Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

"Stirnu buka" 1. posmā triumfē Ronimoiss un Boldāne

Ritvars Raits
Ritvars Raits

"Stirnu buka" 1. posmā triumfē Ronimoiss un Boldāne
Publicitātes foto

Pulcējot vairāk nekā 3300 dalībnieku, Klusajā sestdienā, 15. aprīlī, Ogres Zilajos kalnos notika ainaviskā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks ‘2017" jaunās sezonas pirmais posms. Visgrūtākajā, 28 km garajā Lūša distancē uzvaru svinēja cēsnieks Andris Ronimoiss un rīdziniece Linda Boldāne. Pirmo reizi "Stirnu buka" sacensībās risinājās Latvijas čempionāts taku skriešanā skolēniem. "Pārvarēt sevi kopā – tā ir "Stirnu buka" svētku sajūta," pēc sacensībām teica Ineta Radēviča.

Sacensību rītā skrējējus pārsteidza iepriekšējā naktī uzkritušais sniegs. Valdīja bezvējš un pavasarīga +2°C gaisa temperatūra. Plaukstošajā mežā, kas izvietots paugurainā, bet skrējēju pēdām īpaši draudzīgā osu biotopā, uz sniegpārsliņu deju fona skrējieni izdevās ātri un baudpilni! Dalībnieku vidū, kuri sacentās "Lūša" (28 km), "Stirnu buka" (18 km), "Zaķa" (10 km), "Vāveres" (5 km) vai "Susura" (mazo bērnu) distancē, izskanēja viedoklis, ka šis ir visu laiku labākais "Stirnu buka" posms, kāds piedzīvots!

Ineta Radēviča: "Pārvarēt sevi kopā - tā ir "Stirnu buka" svētku sajūta!"

Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radēviča, kura viesojās "Stirnu buka" sezonas atklāšanas posmā, pēc pasākuma komentēja, ka viņu kā skolēnu taku skriešanas vēstnesi īpaši uzrunāja jauniešu skrējiens, kas risinājās "Vāveres" distancē. "Visi sanāk kopā, nevis skrien katrs savā stūrī, ir vienoti un ar mirdzošām acīm gatavi doties cīņā tieši ar sevi. Tā ir milzīga pieredze, ko jaunieši šeit guva, strādājot plecu pie pleca visnotaļ sarežģītā trasē." "Manuprāt, viss, ko varēja, tika paveikts – bija padomāts gan par fizisku, gan mentālu atpūtu, turklāt viss notika svaigā gaisā. Ar cieņu pret tradīcijām, bet ar domām par nākotni," Radēvičai arī simpatizējis dalībniekiem pirms starta Cūkmenam nododamais zvērests turēt dabu tīru.

Komentējot augošo "Stirnu buka" cilti – kādēļ sacensību "Stirnu buks" dalībnieku vidū plaši sastopami visu paaudžu ļaudis, no maziem bērni līdz pat sirmgalvjiem, kuri aizrautīgi nūjo, Radēviča teica: "Cilvēkam ir nepieciešams izaicinājums jebkurā vecumā. Lai mēs justu, ka mēs dzīvojam, mums ir kas ikdienā jāpārvar. "Stirnu bukā" cilvēki var sanākt kopā ar līdzīgi domājošiem. Redzēt cits cita gatavību, uztraukumu un just gaisā adrenalīnu. Pēc finiša atkal notiek kas pavisam cits – šaubas pārtop pārliecībā par sevi un gandarījumā – par paveikto. Mani kā individuāla sporta pārstāvi vienmēr vilinājis izjust kopības sajūtu: ka panākumu tu neizcīni viens. Katrs pārvar sevi, bet paveic to kopā – tā ir "Stirnu buka" svētku sajūta!" sacīja Radēviča.

"Lūsis" – Ronimoiss un Boldāne

Visgarākajā - "Lūša" distancē, kurā bija jāpieveic 28 km, vīriešu konkurencē uzvaru svinēja Andris Ronimoiss (rez. 1:46,56 h), kurš tuvāko sekotāju, komandas biedru Uldi Kļaviņu (abi VSK "Noskrien Rieksti") apsteidza par trim minūtēm. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Jānis Šnoriņš no "PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Kluba". Jāpiezīmē, ka tikai sešiem dalībniekiem distanci izdevās veikt ātrāk par divām stundām. "Lūša" distancē sieviešu konkurencē triumfēja Linda Boldāne (2:12,21 h) no komandas "DNB Service Centre". Rīdziniece par nepilnām trim minūtēm apsteidza pērnās sezonas čempioni Lauru Čakli ("Moller Auto Ventspils"). Savukārt 3. vietas ieguvēja Vita Devjatņikova ("Moller Auto Ventspils/MRC") finišēja desmit minūtes pēc līderēm.

