Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Velotriālists Dermaks - divkārtējs pasaules čempions

Andrejs Siliņš

Velotriālists Dermaks - divkārtējs pasaules čempions
Arvis Dermaks
Foto: lamsf.lv

Velotriālists Arvis Dermaks (Usma) no Triāla kluba Karters sestdien, 27.jūlijā Čehijā pēc otrā pasaules čempionāta posma kļuva par divkārtēju pasaules čempionu Minime grupā.

BIU (Velotriāla Starptautiskā savienība) pasaules čempionāts norisinājās divos posmos: pirmais notika aizpagājušā nedēļas nogalē Spānijā, kur Arvis izcīnīja 2.vietu, zaudējot 5 soda punktus japānim Socihoro Ohara, savukārt pagājušā sestdienā noslēdzošajā Čehijas posmā Arvis izcīnīja uzvaru, kas kopvērtējumā Arvim deva godpilno 1.vietu un Pasaules čempiona titulu Minime grupas.

"Cīņa bija ļoti grūta līdz pat pēdējā apļa, pēdējai sekcijai" komentēja pats Arvis. Čempiona tituls izšķirās pašā pēdējā sekcijā, kuru Arvim bija uzdevums veikt pa nullēm - vai nu jāizbrauc sekcija "tīrā" bez soda punktiem un čempiona tituls rokā, vai kaut viena soda punkta gadījumā jāsamierinās ar otro vietu. Rezultātā pēdējo sekciju izdevās veikt perfekti bez kļūdām. Kā pats Arvis atzina, šo faktu pirms pēdējās sekcijas viņš neesot zinājis, kas no psiholoģiskā viedokļa drošvien nāca par labu pašam sportistam.

"Šis fakts kārtējo reizi apliecina, ka Dermaku ģimene, Latvijas Zelta talanti, ir uz pareizā ceļa. Smagais treniņu darbs, mizlīgais vecāku ieguldījums, kas nav materiāli novērtējams, šobrīd nes reālus augļus. Es ceru, ka Arvis neapstāsies pie sasniegtā, turpinās smagi strādāt un dienās būs pasaules elites braucējs jau pavisam drīzā nākotnē" par panākumu saka Latvijas Motosporta federācijas (LaMSF) ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs.

Minime grupā brauc zēni līdz 15 gadu vecumam. Grupā kopā startēja 22 velotriālisti no tādām valstīm, kā Spānija, Japāna, Čehija, Slovākija, Zviedrija, Francija, Anglija u.c.

Pārējie Karters komandas biedri - brālis Ansis Dermaks prestižākajā elites grupā palika 8.vietā, Kristaps Elsts un Mārcis Meiers, kuriem šogad pasaules čempionātā bija debija, Benjamin grupā 18. un 19.vieta.

Informāciju sagatavoja
Kaspars Kuļikovs
LaMSF ģenerālsekretārs