Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 18. daļa

Helmuts Rodke atbild - 18. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

Uzdod savu jautājumu Helmutam Rodkem!
Iepriekšējos H.Rodkes efektīvo treniņu materiālus un atbildes uz jautājumiem meklē ŠEIT!

Rexis95:
Kas par desām, ja krakšķ ceļi, precīzāk, iztaisnoju kāju, tad to saliecu, līdz abas salocītās kājas daļas saduras? Vai tas ir normāli?

Cīpslām pārlecot vienai otrai pāri un atbrīvojoties no sprieguma ir dzirdama krakšķēšana. Katra cilvēka organismam ir savas īpatnības, tai skaitā arī kustību anatomijas. Ja nesāp - var neuztraukties, bet vēlams tomēr nostiprināt ar spēka un ātrumspēka vingrinājumiem. Nedrīkst pārstaipīt locītavas.

Ekologs:
Šlātera slimība un basketbols... Visvieglāk ir neko nedarīt, t.i., ievērot ārsta ieteikumus - garos neskriet, nelekt, netupties. Kas atliek? Ko varētu grozīt treniņos, lai neapstātos izaugsme? (Meitenes ~15 gadi)

Pirmkārt - var darīt to, kas neizraisa sāpes, vai tās ir tikai viegli jūtamas. Ja katru problēmu uztver kā iespēju, tad šinī gadījumā ir izdevība nopietni pievērsties pēdas, vēziena, līdzsvara, hamstringu, sēžas muskuļu, preses, muguras, roku un citu muskuļu un kustību uzlabošanai, kā arī metiena un dribla trenēšanai. Bieži vien sportisti var iet izklupienā, izpildīt pielīpošos lēcienus, dažādus uzlēcienus ar abām un vienu kāju (bet ne lēcienus pāri barjerām un lēcienus dziļumā). Tas viss gan ir individuāli. Uz veselo kāju ierobežojumu nav. Ja nevar skriet, varbūt kardioslodzi var veikt uz velosipēda, vai eliptiskā trenažiera (mīšanās stāvus). Var arī peldēt.

Jāievēro, ka izpildot spēka vingrinājumus, nevajadzētu saliekt celi zem slodzes mazāk kā apmēram 110 grādi, jo tad strauji krītas muskuļa quadriceps jauda, kas var radīt papildus problēmas ceļa cīpslai. Daudz var vingrot ar gumijām. Jebkurš iekaisuma process prasa ievērot ēšanas nosacījumus, lai netiktu skābināta iekšējā vide. Tas palīdz. Arī slodze, kas izraisa lielu pienskābes izdalīšanos akūtā periodā nebūs tas labākais. Apņēmība nepadoties, mērķtiecība un pozitīvas domas - tas pašu rokās.


Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.