Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Toms Alsbergs uzvar "Red Bull Mini Drome" sacensībās Polijā

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Toms Alsbergs uzvar "Red Bull Mini Drome" sacensībās Polijā
Toms Alsbergs
Foto: Lukas Nazdrasczew, Red Bull Content Pool

Sestdien Red Bull Mini Drome sacensībās Polijā uzvaru izcīnījis Latvijas sportists Toms Alsbergs. Red Bull Mini Drome riteņbraukšanas sacensības notiek pasaules mazākajā velo dromā (25 metru apļa garums) ar fiksīšiem jeb fiksētā pārnesuma riteņiem, kuri iemītnieki arvien vairāk apdzīvo arī Rīgas ielas.

Arī Polijā fiksīšu kultūra attīstās un noturēties trasē un vēl uzrādīt pietiekami ātru laiku tik mazā velodromā amatieriem nav nekāds joks. Jau pirms nedēļas Toms izdomāja no Rīgas aizbraukt uz tuvējo Tallinu, lai piedalītos Red Bull Mini Drome Igaunijas sacensībās. Tur viņš palika ceturtais, nebija apmierināts ar savu sniegumu un jau pēc nedēļas izkāpa no autobusa Polijas galvaspilsētā.

"Tallinā pieļāvu pāris kļūdas, taču šeit uzvarēju. Esmu tik laimīgs", priecīgs par uzvaru bija Toms. Kā pietrūka līdz uzvarai iepriekšējās sacensībās? „Tallinā visi mani tā slavēja. Kā vien uzkāpu uz riteņa, pa mikrofoniem jau teica -Redz, kur brauc Toms Alsbergs! Mēs ar vēl vienu braucēju bijām kvalifikācijā krietni ātrāki par pārējiem, tāpēc visi teica, ka noteiktim tisim finālā. Bet mēs abi finālā netikām. Papildus atbildība un stress darīja savu. Tad izdomāju, ka Polija nav tā tālākā valsts, uz kuru aizbraukt un šoreiz nolēmu pats nestūrēt, tāpēc paņēmu riteni, iekāpu autobusā un sacensību dienā jau plkst.7:00 no rīta biju Varšavā.” Balvā Toms saņēma iespēju pasūtīt profesionālu, tieši viņam veidotu fiksīti.

Tomam Igaunijā bija pirmās šāda veida sacensības, lai arī ikdienā viņa galvenais pārvietošanās veids pa Rīgas ielām ir tieši fiksītis. Viņa pirmais fiksītis tika uzbūvēts pirms diviem gadiem un kopš tā brīža vairs nav iedomājams bez tā. Lai arī fiksīšu dizaina veidošana un likšana kopā ir tikai Toma hobijs, vēlme piedalīties šādās sacensībās jau bija kādu laiku un Toms arī nākotnē plāno izmantot izdevību apliecināt savus spēkus līdzīgos pasākumos.

Pirmo reizi Red Bull Mini Drome notika 2010. gadā Jaunzēlandē. Šogad šo pasaules mazāko velodromu (14m x 7m) novērtēja jau Londodas, Meksikas, Polijas un Igaunijas velo fani. Tā dizainu izstrādājuši sava amata labākie meistari, kas bija atbildīgi arī par Olimpisko Spēļu velodromu būvniecību. Mini velodroma sacensībās varēja piedalīties ikviens 16 gadus sasniedzis velobraucējs ar treka velosipēdiem vai fiksēta pārnesuma riteņiem jeb fiksīšiem.