Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:283, Did:0, useCase: 0

Laukuma saimniekiem jau debijas mačs ar augstām likmēm

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Laukuma saimniekiem jau debijas mačs ar augstām likmēm
Valmierā spēlējošo komandu kapteiņu kopbilde
Foto: IFF Floorball

Ar četrām spēlēm Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā šodien startēs EuroFloorball Cup turnīrs, kurā sacentīsies sešas sieviešu un sešas vīru komandas. Turnīra pirmajā dienā laukumā dosies arī trīs no četriem latviešu klubiem un nopietnākais pretinieks būs laukuma saimniekiem "FBK Valmiera"

"SK 98 Pruske" (Slovākija) – "Nauka-SAFU-NT" (Krievija), pulksten 11:30
Turnīra pirmajā spēlē laukumā dosies vienas no galvenajām favorītēm, Krievijas komanda "Nauka-SAFU-NT" un "SK 98 Pruske" no Slovākijas. Krievijas komanda Eiropas kausa izcīņā piedalīsies jau sesto gadu pēc kārtas. 2015.gadā, kad šāda paša līmeņa turnīrs norisinājās Cēsīs, tieši komanda no Arhangeļskas kļuva par sacensību uzvarētājām, kas deva iespēju 2016.gadā startēt prestižākājā turnīrā Čempionvienību kausa izcīņā, kurā gan nācās samierināties ar pēdējo sesto vietu.

Arī komanda no Slovākijas pilsētas Pruskes nav Eiropas kausu jaunpienācējas, lai gan pēdējo reizi Eiropas arēnā spēlēts 2013. gadā, kad tika izcīnīta ceturtā vieta EuroFloorball Tour sacensībās, līdzīgi kā tika finišēts arī 2010. un 2012. gada turnīrā.

Abām komandām šī būs trešā savstarpējā spēle Eiropas kausu izcīņā, jo 2012. gada izcīņas turnīrā krievietes bija pārākas ar rezultātu 6:3, bet vienu rudeni vēlāk viņu pārsvars bija vēl izteiktāks – 6:1.

"CDE El Valle" (Spānija) – "Rubene" (Latvija) pulksten 14:15
Pirms diviem gadiem turnīrā Cēsīs par uzvarētājām dāmu konkurencē kļuva "Nauka" no Krievijas, savukārt Madrides komanda "CDE El Valle" no Spānijas toreiz palika pēdējā vietā savā debijas turnīrā Eiropas kausa izcīņā. Pērn spānietēm bija jāstartē trešā līmeņa turnīrā EuroFloorball Challenge Cup, kurā izdevās uzvarēt četru komandu konkurencē, aiz sevis atstājot divas komandas no Ungārijas, kā arī "Lyon FC" no Francijas.

Latvijas desmitkārtējā čempionvienība "Rubene" ir klubs ar bagātāko pieredzi Eiropas kausu izcīņā. Debija starptautiskajā arēnā tika piedzīvota jau 2005./06.gada sezonā, bet šosezon latvietes Eiropas klubu turnīros startēs jau 11.reizi. 2006./07.gada sezonā, kad bija tikai viens klubu turnīrs, tika izcīnīta piektā vieta, bet 2011.gadā piektā vieta tika iegūta arī Čempionvienību kausa izcīņā. Otrā līmeņa turnīrā "Rubenei" uzvarēt nav izdevies ne reizes, bet 2015.gadā, kad komanda piedalījās sacensībās pēdējo reizi, izdevās aizspēlēties līdz finālam, kurā gan nācās piekāpties galvenajām favorītēm "Nauka" komandai.

2015.gadā notikušajā turnīrā "Rubene" sacentās arī ar "CDE El Valle" florbolistēm, teju deviņas minūtes nespējot tikt pie vārtu guvuma, taču turpinājumā spēja apliecināt savu favorītu statusu, izcīnot uzvaru spēlē ar rezultātu 9:0.

