļūdies. Pirmā reize bija 2012. gadā, kad čempionāts notika Šveicē.

  -1 [+] [-]

, 2018-12-02 21:30, pirms 7 mēnešiem
Neizdevušies hokejisti kaut ko arī izdarīja - normuļ

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 21:32, pirms 7 mēnešiem
ainars_vindulis_4034643 rakstīja: Neizdevušies hokejisti kaut ko arī izdarīja - normuļ
Kuri ta ir izbijušie hokejisti?

  +1 [+] [-]

, 2018-12-02 21:35, pirms 7 mēnešiem
ainars_vindulis_4034643 rakstīja: Neizdevušies hokejisti kaut ko arī izdarīja - normuļ
puikiņ, nejauc florbolu ar inline hokeju

     [+] [-]

, 2018-12-02 21:53, pirms 7 mēnešiem
Ja Čehi uzvar Šveici ar vismaz +2, tad ar uzvaru pret Vāciju var nepietikt, lai izcīnitu vismaz 2 vietu grupā.

     [+] [-]

, 2018-12-02 22:35, pirms 7 mēnešiem
sallija rakstīja: Ja Čehi uzvar Šveici ar vismaz +2, tad ar uzvaru pret Vāciju var nepietikt, lai izcīnitu vismaz 2 vietu grupā.
Neizskatās, ka šogad čehi uz ko tādu ir spējīgi.