Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:10, Did:0, useCase: 0

Talsinieki un "Pārgauja" cīņās par provizorisko līderpozīciju

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Talsinieki un "Pārgauja" cīņās par provizorisko līderpozīciju
"Ķekava" pašlaik demonstrē pārliecinošu sniegumu
Foto: Patriks Pauls Briķis , Patrīcija Laura Alde , PPB

Elvi florbola līgā šajā nedēļas nogalē kopumā ieplānotas vien četras spēles, no kurām divas tiks izspēlētas šovakar. Gan Talsos, gan Stalbē laukuma saimnieki lūkos izcīnīt kārtējos panākumus, lai cīnītos par vadošajām vietām turnīra tabulā.

"Talsu NSS/Krauzers" – "Ķekava" pulksten 20:00 Talsos un LFS Youtube kanālā
Talsinieki sezonu kopumā iesākuši gana sekmīgi, lai gan pēdējā spēlē savā laukumā cieta nedaudz negaidītu neveiksmi pret Cēsu "Lekrings". Kopumā kurzemnieki čempionātā demonstrējuši pietiekami sekmīgu sniegumu aizsardzībā, bet pēdējās spēlēs gan pret pieminētajiem cēsniekiem, gan arī pirms tam Valmierā problēmas radušās ar momentu realizāciju un vārtu gūšanu. Trijās dažādās spēlēs Toms Bitmanis atzīmējies ar "hat-trick", bet trijos pārējos mačos viņš pie vārtu guvumiem tā arī nav ticis, kā rezultātā gados jaunais Emīls Krūmiņš, kurš jau tagad labojis visus savus individuālos vienas sezonas rezultativitātes rekordus virslīgā, ar desmit vārtu guvumiem kļuvis par komandas labāko "bombardieri". Arī vairākkārt pieminētajā spēlē pret cēsniekiem vienīgi viņš spēja sarūgtināt bijušo "vilku" vārtsargu Markusu Plūdumu. Pašlaik talsinieki ar 12 punktiem sešās spēlēs ieņem ceturto vietu, bet panākums šovakar ļautu atkal atgriezties tabulas galvgalī, kur bija pirms pēdējā zaudējuma.

Zaudējuši pirmajās divās čempionāta spēlēs divām Cēsu rajona komandām, "Ķekava" svinējusi panākumus trijās nākamajās spēlēs, tostarp pēdējā cīņā prata izglābties un vēlāk arī papildlaikā apspēlēja valsts čempionus. Lielisku spēli aizvadīja komandas rezultatīvākais spēlētājs Klāvs Jansons, bet savus pirmos vārtus čempionātā šosezon guva Kristaps Laugalis, papildlaikā nodrošinot uzvaru. Kopš iepriekšējās spēles komandā notikušas sastāva izmaiņas, jo pēc dažu spēļu aizvadīšanas Valmierā, "Ķekavas" kreklu mugurā atkal vilks aizsargs Miķelis Dravnieks. Pamazām sportisko formu atgūst arī pieredzējušais Gints Klēģers, kurš šovakar vēl noteikti laukumā nedosies, taču tuvākajā laikā viņa atgriešanās sastāvā nav izslēgta. Diemžēl Talsos vienībai nevarēs palīdzēt Edijs Hammers, kurš spēlē pret "Ogres vilkiem" nopelnīja Spēles sodu 3, saņemot trīs spēļu diskvalifikāciju. Viņš jau izlaida uzvarēto maču pret "Betsafe Oxdog Ulbroka", bet nevarēs spēlēt arī izbraukumā Talsos un mājas spēlē pret "Kurši/Ekovalis".

Savstarpējo spēļu bilance ir ievērojami par labu Talsu komandai, kas uzvarējusi 14 spēlēs, piedzīvojot tikai četras neveiksmes. Vēl spilgtāk šie rādītāji izskatās, ja aplūko komandu duelēšanos Talsos, kur mājiniekiem ir 8:1 pārsvars, vienīgo zaudējumu piedzīvojot 2015. gada ziemā, pēc tam uzvarot piecos nākamajos mačos. Tiesa, pērn uzvara nāca ļoti grūtā un nerezultatīvā spēlē (2:1), vēlāk pārvedot arī 6:4 uzvaru no izbraukuma.

"Pārgauja" – "Bauska" pulksten 20:00 Stalbē
Stalbes vienība vienīgā šajā nedēļas nogalē aizvadīs divas spēles, pirmo izspēlējot savu līdzjutēju priekšā pret "Bausku". Sākuši čempionātu ar uzvarām pirmajās trijās spēlēs, komanda pagājušajā nedēļas nogalē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pašā spēles izskaņā Ulbrokā. Neskatoties uz to, komanda turnīra tabulā ar deviņiem punktiem ieņem piekto vietu un šosezon tieši "Pārgauja" zaudējusi vismazāk punktu, tādējādi potenciāli atrodoties turnīra tabulas galvgalī. Protams, spēles, kas komandai ir rezervē, vēl ir arī jāuzvar. Pašlaik vienība ielaidusi vismazāk vārtu virslīgā pat neskatoties uz to, ka Ulbrokā pret čempioniem komandas vārtos devās šādu spēļu debitants Arvis Kalniņš, kurš šosezon aizvadījis vienu spēli "Madonas" rindās pirmajā līgā, bet pērn Latvijas čempionātā vārtos nebija nevienu minūti!

Krietni bēdīgāka aina paveras raugoties "Bauskas" virzienā, kas sezonas ievadā izcīnīja uzvaru pastarīšu cīņā ar "Ogres vilkiem", bet pēc tam piedzīvojusi jau četras neveiksmes, nevienā spēlē reāli nespējot pacīnīties par papildus punktiem tabulā. Līdz ar to komanda jau tagad atkāpusies uz 10. vietu 11 komandu konkurencē un ar katru nākamo spēli plaisa līdz vadošo astotniekam tikai un vienīgi pieaug, draudot vienam no senākajiem Latvijas čempionāta klubiem atkal palikt bez izslēgšanas spēļu turnīra. Komandas rezultatīvākajam spēlētājam Pēterim Zeltiņam piecās spēlēs izdevies savākt tikai astoņus punktus, kas ir vājākais rādītājs starp visu komandu rezultatīvākajiem spēlētājiem.

Pērn baušķenieki aizvadīja ļoti spraigu cīņu Stalbē, taču kārtējo reizi bija spiesti samierināties 9:10 zaudējumu, savukārt savā laukumā līdzvērtīgi izdevās nospēlēt divas trešdaļas, piektajā ielaižot piecus bezatbildes vārtus un ciešot 3:9 sakāvi. Kopējā uzvarēto spēļu bilance gan joprojām ir nedaudz par labu baušķeniekiem (16:15), kuriem gan Stalbē izdevies uzvarēt astoņas reizes, deviņos mačos samierinoties ar zaudējumu.