Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:278, Did:0, useCase: 0

Sporta Punkts mēneša spēlētāja Dimante: "Trenējos kopā ar puišiem"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Sporta Punkts mēneša spēlētāja Dimante: "Trenējos kopā ar puišiem"
Ieva Dimante
Foto: floorball.lv

Par sieviešu 1.līgas vērtīgāko spēlētāju decembrī Latvijas Florbola savienība (LFS) atzina "Krustpils" uzbrucēju Ievu Dimanti. Sporta Punkts mēneša spēlētāja cer aizvadīt stabilu sezonu un ar savu komandu pacīnīties par godalgām.

Decembrī "Krustpils" ar Ievu Dimanti ierindā aizvadīja trīs spēles, divās no tām izcīnot uzvaru. Ievai teicama individuālā statistika – 13 (10+3) punkti. Visā sezonā Ieva Dimante ir aizvadījusi 14 spēles, guvusi 51 (33+18) punktu. Viņas pārstāvētā "Krustpils" komanda ar deviņām uzvarām un pieciem zaudējumiem 1. līgas kopvērtējumā patlaban atrodas 4. vietā.

"Speciāli pēc atzinības netiecos, taču, pateicoties treniņiem, esmu līdz tai nonākusi," pēc savas karjerā pirmās individuālās atzinības saņemšanas teic Ieva Dimante. "Progresēju katru sezonu. Ceru, ka turpmāk būs vēl labāk," uzbrucēja pauž optimismu.

Sporta Punkts decembra spēlētāja raksturo savas attiecības ar florbolu. "Florbols man ir izklaidei, priekam. Lai atslēgtos no ikdienas. Lai izvirzītu nopietnus mērķus, florbolam būtu jāvelta daudz laika," atzīst Dimante. Viņa ik nedēļu atrod laiku diviem treniņiem un spēlēm. "Manuprāt, tas ir par maz, bet šobrīd nav citu variantu. Es ar komandu kopā netrenējos, jo komanda bāzējas Krustpilī, bet daļa komandas uzturas Rīgā, līdz ar to daļa spēlētāju netrenējas kopā ar komandu," nianses skaidro Ieva. Interesantu risinājumu viņa ir radusi treniņiem. "Es trenējos kopā ar puišiem. Treniņi ir dinamiskāki. Puiši nespēlē nevienā līgā, mēs vienkārši prieka pēc pāris reizes nedēļā savācamies, lai spēlētu. Viņu spēles līmenis ir labs, domāšanas ātrumā viņi meitenēm ir priekšā. Esam kā domubiedru klubiņš." Treniņi ar puišiem ļoti palīdzējuši progresēt. "Pirmajās sezonās es "Krustpils" komandā vairāk pildīju policista funkcijas, bet pēdējā laikā esmu progresējusi tehniski. Tas ir regulāru treniņu nopelns, spēlējot ar puišiem. Uz mūsu treniņiem nāk vēl viena meitene, kas arī ir piesaistīta "Krustpils" komandai. Puiši mūs ir pieņēmuši un jau no mums baidās," nosmej Ieva.

Viņa dzīvo Rīgā, tāpēc ar savu komandu kopā tikpat kā netrenējas, kaut atzīst – labprāt vismaz reizi nedēļā mērotu samērā tālo ceļu līdz Krustpilij, ja vien būtu tāda iespēja. "Ar komandu trenējos ļoti reti. Pašā sākumā, kad komanda izveidojās, man bija pietiekami parocīgs grafiks, lai vismaz reizi nedēļā no Rīgas brauktu uz treniņiem. Vienā virzienā ceļā pavadīju divas stundas. Bija tik liels entuziasms, ka bez florbola gandrīz nekas cits neinteresēja. Tagad tā varētu? Gribētu, bet vairs nav tādas iespējas. Vismaz esmu atradusi stabilu variantu Rīgā," stāsta Ieva Dimante.