"Betsafe/Ulbroka" (Latvija) – "Phoenix Fireball SE" (Ungārija) pulksten 17:00
Latvijas čempionvienība ir savas pirmās spēles gaidās Eiropas kausos, ko godam nopelnīja, šī gada pavasarī triumfējot Elvi florbola līgas finālspēlē, kur tika galā ar Eiropas kausos jau labāk "apbružāto" Lielvārdes komandu. Ja komanda ir jaunpienācēja uz Eiropas skatuves, tad individuāli vairākiem spēlētājiem jau ir bijusi iespēja startēt eirokausos. "Betsafe/Ulbroka" šim turnīram ir labi sagatavojusies, ko pierāda arī pietiekami labās sekmes Latvijas čempionātā.

Ja Latvijas klubs būs absolūts debitants Eiropas kausos, tad Budapeštas klubs pirmo reizi startēs šāda līmeņa sacensībās. Pērn komanda savās mājās piedalījās EuroFloorball Challenge Cup, uzvarot visās četrās spēlēs, aiz sevis atstājot itāļu komandu "FBC Bozen", vel vienu ungāru komandu "Dunai Krokodilok" un "IFK Paris" no Francijas, kurā spēlēja arī latviešu florbolists Raivis Melders. Līdz ar to "Phoenix Fireball SE" komandu Eiropas kausos nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu un šo sēriju centīsies turpināt arī mačā pret Latvijas čempioniem, kur gan par izteiktiem favorītiem uzskatāmi Ulbrokas spēlētāji.

"Nizhegorodets" (Krievija) – "FBK Valmiera" (Latvija) pulksten 19:45
Ja Latvijas čempionvienībai pretim stāsies maz zināmie ungāri, tad turnīra organizatoriem no Valmieras jau pirmais pretinieks būs vērā ņemams – 1997.gadā dibinātais klubs no Ņižņinovgorodas, kuri Eiropas kausos startēs jau septīto reizi. Pirmo reizi šis krievu klubs Eirpā spēlēja 2002./03.gada sezonā, izcīnot septīto vietu EuroFloorball Cup. Divas reizes komanda neveiksmīgi cīnījās kvalifikācijas turnīrā, lai tiktu uz otro prestižāko turnīru un tad uz sešiem gadiem pazuda no starptautiskās aprites, lai tajā atgrieztos 2015.gadā Cēsīs, kur izcīnīja trešo vietu. Šajās sacensībās krievi uzspēlēja ar tā turnīra organizatoriem Cēsu "Lekrings", piedzīvojot neveiksmi ar 4:6 un arī šoreiz būs iespēja uzspēlēt ar mājinieku komandu. Komandas līderis ir Latvijā labi zināmais Valērijs Maslovs, kuram palīdzīgu roku gatavi sniegt vēl vairāki Krievijas izlases spēlētāji, piemēram pieredzējušais aizsargs Dmitrijs Uglanovs.

Līdzīgi kā mūsu otra vīru komanda, arī "FBK Valmiera" vienīgi šoruden aizvadīs savu debiju uz Eiropas skatuves. Apakšgrupā ar krievu "Nizhegorodets" un Norvēģijas "Slevik" būs smaga cīņa, lai ieņemtu kādu no pirmajām divām vietām, kas nodrošinātu dalību pusfinālā. Par valmieriešu varēšanu ir grūti spriest, jo Latvijas čempionātā komanda startējusi pārliecinoši, pašlaik ieņemot pirmo vietu turnīra tabulā, uzvarot sešās no septiņām spēlēm. No otras puses papildus slogs būs debija šāda līmeņa sacensībās, turklāt arī līdzjutēji tieši valmieriešiem varētu būt visvairāk no visām turnīra dalībkomandām. Ja spēlētāji tiks galā ar nervozitāti un atbildību, tad skatītāji var būt kā papildus spēks, pretējā gadījumā tas komandu tikai sasaistīs. Domājams, ka tieši spēle pret Krievijas komandu varētu būt izšķirošā par iekļūšanu play-off sacensībās.