"Stirnu Buks" – Bērziņš un Ulanova

18 km garajā "Stirnu buka" distancē vīriešu konkurencē laurus plūca 2015. gada "Stirnu buka" sezonas čempions Kristaps Bērziņš (1:08,49 h). Kuldīdznieks par divām minūtēm apsteidza Kristapu Kaimiņu ("Megadeath") un Jāni Bogdanovu ("PaBaso.lv"). Sieviešu konkurencē ātrākā bija Zanda Ulanova (1:25,45 h) no "Moller Auto Ventspils" komandas, kura ar triju minūšu pārsvaru apsteidza Daci Bangu-Hodžajevu ("corefitness.lv") un Ivetu Pūpolu ("Maratona Klubs").

"Zaķis" – Barišņikovs un Eiduka

10,5 km garajā "Zaķa" distancē vīriešu konkurencē uzvaru izcīnīja Krievijas pārstāvis Andrejs Barišņikovs (39:39 min.) no vienības "MintRunning – TRS" (SanktPēterburga). Barišņikovs par 44 sekundēm apsteidza Artūru Pauliņu ("Veikals 42km/adidas"), bet par 54 sekundēm – "Stirnu buka" pagājušās sezonas absolūto čempionu Gintu Lūsi ("PROF.LV/Talsu Pakalnu Sporta Klubs"). Sieviešu konkurencē ar minūtes pārsvaru triumfēja Patrīcija Eiduka (48:21 min.) no "SSK Bebra" komandas. 2. vietu izcīnīja Ināra Lūse ("Moller Auto Ventspils"), kurai tikai sešas sekundes piekāpās Elīna Kārkliņa ("Mežmalas").

"Kalnu karalis" – Baunis un Melberga

Kalnu karaļa sprinta etapā, kas bija īsi pirms finiša, triumfēja Jānis Baunis ("Salomon/Taku Skrējējs"), kurš ierindojās 6. vietā "Zaķa" distancē. Baunis vienīgais spēja distances finišā izvietoto Kalnu karaļa sprinta etapu veikt 25 sekundēs! Kalnu karalienes tituls Evijai Melbergai ("VSK Noskrien/SK Dzērvene"), sprinta etapu veicot 31 sekundē un tuvāko sekotāju apsteidzot par sešām sekundēm!

Visātrākie "Vāveres" distancē - Aizputes skolēni

Savukārt 5 km garajā "Vāveres" distancē uzvaras izcīnīja Oļegs Gulua ("LMD.LV") un mājiniece Laura Kazāka ("Ogres novada sporta centrs"). Interesanti, ka "Vāveres" distancē visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza skolēni, kuru rezultāti tiek vērtēti Latvijas čempionātā taku skriešanā skolu jauniešiem ieskaitē. Artūrs Niklāvs Medvedevs no Aizputes vidusskolas vienīgais "Vāveres" trasi izskrēja ātrāk par 20 minūtēm (!), finišā sasniedzot rezultātu 19 minūtes un 42 sekundes, tādējādi triumfējot U-20 vecuma grupā. Artūra skolas biedre Santa Zemture svinēja uzvaru U-20 ieskaitē meitenēm. Skolu ieskaitē, sezonas kopvērtējumā cīnoties par sporta inventāru savai izglītības iestādei attiecīgi 1000,-, 600,- un 400,- EUR apmērā, startēja 479 skolēni, pārstāvot mācību iestādes no visas Latvijas.

Ogrē uzstādīts jauns dalībnieku skaita rekords

Ainaviskā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks ‘2017" pirmajā posmā piedalījās pavisam 3387 dalībnieki, kas ir jauns sacensību apmeklētības rekords. Iepriekšējais dalībnieku skaita rekords tika sasniegts 2016. gada maijā sezonas 2. posmā, kad Gaujas senlejā uz starta stājās divi tūkstoši dalībnieku. Tev patīk kustēties svaigā gaisā – vienalga: skriet, nūjot vai pastaigāties brīnišķīgā apvidū, bet neesi vēl pamēģinājis "Stirnu buku"? "Sper pirmo soli!" iedrošina olimpiete Ineta Radēviča.

Visi 1. posma rezultāti: ŠEIT

Nākamais posms 27. maijā Smeceres silā, Madonā. Top varen’ krāšņas trases Latvijas augstākajā apvidū… Laipni aicināti "Stirnu buka ciltī"!

Izmantotie resursi:
Stirnubuks.lv: taku skrējienu seriāls

     [+] [-]

, 2017-04-19 08:27, pirms 2 gadiem
Cik, no aktīvajiem SC komentētājiem, spētu pieveikt "vāveres" distanci?

     [+] [-]

, 2017-04-19 10:02, pirms 2 gadiem
Lielisks posms! Skrēju Stirnu buku pirmoreiz un TĀDAS EMOCIJAS! Iesaku visiem, nenožēlosiet!!!

     [+] [-]

, 2017-04-19 20:01, pirms 2 gadiem
moonburn rakstīja: Cik, no aktīvajiem SC komentētājiem, spētu pieveikt "vāveres" distanci?
neesmu aktivs komentetajs,bet pieveicu zaki,bija to verts visiem iesaku