Ar florbolu Ieva Dimante sāka nodarboties 18 gadu vecumā. "Man patīk kontakta sporta veidi. Kad es pati mācījos Krustpilī, mums vēl nebija florbola. Attīstīts bija basketbols, handbols. Basketbols mani galīgi nesaistīja – tas ir komandas sports, bet to neuzskatu par kontakta sportu. Spēlēju handbolu, un tur arī iemācījos pareizi spēlēt ar ķermeni," aizmetņus spēles manierei gaismā ceļ Dimante. "Uzskatu, ka florbols patiešām ir kontakta sports, un tas ir jāizmanto."

Ievai ļoti pie sirds iet arī daudziem florbolistiem (un latviešiem vispār) mīļais sporta veids hokejs. Slidot iemācījusies ar daiļslidošanas slidām, viņa cer kādudien izmēģināt savus spēkus arī dāmu hokejā.

Par florbola attīstību Krustpilī ir dzirdētas pozitīvas atsauksmes, un arī "Krustpils" sieviešu komandas līdere uz nākotni raugās optimistiski. Tiesa, interešu un iespēju mūsdienu jauniešiem netrūkst. "Krustpilī florbols pamazām attīstās. Cenšamies iesaistīt arvien jaunus cilvēkus, bet ir grūti, jo daudzi jaunieši sevi jau ir atraduši kādā citā nišā."

Ieva Dimante spriež, ka florbols ir vienlīdz piemērots kā puišiem, tā meitenēm. "Uzskatu, ka florbols ir piemērots meitenēm, jo katra meiteņu komanda var savu spēli veidot tā, lai šis sporta veids izskatītos meitenēm piemērots. Domāju, florbolu nevar saukt par izteiktu puišu vai meiteņu sportu." Tiesa, Ievas jaunākā māsa florbolu nespēlē. "Mana mamma ir aizliegusi ar florbolu nodarboties manai jaunākajai māsai, jo uzskata, ka florbols veido nepareizu stāju," atklāj "Krustpils" uzbrucēja un, smejoties noteic, ka ģimenē pietiek ar vienu florbolisti – māsa lai labāk turpina nodarboties ar orientēšanās sportu.

Kāpēc meitenēm būtu jāspēlē florbols? "Florbols būtu jāspēlē, jo tas ir ātrs, dinamisks sporta veids. Turklāt atrašanās komandā rada izpratni par veiksmīgu attiecību veidošanu ar cilvēkiem. Katrā komandā cilvēki ir ļoti, ļoti dažādi. Lai ar visiem atbilstoši komunicētu, neizraisītu konfliktus, ir ļoti jāpiedomā. Īpaši meiteņu komandās. Domāju, puišu komandās ir līdzīgi, bet viņi to tā neafišē."

Kur slēpjas "Krustpils" komandas spēks? "Mūsu komandas spēks slēpjas ātrumā. Tas ir bijis mūsu komandas trumpis jau no pašiem pirmsākumiem, taču sākotnēji mums trūka tehnikas. Tagad spēle ir kļuvusi līdzsvarotāka. Un vēl mēs spējam cita citu iedvesmot, vajadzīgajā brīdī atrast pareizos vārdus."

Ar savu komandu Ieva Dimante šosezon cer sasniegt augstus mērķus. "Komandai šosezon būtu jācenšas iespraukties kaut kur turnīra tabulas galvgalī un jānozog kādi punkti līdervienībām. Gribētos izcīnīt medaļas, bet, lai to izdarītu, būs ļoti jāpacenšas. Pati vēlētos aizvadīt stabilu sezonu." Virslīgas virzienā viena no 1. līgas rezultatīvākajām spēlētājām pagaidām neskatās. "Šajā 1.līgas katlā ir daudz interesantāk, to ir atzinušas arī vairākas Virslīgas spēlētājas. Kāpēc padarīt dzīvi garlaicīgāku? Turklāt neuzskatu, ka būtu gatava Virslīgas līmenim," paškritiski secina Ieva Dimante - Sporta Punkts decembra spēlētāja.

Sporta Punkts

Intervēja:
Raimonds Rudzāts
Latvijas Florbola savienība » LV »...