Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:278, Did:0, useCase: 0

Gaugere: "Trenējoties kopā ar puišiem, tika ielikts labs pamats"

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Gaugere: "Trenējoties kopā ar puišiem, tika ielikts labs pamats"
Laura Gaugere
Foto: Raivo Sarelainens, floorball.lv

Florboliste Laura Gaugere tika atzīta par sieviešu 1.līgas mēneša labāko spēlētāju. Jaunā Kocēnu "Rubenes" florboliste šādu godu izpelnījās, četrās spēlēs 14 reizes pārspējot pretinieču vārtsardzi, kā arī sešas reizes rezultatīvi asistējot. Gaugere pašlaik ir 1.līgas līdere gan gūto vārtu (40), gan rezultatīvo piespēļu (25) ailītēs. Uzbrucēja uzskata, ka labu pamatu viņas progresam devis piecu gadu periods, kurā spēlēts kopā ar puišiem. Nu Laura, pateicoties komandas biedreņu atbalstam, ir iejutusies un rezultatīvi spēlē ne tikai 1.līgā, bet arī ELVI florbola līgā sievietēm.

Gaugere, kura 16.martā svinēs savu tikai piecpadsmito dzimšanas dienu, nūju rokās tur jau veselu desmitgadi. "Florbolu, vecāku pamudināta, sāku spēlēt kopš piecu vai sešu gadu vecuma, kad tika uzcelts Kocēnu sporta nams. Pirmos piecus gadus spēlēju tikai un vienīgi kopā ar puišiem. Jāsaka, ka līdz U12 vecumam meiteņu un puišu varējumā vienīgā atšķirība ir ātrums. Protams, jau U14 un U16 vecuma posmā stiprā dzimuma pārstāvji pielieto arī vairāk spēka, ar ko noteikti jārēķinās, lai varētu kā līdzīgs stāties pretī." Tomēr tehniskajā varējumā Laura starp dzimumiem būtiskas atšķirības nesaskata – skaistas izspēles un vārtu guvumus spēj izveidot arī meitenes, tāpat arī labi nocīnīties aizsardzībā.

"Vēl jāpiemin lielā atšķirība treniņu norisē. Zēniem ir lielāka konkurence, lai iekļūtu komandā, līdz ar to treniņos tiek strādāts ar maksimālu atdevi. Pati, piedaloties šajos treniņos, ieliku sev labus pamatus turpmākajām sekmēm. Savukārt, pavērojot jauno meiteņu treniņus, nereti rodas sajūta, ka viņas to vairāk uztver kā socializēšanos..."

Šajā sezonā Gaugere pārstāv "Rubenes" krāsas četrās līgās vienlaicīgi, laukumā dodoties ne tikai sieviešu 1.līgā, bet arī ELVI līgā, kā arī Bērnu un jauniešu florbola čempionāta U18 un U16 vecuma grupās. "Lai arī ELVI līgas pieteikumā esmu norādīta kā aizsardze, gan tur, gan 1.līgā spēlēju uzbrukumā, kas arī ir man tīkamākā pozīcija. Jauniešu līgās maiņas nereti atkarīgas no tā, kurš konkrētajā spēļu dienā ieradies, taču šajos mačos gan pārsvarā cīnos aizsardzībā. Virslīgā sāku spēlēt 13 gadu vecumā. Biju jau divas sezonas aizvadījusi 1.līgā, daļu no šī laika spēlējot kopā arī ar turpmākajām komandas biedrenēm no "lielās" komandas. Protams, sākotnēji spēlējot augstākajā līmenī, bija uztraukums, kā arī pārliecības trūkums, ko bija grūti pārvarēt. Tomēr man izdevās iejusties, jāpateicas meitenēm, kuras ļoti palīdzēja, atbalstot un uzmundrinot, kas arī deva trūkstošo drošības sajūtu," stāsta jaunā kocēniete, kura ELVI līgas regulāro turnīru noslēdza kā septītā rezultatīvākā visā čempionātā - 19 spēlēs 36 (18+18) punkti.

Lai arī šogad sieviešu 1.līgā sacenšas vien piecas komandas, pēdējo sezonu laikā savus spēkus tajā izmēģinājuši daudzi pirms tam kādu laiku neredzēti klubi - "Tērvete", "Lekrings", "Krustpils", "Līgatne". "Jauno komandu pievienošanos atbalstu, jo tā līgā ienes jaunas vēsmas un līdz šim laukumā nesatiktas spēlētājas. Zināt komandas teju no galvas, kā arī to, ko no kuras sāncenses sagaidīt, nav aizraujoši, tāpēc līdz šim neredzētu seju satikšana spēlē manī rada papildus interesi."

"Par saviem tuvākajiem mērķiem viennozīmīgi uzskatāms labu visu komandu, ko pārstāvu, sniegums finālos – lai pēc tiem emocijas būtu tikai un vienīgi pozitīvas. Savukārt pēc tam šis līmenis un arī atdeve treniņos jānotur," norāda Gaugere. Jaunās florbolistes tālākie mērķi ir Latvijas krāsu pārstāvēšana U19 izlasē un lielajā valstsvienībā. Jāatzīmē, ka Laura ir pārāk jauna, lai spētu palīdzēt jaunietēm jau šī gada maijā sagaidāmajā pasaules čempionātā Kanādā. "Tāpat arī gribētu kādreiz uzspēlēt ārzemēs, taču, lai to sasniegtu, jāiegulda ļoti liels darbs dažādos florbola aspektos."

Intervēja: Elīna Drēziņa,
Latvijas Florbola savienība » LV »...