Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Longbordisti sadalīs titulus un noslēgs sezonu Priekuļos

Longbordisti sadalīs titulus un noslēgs sezonu Priekuļos
Latvijas ātrāko longbordistu četrinieks
Foto: ohm.lv

Jau pēc nepilna mēneša Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ noslēgsies jau sestā Latvijas longborda nobrauciena seriāla sezona. 23.-24.septembrī notiekošajās ‘’GiGa Olympics’’ sacensībās izšķirsies, kuri longbordisti triumfēs seriāla kopvērtējumā.

Open jeb kopējā ieskaitē uz pēdējo posmu līdera godā ieradīsies rīdzinieks Gustavs Gailītis ar 325 punktiem, kuram seko šīs sezonas pirmā posma uzvarētājs carnikavietis Mārtiņš Kivlinieks ar 295. Ja pēdējā posmā Kivlinieks uzvar, tad Gailītim jāfinišē uzreiz aiz viņa, lai saglabātu līderpozīcijas seriāla kopvērtējumā.

Teorētiskas izredzes uz uzvaru kopvērtējumā saglabā arī liepājnieks Toms Dreiblats (248) un Kārlis Karlsons (237), taču tādā gadījumā līderiem jāpiedzīvo pamatīgas neveiksmes (pērn Kivlinieks ‘’GiGa Olympics’’ sacensībās bija vien 10.vietā tāpēc nekas nav neiespējams). Visdrīzākais šie abi savā starpā noskaidros kopvērtējuma 3.vietas likteni, jo viņus apsteigt var vienīgi Ralfs Jānis Gailītis (178 punkti), kurš šobrīd ir 5.vietā. Ikviens no šī sekotāju trio noteikti centīsies izmantot pēdējo iespēju vēl šogad izcīnīt pirmo uzvaru kādā no seriāla posmiem.

Nemazāk sīvas cīņas gaidāmas arī pārējās grupās, jeb Masters, junioru un dāmu grupās, kur punktu skaitīšana ir nedaudz vienkāršāka:
1.vieta – 25 punkti, 2.-18, 3.-15, 4.-12, 5.-10, 6.-8, 7.-6, 8.-4, 9.-2, 10.-1 punkts.

Iespējams, sīvākās cīņas gaidāmas tieši junioru grupā – šobrīd līderis ir rīdzinieks Kristers Ivanovs ar 55 punktiem, kuram seko Emīls Apsītis ar 48 un Ralfs Andersons ar 43 punktiem. Nedaudz vairāk atpaliek Lukass Kellijs (31) un Kristofers Raģis (30).

Lai gan dāmu grupā šogad dalībnieču sastāvs ir visnotaļ neregulārs, joprojām izteikta favorīte ir pērnās sezonas čempione Lauma Stepanova (50 punkti), kurai seko Baiba Grunsberga (27), Liene Dzīvīte un Kitija Blūma (katrai pa 18 punktiem).

Masters grupā šobrīd līderis ir viens no šīs sezonas lielākajiem pārsteiguma autoriem Mikus Rullis ar 55 punktiem, kurš izcīnīja uzvaru Priekuļu posmā, savukārt Madonas posmā piekāpās vien šī brīža vicelīderim Lukasam Kirkilionim (50 punkti). No šiem vīriem jau ievērojamāk atpaliek 2016.gada Masters grupas uzvarētājs Edžus Konošonoks (35), lietuvietis Darius Stankevičius (33) un Artjoms Smirnovs (30).

Jāņem vērā,ka kopvērtējumā vienāda punktu skaita gadījumā augstāka vieta tiek piešķirta dalībniekam, kurš finišējis augstāk tieši pēdējā posmā. Protams, regulārie viesi no kaimiņzemēm Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas var ieviest savas korekcijas un ietekmēt līderu cīņas, taču skaidrs ir viens – jau 24.septembra pēcpusdienā būs zināmi jaunie seriāla čempioni.