Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

"Karters" velotriālisti startējuši Pasaules kausa posmā Austrijā

Andrejs Siliņš

"Karters" velotriālisti startējuši Pasaules kausa posmā Austrijā
Ansis Dermaks
Foto: karters.lv

No 3. līdz 9. jūlijam Karters braucēji Ansis un Arvis Dermaki, Žanis un Rūdis Rībeni, kā arī Mārcis Meiers bija devušies izbraukumā uz Eiropu – nometni Čehijā un UCI Pasaules kausa posmu Austrijā.

Sākotnēji braucēji devās uz Čehiju, kur risinājās pēc kārtas jau vienpadsmitais čehu velotriāla leģendas organizētais triāla saiets – „Dresslercamp“ ar devīzi „Trial, fun & rock’n‘roll“. Tāpat kā citus gadus nometne notika nelielā pilsētā- Tanvald, kur pirms pāris gadiem norisinājās BIU Pasaules čempionāts velotriālā. Šī nometne ir viena no lielākajām un populārākajām Pasaulē. Šogad nometnē bija vairālk kā simts velotriālistu no Čehijas, Vācijas, Anglijas, Rumānijas kā arī no Latvijas. Visiem Latvijas braucējiem šī bija lieliska pieredze un iespēja trenēties tādos apstākļos, kādu Latvijā nav. Latvijas delegācija piedalījās tikai vienās no sacensībām- retrotriāls, kur šogad ieņēma otro vietu. Citās sacensībās (triāls uz ātrumu, klasiskais triāls, triku konkurss utt.) Latvijas braucēji izlēma nepiedalīties un vairāk laiku ieguldīt treniņos un gatavotos lielajām sacensībām Austrijā.

Pēc četru dienu nometnes visa Latvijas delegācija devās uz četrsimt kilometru attālo Austriju, kur norisinājās UCI Pasaules kausa velotriālā otrais posms. Paralēli Pasaules kausa sacensībām notika zemākas kategorijas sacensības jaunajiem braucējiem, kur šoreiz piedalījās arī Mārcis un Žanis. Žanim liedza finišēt problēmas ar tehniku. Mārcim Meieram šogad pirmais starptautiskais starts. Viens neveiksmīgs kritiens, kas viņu atmet trešo vietu savā grupā.
Brāļi Dermaki startēja galvenajās sacensībās - Pasaules kausa posmā. Uz šo pasākumu sabrauc ļoti spēcīgs braucēju sastāvs. Bija pārstāvētas divdesmit divas valstis. Vecākais brālis Ansis Dermaks šogad no divdesmit collu (velosipēda ratu izmērs) braucamā pārsēdies uz divdesmit sešu collu MTB izmēra velosipēdu. Šīs bija pirmās starptautiskās sacensības ar šāda izmēra velosipēdu un uzreiz kopā ar Pasaules grandiem. Tajā skaitā UCI 2017.gada pasaules čempionu no Lielbritānijas Džeku Kārtiju (Jack Carthy).

Ansis sacensības iesāka ar cīņu par iekļūšanu sacensību pusfinālā vienā no četriem kvalifikācijas braucieniem. Iesākums neveiksmīgs - vairākas kļūdas vieglās sekcijās un cīņa ar karstumu. Negaiss sacensību vidū uz laiku pārtrauca norisi, pēc 45 min tās tika atsāktas. Pēc pārtraukuma jau daudz labāk nobrauktas atlikušās sekcijas un pacelšanās uz piekto vietu savā priekšbraucienā. Lai kvalificētos pusfinālam, bija vajadzīgs finišēt labāko trijniekā. Sacensības pabeigtas ar trīsdesmit trīs soda punktiem, kas gala rezultātā piecdesmit braucēju konkurencē deva trīsdesmit ceturto vietu un četrdesmit četrus UCI reitinga punktus.

Jaunākais no Dermakiem startēja ceturtajā no priekšbraucieniem divdesmit collu velosipēdu klasē. Arvis bija ļoti tuvu savam pirmajam pusfinālam UCI Pasaules kausā, bet nepaveicās. Ļoti labi iesākta sacensības, bet pirmspēdējā sekcijā Arvim piešķirti pieci soda punkti (tiesnesis uzskatīja, ka Arvis finišējot iebraucis starta koridorā). Lēmums tika pārstrīdēts, bet palika nemainīgs. Kā noslēdzošā Arvim bija veicama pati grūtākā no trasēm, kura tika veikta bez soda punktiem, bet neuzmanības dēļ netika šķērsoti pēdējie no izbraucamajiem vārtiem un rezultātā pieci soda punkti. Beigās Arvim piecpadsmit soda punkti un divdesmit sestā vieta ļoti augstā konkurencē ar piecdesmit pieciem pasaules top braucējiem.

Braucējiem ļoti vērtīga pieredze kā sacensībās tā arī nometnē. Nākošie braucēju starti jau Karters mājas trasē Ugālē nedēļas nogalē 15.jūlijā, kur risināsies Latvijas kausa posms velotriālā un Latvijas čempionāta posms mototriālā.

Plašāka informācija: Karters.lv