Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:10, Did:0, useCase: 0

Pozitīvas dopinga analīzes konstatētas arī florbolistei Dadajevai

Ints Megnis
Ints Megnis

Pozitīvas dopinga analīzes konstatētas arī florbolistei Dadajevai
Linda Dadajeva (Nr.9) Latvijas florbola čempionāta finālspēlē. Foto: Latvijas Florbola savienība

Par kārtējo Latvijas sportisti, kas pieķerta aizliegto vielu lietošanā, kļuvusi "Ķekavas" komandu pārstāvošā florboliste Linda Dadajeva, kurai pozitīvas bijušas analīzes pēc aprīlī notikušās "Elvi" florbola līgas finālspēles. Viņa pagājušajā sezonā bija trešā rezultatīvākā Latvijas čempionāta spēlētāja.

Dadajevai pagaidām piemērots pagaidu aizliegums piedalīties sacensībās un viņas lieta nodota izskatīšanai Disciplinārajai antidopinga komisijai.

Pozitīvas analīzes Dadajevai konstatētas 13. aprīlī. Šajā dienā "Ķekavas" komanda Latvijas florbola čempionāta finālspēlē ar 3:4 piekāpās "Rubenei". Dadajeva dienu pirms šīs spēles svinēja 20 gadu jubileju.

Pagājušajā sezonā Dadajeva 24 spēlēs izcēlās ar 33 vārtiem un 23 rezultatīvām piespēlēm, kas deva trešo vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, paliekot vienīgi aiz Lauras Gaugeres ("Rubene") un Santas Torsteres (NND).

Līdz ar to šogad dopinga lietošanā Latvijā pieķerti jau septiņi sportisti, Dadajevai sekojot aiz džudista Aigara Mīlenberga, sambo cīkstoņa Vladislava Čerņavska, pauerliftinga sportista Jurija Cibrija, kā arī svarcēlājiem Iļjas Ivanova un Jāņa Griškova. Tikmēr vēl vienas analīzes pozitīvas bijušas kādam sportistam no Lietuvas.

Kā vēstīts, 2018. gadā pozitīvas dopinga analīzes konstatētas 13 gadījumos, trīs sportisti atteikušies no dopinga kontroles, bet viens sportists 12 mēnešu laikā nav trīs reizes bijis pieejams dopinga kontrolei. Šis ir pārliecinoši lielākais dopinga lietu skaits neatkarīgās Latvijas laikā, tomēr pērn arī tika veikts divreiz vairāk analīžu nekā iepriekš un tuvākajos gados plānots šādu analīžu skaitu saglabāt.

Zīmīgi, ka pirms pāris dienām Latvijas Antidopinga birojs izplatīja paziņojumu, atkārtoti atgādinot, ka aizliegta ir viela meldonijs, kas iekļauta preparātā "Mildronāts", šādi liekot mainīt, ka šī medikamenta lietošana joprojām ir aktuāla problēma.

"Tas nozīmē, ka ikviens sportists, kas piedalās atzītas sporta federācijas rīkotajos pasākumos (treniņi, nacionālā vai starptautiskā līmeņa sacensības) var tikt uzaicināts nodot dopinga kontroles paraugu. Ja Pasaules Antidopinga aģentūras akreditētā laboratorijā testētais paraugs uzrāda aizliegtas vielas, tās metabolītu vai marķieru klātbūtni paraugā, kas ņemts no sportista ķermeņa, tas nozīmē, ka sportistam var tikt piemērotas individuālās soda sankcijas – diskvalifikācija līdz četriem gadiem, atkarībā no lietas apstākļiem. Meldonijs ir iekļauts Aizliegto vielu un metožu saraksta S4. klasē – hormonu un vielmaiņas modulatori," vēsta birojs. "Lai izvairītos no pārpratumiem, Latvijas Antidopinga birojs iesaka sportistiem vienmēr pārbaudīt uztura bagātinātāju un medikamentu sastāvu, kā arī darīt zināmu ārstam, ka esat sportists un Jūsu organismā nedrīkst nonākt aizliegtās vielas! Būtiski ir pašam sportistam zināt kādus medikamentus un uztura bagātinātājus viņš lieto!"  +2 [+] [-]

, 2019-05-15 19:15, pirms 5 mēnešiem
atā sudraba medaļas

     [+] [-]

, 2019-05-15 19:54, pirms 5 mēnešiem
Kas par dopingu? Alkohols, XTC, kofeīns?

  +1 [+] [-]

, 2019-05-15 19:57, pirms 5 mēnešiem
M rakstīja: Kas par dopingu? Alkohols, XTC, kofeīns?
Cigaretes "More".

     [+] [-]

, 2019-05-15 20:11, pirms 5 mēnešiem
2 Dynamit energy pirms fināla

  -2 [+] [-]

, 2019-05-15 21:01, pirms 5 mēnešiem
Florbolā taču nespējnieki..Tāpēc dopings obligāti vajadzīgs!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-05-16 02:25, pirms 5 mēnešiem
H.E.N.R.Y. rakstīja: Cigaretes "More".
Un Royal spirts zaļajās pudelēs.