Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 12. daļa

Helmuts Rodke atbild - 12. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

Uzdod jautājumu Helmutam Rodkem!

emisp:
Es nodarbojos ar regbiju un šajā sportā liela slodze ir mugurai! Pašlaik taisu muguras hiperekstenziju, kādi vēl vingrinājumi nostiprina muguras apakšdaļu?

Labs vingrinājums būs noliekšanās un iztaisnošanās ar stieni rokās ar izliektu muguru, kājas nedaudz saliecot ceļos, šaurā stājā. Saucas arī stājas vilkme. Iztaisnojoties neatliekties atpakaļ. Kārtīgam vīram nepieciešams svars virs 100 kg kaut vai uz 5 reizēm. Lieliski trenē arī tvērienu. Iesākumā jāizkopj tehnika ar tukšu stieni, un nepārforsēt ar svariem.

Vanags5:
Sveiki! Izlasīju jūsu rakstu par ceļgalu problēmām, gribēju pajautāt tieši par manu gadījumu. Esmu basketbolists, 15 gadus vecs. Pagājušajā ziemā sākās problēmas ar ceļgaliem, ar ultrosonogrāfiju atklāja ūdeņus, tie uzsūcās, bet tad sāka sāpēt otrs ceļgals, sāp vēl tagad. Notrenējos visu vasaru ar sāpošu celi, tagad palika grūtāk. Pēc treniņiem jāpieklibo un tad nevar iztaisnot ceļgalu, no rīta it kā labāk, bet iztaisnot līdz galam tāpat nevar. Ar rentgenu un ultrosonogrāfiju nekā īpaša nesaskatīja, tagad gaidu rindā uz magnētisko rezonansi (tā būs pēc mēneša). Nekādus spēka vingrinājumus ar kājām jau labu laiku nedaru. Īpaši sāp uz pietupieniem. Es domāju, ka esmu diezgan labi attīstījis kājas, skatoties jūsu vingrinājumus lielākā daļa liekas pildīti. Tagad dzeru glikozamīnu un zivju eļļu. Kopā ar ceļiem īstenībā sāka sāpēt arī mugura + man vēl ir plakanā pēda, bet ielikņus nēsāju regulāri. Kādus vingrinājumus man darīt un kādus labāk izlaist? Vai man mēģināt taisnot celi par spīti sāpēm?

Pirmkārt, nepieciešami magnētiskās rezonanses rezultāti, otrkārt- nevajag darīt to, kas rada sāpes, treškārt- var trenēt kājas ar daudziem citiem vingrinājumiem, uz citām kustībām. Šī var būt ir iespēja attīstīt to, kas atpaliek, piemēram – pēdas, vēzienu, kāju aizmugures, gurnus, un tml. Ielikņi ir labi, bet nenostiprina pēdas apakšas muskulatūru, tā ka jāstrādā arī pie tās. Es ieteiktu trenēt pastiprināti to, ko var, un sākt ar mierīga apjoma režīmu uz atkārtojumu skaitu 10- 20, kā kurā vingrinājumā. Paralēli- izārstēt celi, trenēt driblu, un citus basketbola elementus, ko var, un atgriezties pilnvērtīgā sporta apritē divkārt spēcīgākam! p.s. – pats esmu licis uz sāpošiem ceļiem sablenderētu kāpostu - labi atvelk un nomierina. Jāpietin tik ar celofānu, lai netek.

john07:
Sveicināti, pirms aptuveni 2 mēnešiem futbola spēles laikā sastiepu potītes saites, kāja, protams uzpampa un sāpēja. Pēc konsultācijas ar traumotologu izpildīju norādes, ledus, smēres, kājas ortoze un miers. Vēlējos uzzināt vai ir kādi speciāli uzdevumi, lai varētu nostiprināt tās saites, jo pašlaik jūtos diezgan nedroši un pie asām kustībām potīte mēdz iesāpēties?

Potītes reizēm mēdz atveseļoties pat pusgadu. Galvenais - pēc iespējas nenēsāt nekādas saites, lai cīpslas pašas dabīgi kļūst spēcīgākas. Nu un, protams, ir nostiprinošie vingrinājumi, lēnā apjoma vai spēka režīmā, kā piem. izcelšanās uz pirkstgala ar svaru vai bez, pēdas atcelšana, pēdas savilkšana un tml, kā arī obligāti ieteiktu pietupienus ar savu svaru, vai papildus, atkarībā no vecuma un iepriekšējās sagatavotības, un citiem faktoriem. Vingrinājumu video jau ir bijuši. Svarīgi - nedarīt neko tādu, kas rada asas sāpes. Iesaku lietot glutamīnu.


Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.