Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:278, Did:0, useCase: 0

Sporta Punkts mēneša spēlētāja Krauja: "Ceru iekļūt Latvijas izlasē"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Sporta Punkts mēneša spēlētāja Krauja: "Ceru iekļūt Latvijas izlasē"
Liene Krauja
Foto: floorball.lv

Par Latvijas sieviešu florbola čempionāta 1. līgas Sporta Punkts vērtīgāko spēlētāju novembrī tika atzīta "Rīgas Lauvu" aizsardzības spēlētāja Liene Krauja. 17 gadus jaunā florboliste gadu sākusi ar apņemšanos šogad trenēties cītīgāk un nopietni pretendēt uz vietu Latvijas izlasē dalībai pasaules čempionātā.

"Rīgas Lauvas" ar Lieni Krauju ierindā novembrī aizvadīja trīs spēles, visās izcīnot uzvaru. Šajās spēlēs Kraujai izdevās nopelnīt 15 (8+7) rezultativitātes punktus. Ar šosezon astoņās aizvadītajās spēlēs gūtiem 29 (16+13) rezultativitātes punktiem Krauja 1. līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atrodas 9. vietā. "Šogad neesmu sekojusi līdzi savai statistikai, tāpēc mēneša labākās spēlētājas balva man bija diezgan liels pārsteigums," atzīst Liene Krauja. Viņa šādu atzinību izpelnās otro reizi savā karjerā.

"Rīgas Lauvu" sezonas sākumu Liene vērtē kā veiksmīgu, taču paškritiski norāda uz pilnveidojamiem elementiem. "Komandai sezonas sākums ir veiksmīgs. Mums pagaidām nav neviena zaudējuma. Taču mums vienalga ir jāsaņemas, jo visām ir kritusies motivācija un ir pārlieku liela pašpārliecinātība. Šosezon arī es esmu palaidusies, taču no Jaunā gada es apņēmos vairāk censties, cītīgāk apmeklēt treniņus," sola Krauja. Viņa sīkāk paskaidro, kā izpaužas viņas palaišanās. "Šosezon vairs neapmeklēju treniņus tik bieži kā kādreiz. Labi ja vienu reizi nedēļā aizgāju, kas ir ļoti maz, salīdzinot ar to, kā bija sezonu iepriekš. Tad es trenējos vismaz trīs četras reizes nedēļā, gandrīz katru dienu nodarbojos ar florbolu. Tik intensīvi trenējoties, bija straujšs progress, tagad progresēju ļoti lēnām. Pie vainas slinkums," viņa secina. "Šogad man ir apņemšanās trenēties ievērojami vairāk. Galu galā esmu Latvijas izlases kandidātu sarakstā." Liene Krauja ir viena no trim "Rīgas Lauvu" florbolistēm, kas izpelnījušās iekļaušanu Latvijas sieviešu izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā.

"Florbolu spēlēju ilgu laiku – kādus sešus vai septiņus gadus. Jau no sākumskolas," stāsta Latvijas izlases kandidāte. "Izvēlējos florbolu, jo ar to varēju nodarboties savā skolā. Daudz citu alternatīvu nebija, tāpēc sāku spēlēt florbolu," nosmej Liene. Vienubrīd pat apsvērusi domu par punkta likšanu florbola spēlēšanai. "Vienubrīd, kādu 12 gadu vecumā, taisījos florbolu pamest, taču vecāki lika nospēlēt līdz sezonas beigām. Kad pienāca sezonas beigas, biju aizmirsusi, ka vēlos pamest florbolu. Tolaik man nebija sevišķu panākumu, tāpēc neredzēju jēgu turpināt spēlēt." Taču uz brīdi noklīdušo motivāciju tomēr izdevās rast."Mani paņēma U-16 grupā, bet pie vecākām meitenēm negribējās būt pēdējai. Sāku nopietnāk trenēties, progresēt, līdz ar to labāk spēlēt," atceras Sporta Punkts novembra spēlētāja.

Aicināta novērtēt florbola popularitāti meiteņu vidū, Liene prāto: "Es teiktu, ka meiteņu vidū florbols nav sevišķi populārs, taču kļūst arvien populārāks. Rīgā parādās jaunas komandas, taču popularitāte aug ļoti lēnām." Kas tad ir populārākie sporta veidi meiteņu vidū? "Starp meitenēm, manuprāt, populārāks ir basketbols, tāpat arī dejošana. Florbols nav tik meitenisks sporta veids, turklāt vēl aizvien ir salīdzinoši jauns. Domāju, ar laiku kļūs tikai populārāks."

