Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Gailītim un Konošonokam panākumi Eiropas čempionātā telpās

Andrejs Siliņš

Gailītim un Konošonokam panākumi Eiropas čempionātā telpās
Foto: Latvijas Skeitborda federācija

Aizvadītajā nedēļas nogalē aizvadīts Eiropas čempionāts telpās skeitborda slalomā noslēdzot starptautisko sacensību sezonu un ar lieliskiem panākumiem tajā startējuši Latvijas pārstāvji – Gustavs Gailītis un Edžus Konošonoks.

Rīdzinieks Gustavs Gailītis Latviju pārstāvēja ātrākajā, jeb profesionāļu grupā, savukārt Priekuļu pārstāvis Edžus Konošonoks startēja ‘’Masters’’, jeb pieredzējušo braucēju grupā.

Sacensību pirmās dienas ievadā tika aizvadītas hibrīdslaloma sacensības. Ja profesionāļu grupā ne pārāk veiksmīgs starts padevās Gailītim, kuram 8.vieta, tad Konošonoks nodemonstrēja aukstasinību uzvarot ‘’Masters’’ grupas finālā vācieti Aleksandru Lucu un kļūstot par Eiropas čempionu. Pēcpusdienā noritēja speciālā slaloma sacensības, kur Konošonokam šoreiz 3.vieta.

Savukārt Gailītim pēc kvalifikācijā izcīnītās 4.vietas zaudējums pusfinālā Krievijas pārstāvim Antonam Ņikuļinam, bet cīņā par 3.vietu pārspēts vietējais skeitborda slalomists Staņislavs Nožka. Līdz ar to abi latvieši valsts svētku dienā kāpa uz goda pjedestāla.

Sacensību otrajā un noslēdzošajā dienā atlika vien noskaidrot ātrākos līnijslaloma disciplīnā.

‘’Masters’’ grupā Konošonoks iekļuva finālā, kur sīvā cīņā nācās atzīt zviedra Niklasa Hailanda pārākumu.
Profesionāļu grupā Gailītim izdevās kvalificēties 2.vietā, piekāpjoties vien Ņikuļinam. Pusfinālā tika pieveikts pieredzējušais ukraiņu slalomists Staņislavs Miroņenko, savukārt finālā arī pats Ņikuļins – līdz ar to Gailītim sezona noslēgta ar uzvaru un Eiropas čempiona titulu!

Informāciju sagatavoja
Latvijas Skeitborda federācijas prezidente
Lienīte Skaraine