Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Longbordu seriālā triumfē Gailītis, Stepanova, Rullis un Ivanovs

Longbordu seriālā triumfē Gailītis, Stepanova, Rullis un Ivanovs
Brauciena vadībā Ralfs Gailītis
Foto: Ohm.lv

Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Olimpiskajā centrā ‘’Priekuļi’’ ar ‘’GiGa Olympics’’ sacensībām noslēdzās jau sestā Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona. Dalībnieku pulkā bija ātrākie pašmāju un Igaunijas braucēji. Dalībnieki sacentās ne tikai nobrauciena, bet arī milzu slaloma un slide jam sacensībās.

Milzu slaloma sacensībās meistarīgākais Gustavs Gailītis. Tikai nedaudz no viņa atpalika Gints Zommers, savukārt trešā vieta Edžum Konošonokam.

Savukārt slide jam sacensībās uzvaras laurus plūca Kārlis Karlsons, otrā vieta Mārtiņam Kivliniekam, bet trešā Kasparam Balamovskim.

Nobrauciena sacensības izvērtās gana neprognozējamas. Masters finālā tikās 2015.gada čempions Ģirts Vārtiņš, 2016.gada čempions Edžus Konošonoks, šīs sezonas līderis Mikus Rullis, kā arī vairākkārtējs Latvijas čempions skeitborda slalomā – Gints Zommers.
Sīvā cīņa par posma uzvarētāju kļuva Vārtiņš, kuram sekoja Rullis, Konošonoks un Zommers.

Par sezonas čempionu kļuvis Rullis, kura kontā šogad uzvara un divas otrās vietas. Konošonokam šoreiz vicečempiona gods, savukārt trešā vieta Lukasam Kirkilionim no Lietuvas.

Junioru finālā uzvaras laurus plūca Kristers Ivanovs, aiz kura ierindojās Lukass Kellijs un Emīls Apsītis.
Seriāla kopvērtējumā līdz ar to tituls pēdējo divu posmu uzvarētājam Ivanovam, otrā vieta Apsītim, kurš pamanījies visos posmos kāpt uz pjedestāla, bet trešā vieta Andersonam.

Dāmu finālā pārliecinoša uzvara Laumai Stepanovai, otrā vieta seriāla debitantei Barbarai Roskošai, bet trešā vieta Baibai Grunsbergai.
Kopvērtējumā jau atkal par čempioni kļūst Stepanova, otrā Grunsberga, bet trešā Roskoša.

Open grupā, jeb kopējā ieskaitē pirms pēdējā posma bija liela intriga – kurš būs seriāla čempions šogad? Lai gan Gustavs Gailītis un Mārtiņš Kivlinieks bija izteikti favorīti, teorētiskas izredzes uzvarēt saglabāja arī Kārlis Karlsons un liepājnieks Toms Dreiblats.

Taču kvalifikācijā visnotaļ negaidīti ar 0,02 sekunžu pārsvaru uzvarēja Ralfs Gailītis, nedaudz sajaucot kārtis favorītiem.
Diemžēl noslēdzošajā treniņbraucienā nelāgu kritienu piedzīvoja Kivlinieks un Dreiblats, kā rezultātā Dreiblats bija spiests no sacensībām izstāties, savukārt Kivlinieks vairs nespēja parādīt savu labāko sniegumu.

Pirmajā pusfinālā tikās Ralfs Gailītis, Kivlinieks, Karlsons un igaunis Toomas Keskula. Jau no starta vadībā izrāvās Karlsons, kas gan vēlāk izrādījās pārsteidzīgs solis – Ralfs Gailītis un Kivlinieks izmantoja iespēju braukt aizvējā un neilgi pirms finiša apsteidza Karlsonu, nodrošinot sev vietu finālā.

No otrā pusfināla finālā pārliecinoši iekļuva Kaspars Balamovskis un Gustavs Gailītis, bet Edžus Konošonoks un Ģirts Vārtiņš palika ārpus lielā fināla dalībnieku pulka.

Finālā jau no starta divvadībā izrāvās Ralfs un Gustavs Gailīši, bet Kivlinieks un Balamovskis atpalika pavisam nedaudz. Pirmais finiša līniju šķersoja Gustavs, bet, Ralfs, kuram šis bija pirmais lielais fināls atpalika vien nepilnu metru. Uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Kivlinieks pārspējot Balamovski.

Līdz ar to Open grupas kopvērtējumā ar vienu 2.vietu un trim uzvarām arī šogad triumfē Gustavs Gailītis. Aiz viņa ierindojas Kivlinieks, kurš visus posmus finišēja uz pjedestāla (1.,3.,2.,3.vieta), bet viņam seko pērnā gada vicečempions Karlsons. 4.vieta Dreiblatam, 5.vieta Ralfam Gailītim, bet top-6 noslēdz Kaspars Balamovskis.

Sacensības atbalstīja ‘’Riposhop.lv’’, ‘’Foxy racks’’, ‘’Fans action sport’’, ‘’Davi boards’’, ''Ponolau'', ‘’Ionic Flux’’, ‘’NRJ tipogrāfija’’, ‘’LuLū pica’’, ‘’Born to Ride’’, stampa.lv un ohm.lv.