Kamēr citas vēl domā un vēro no malas, Liene florbolā ir jau ilgu laiku. "Man florbolā patīk tas, cik daudz elementu var iemācīties, darbojoties ar nūju. Man ļoti patīk komandu sports, un florbols tāds ir. Patīk saspēle ar meitenēm, piespēles uz brīvo vietu, zinot, ka tur būs partnere. Tas – domāšana reizēm divus gājienus uz priekšu – manuprāt, ir pats foršākais florbolā." Liene ir no tām spēlētājam, kam lielāku gandarījumu sagādā rezultatīva piespēle, nevis gūti vārti. Spēlējot aizsardzībā, citādāk laikam nemaz nevar būt. "Florbolu ieteiktu spēlēt, jo tas ir liels ieguldījums fiziskajā sagatavotībā, turklāt var iegūt jaunus draugus. Vispār komandu sporta veidi ir ļoti noderīgi, jo var iemācīties sadzīvot ar apkārtējiem, normāli kontaktēties ar visiem, neskatoties uz cilvēku dažādajiem raksturiem," aicina viena no "Rīgas Lauvu" līderēm.

Liene Krauja ir Latvijas izlases kandidātu lokā, neskatoties uz to, ka spēlē 1. līgā, nevis Virslīgā. "Esmu domājusi par spēku izmēģināšanu Virslīgā, bet pagaidām nav sanācis. Virslīgā ir tikai četras komandas, 1. līgā – veselas deviņas. Daudz interesantāk spēlēt. Ir plāns, ka mēs ar "Rīgas Lauvām" nākamsezon varētu spēlēt Virslīgā, bet tad jau redzēs." Liene ir no tiem cilvēkiem, kam sportā rezultāti nav prioritāri. "Florbolā man panākumi nav pats svarīgākais. Tie, protams, ir svarīgi, bet neatsver visu to kopā būšanas procesu. Florbolu uztveru kā lietderīgu laika pavadīšanu, uzturot sevi formā ar fiziskām aktivitātēm." Liela nozīme ir kolektīvam, un "Rīgas Lauvas" ir komanda, kurā Liene jūtas ērti. "Rīgas Lauvas" sezonu ir sākušas ar deviņām uzvarām deviņās spēlēs. Kur slēpjas lauvu spēks? "Mūsu komandas spēks slēpjas saliedētībā. Liela daļa komandas jau ilgu laiku trenējas, ir laba individuālā meistarība. Cīņasspars mums nav pats lielākais, ja godīgi. Esam ļoti saliedēta komanda, tāpēc man tur ļoti patīk."

Liene Krauja mācās Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas 11. klasē. Vidusskolā šobrīd noiets tieši pusceļš. "Šobrīd nav ideju, ko varētu darīt pēc vidusskolas beigšanas. Plānoju vēl kādu laiciņu spēlēt florbolu, bet nevaru šobrīd pateikt, cik ilgi. Dzīve rādīs," skaidras vīzijas par takām pēc izkāpšanas no skolas sola Lienei pagaidām vēl nav. "Vēl bez skolas un florbola nodarbojos ar dziedāšanu. Dziedu korī un apmeklēju arī individuālās vokālās nodarbības. Šogad vēl plānoju apmeklēt jogas nodarbības, taču redzēs, vai izdosies tam atrast laiku." Jo vairāk laika ir plānots veltīt florbolam.

"Rīgas Lauvu" mērķis šosezon viennozīmīgi ir uzvarēt 1. līgā, teic Liene. "Pašai individuāli mērķis šosezon ir uzlabot fizisko formu, lai pati varētu novērtēt savu progresu." Ja Sporta Punkts oktrobra spēlētāja Laura Gaugere stāstīja, ka nākotnē tēmē uz spēlēšanu ārzemēs, tad Lienei Kraujai šāda mērķa nav. "Ļoti ceru vēl kādu laiciņu spēlēt un ar kādu komandu pabraukāt pa ārzemēm, taču pati spēlēt ārzemēs es negribētu. Viens no mērķiem varētu būt iekļūšana Latvijas izlasē. Ļoti ceru, ka izdosies aizbraukt uz pasaules čempionātu."

Sporta Punkts

Intervēja:
Raimonds Rudzāts
Latvijas Florbola savienība » LV »...