Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

''Crashed Ice'' Sentpolas posmā uzvar Moriartijs

''Crashed Ice'' Sentpolas posmā uzvar Moriartijs
Dramatiskā finišā uzvar Moriartijs
Foto: redbullcrashedice.com

ASV, Minesotas štata pilsētā Sentpolā norisinājās trešais ‘’Red Bull Crashed Ice’’ pasaules kausa posms, kurā pirmo uzvaru augstākā līmeņa sacensībās izcīnīja kanādietis Dīns Moriartijs, apsteidzot austrieti Marko Dalāgo un amerikāni Kameronu Nāzu.

Šosezon pasaules čempionāta ieskaitē norisinās četri pasaules kausa posmi un pieci ‘’Riders cup’’ jeb otrā līmeņa sacensību posmi, un par uzvarētāju kļūst dalībnieks, kurš sezonas beigās izcīna visvairāk punktus.

Ja sezonas pirmajā pasaules kausa posmā Francijā, Marseļā uzvaru izcīnīja pašreizējais čempions Nāzs, tad otrajā pasaules kausa posmā Somijā, Jivaskilas pilsētā ātrākais bija 2015.gada čempions Skots Kroksāls, bet kopvērtējumā par līderi kļuva amerikānis Maksvels Danns.
Interesanti, ka Somijas posmā pēc vairāku sezonu pārtraukuma sacensībās piedalījās arī Latvijas pārstāvis - Jānis Jasenovičs ierindojās 73.vietā un iespēju startēt viņš ieguva, jo uzvarēja Siguldā notiekošajās ‘’Optibet Ice on Fire’’ sacensībās, jeb kļūstot par ātrāko no pašmāju braucējiem, kurš ar slidām spēj nobraukt pa bobsleja trasi!

Sentpolā sacensības vēroja vairāki desmiti tūkstošu skatītāju, padarot to par sezonas apmeklētāko posmu, savukārt dalībnieki to padarīja par līdz šim pašu aizraujošāko!

Ja Moriartijs un Nāzs pārliecinoši iekļuva finālā, tad otrs pusfināls izvērtās daudz sīvāks – cīņā trasē starp kanādiešu brāļiem Kroksāliem un austriešu brāļiem Dalāgo neiztika bez kontakta, kas savukārt noveda pie protesta iesniegšanas un grūstīšanās finišā – rezultātā no brauciena tika diskvalificēts pusfināla uzvarētājs Luka Dalāgo, ļaujot finālā iekļūt brālim Marko Dalāgo un kanādietim Kailam Kroksālam.

Finālā 350 metru garajā trasē jau no starta vadībā izrāvās Nāzs, taču ātri vien viņu apdzina Moriartijs. Pēdējā 90 grādu kreisajā līkumā kā līderis ieslidoja Moriartijs, kuram sekoja Nāzs, Kroksāls un Marko Dalāgo. Līkuma izejā kritienu piedzīvoja Nāzs un Kroksāls ļaujot Moriartijam vien par slidas tiesu izraut uzvaru, aiz sevis atstājot 2014.gada čempionu Marko Dalāgo un attiecīgi 2016.gada čempionu Kameronu Nāzu un 2012.gada čempionu Kailu Kroksālu, kurš aizvada jau savu 10.sezonu ‘’Red Bull Crashed Ice’’ sacensībās.

Tādējādi Moriartijs izcīnīja savu pirmo uzvaru pasaules kausa sacensībās un pēc ne pārāk veiksmīga sezonas sākuma (14.vieta Marseļā un 25.vieta Jivaskilā) pakāpies uz 5.vietu sezonas kopvērtējumā.
Par līderi gan atkal kļuvis Nāzs, kuram ir visas iespējas kļūt par pirmo divkārtējo čempionu sporta veida 16 gadu ilgajā vēsturē (par pasaules čempionātu tas ir dēvējams kopš 2010.gada). Līdzšinējais sezonas līderis Maksvels Danns krita pusfinālā un nu kopvērtējumā ir otrais, bet aiz viņa seko Skots Kroksāls un Marko Dalāgo.

Līdz sezonas beigāsm vēl atlikuši divi ‘’Riders Cup’’ posmi kā arī izšķirošais ‘’Red Bull Crashed Ice’’ pasaules kausa posms, kas norisināsies 3.-4.martā Kanādas pilsētā Otavā.
Savukārt 18.februārī Siguldas bobsleja un kamaņu trasē jau atkal norisināsies ''Optibet Ice on Fire'' sacensības, kurās ikviens interesents var piedalīties un pierādīt sevi traucoties lejā pa trasi ar slidām. Sīkāks info: Ice On Fire