Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Noslēgusies Latvijas longbordu sezona

Rolands Eliņš

Noslēgusies Latvijas longbordu sezona
Ātrākā Latvijas longbordiste - Lauma Stepanova. Foto autors: ohm.lv

Latvijas longbordu nobrauciena seriāls šogad noslēdzās Cēsu Olimpiskajā centrā ''Priekuļi'' ar gadskārtējām ''Priekuļu kausa 2018'' sacensībām. Uz starta stājās ātrākie Latvijas, Lietuvas un Igaunijas longbordisti, taču galvenie favorīti bija kopvērtējuma līderi - Ralfs Gailītis, Gustavs Gailītis un Mārtiņš Kivlinieks.

Slide jam par meistarīgāko tika atzīts Kārlis Karlsons, kurš arī visnotaļ pārliecinoši uzvarēja kvalifikācijā. Aiz viņa ierindojās Gustavs Gailītis, Mārtiņš Kivlinieks, Klāvs Balamovskis un ātrākais igaunis šajās sacensībās Tomass Keskula. Tikai 6.vieta kvalifikācijā sezonas līderim Ralfam Gailītim, jo viņš pieļāva kļūdu savā kvalifikācijas brauciena ieskrējienā.

Junioru grupā par čempionu kļuva Ralfs Andersons, aiz sevis atstājot Emīlu Apsīti, lietuvieti Kajus Kaušini. Aiz godalgoto trijnieka palika Edijs Leitass un Kristofers Raģis.

Dāmu grupā kārtējā pārliecinošā uzvara gan posmā,gan sezonas kopvērtējumā Laumai Stepanovai, otrā vieta Lienei Dzīvītei, bet trešā Baibai Grunsbergai.

Masters grupas finālisti parūpējās par īstu izrādi skatītājiem – Mikus Rullis no Ādažiem tika pie uzvaras un kļuva neaizsniedzams arī kopvērtējumā, taču pārējie 3 finālisti – Edžus Konošonoks, Artis Bokāns un lietuvietis Darius Stankevičius - pēdējā līkumā piedzīvoja kritienu un cenšoties šķērsot finiša līniju priekšā konkurentiem paklupa atkārtoti. Rezultātā 2.vieta posmā Konošonokam un 3.vieta Bokānam.

Kopējā Open ieskaitē par pārsteigumu parūpējās Andersons, kuram pietrūka pavisam nedaudz, lai pārvarētu pusfināla barjeru.

Lielajā finālā tikās Klāvs Balamovskis, Kārlis Karlsons kā arī abi galvenie kopvērtējuma uzvaras pretendenti – Ralfs Gailītis un Gustavs Gailītis.

Jau no starta divvadībā izvirzījās abi titula pretendenti – lai gan Ralfs teju visu finālbraucienu turējās cieši aizmugurē, apdzīt Gustavu viņam tā arī neizdevās – uzvara Priekuļos un seriāla kopvērtējumā vien ar punkta pārsvaru Gustavam Gailītim!

Līdz ar to noslēgusies jau 7. Latvijas longbordu nobrauciena seriāla sezona un ‘’Priekuļu kauss 2018’’ bija jau 30 nobrauciena sacensības Latvijā.

Tās atbalstīja Priekuļu novads, Riposhop.lv, SUP Adventures, Pica LuLū, NRJ tipogrāfija, Ponolau, Foxy Racks, BTR Leathers.

Informāciju sagatavoja:
Gustavs Gailītis