Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:810, Did:0, useCase: 3

Autors: Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 20. daļa

Helmuts Rodke atbild - 20. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

kauleens10:
Sveiks, Helmut!
Sākumā gribēju pateikt lielu paldies par informāciju un video, ļoti noderīgi.
Pieturoties pie jautājuma - Vai krampju (precīzi kājās) rašanās traumē muskuļu veiktspēju un attīstību vēlāk? Vai variet kaut ko sīkāk pastāstīt par krampjiem no savas pieredzes?

Krampju rašanās cēloņi var būt dažādi: fiziska pārslodze, aukstums( auksts ūdens), minerālvielu trūkums- kālijs, magnijs, nātrija sāls u.c. ( magnija pārdozēšana arī izsauc krampjus), asinsapgādes traucējumi vai lokālas problēmas ar asinsvadiem, skābekļa piegādes traucējumi, treniņu pārtraukšana( tā būs tā pati pierastās asins plūsmas un skābekļa devas pārtraukšana), šķidruma izsīkums muskuļos u.c. Spēcīgi krampji, vai pat spazmas traucē muskuļa enerģētiku, atjaunošanos pēc slodzēm, un sekojošās darbaspējas. Muskuļu spazma var būt jūtama vairākas dienas, vai pat nedēļas, tāpēc pret to jāizturas kā pret traumu. Vēlama fizioterapija. Krampji vai spazmas turpinot slodzi var pat izsaukt daļēju vai pilnīgu muskuļa cīpslas plīsumu, tāpēc- ja krampji atkārtojas jābūt uzmanīgam, un steidzīgi jānovērš cēlonis, kā ari jāveic lokāli rehabilitējoši pasākumi. Viegli krampji, kas neatkārtojas nekādu ļaunumu nenodarīs. Arī spēcīgi krampji, ātri novērsti, neradīs problēmas turpmāk. Lai nerastos krampji, sportojot jāievēro slodžu atbilstība, obligāti jādzer sāls/minerālu/ glikozes dzērieni, jāiesildās, kā arī jāmāk pēc slodzes un slodžu starplaikos atbrīvot muskuļus, un jāstaipa tie. Kaut 100 reizes treniņā, ja vajag.


, 2011-08-23 09:14, pirms 13 gadiem
Paldies par plašo atbildi!
Turpinot tēmu es nosūtīju Tev privāti vēl dažus jautājumus.
Gaidīšu atbildi.

Vingrinājumi

Vingrinājumi, kas uzlabo pārvietošanos sportā. Ātrumu, atsperīgumu un veiklību. Lai arī ir simtiem vingrinājumu un to variāciju, esmu izvēlējies nedaudzus, kas novērš visbiežāk novērotās kustību problēmas. Balstoties uz savu pieredzi, konsultācijām ar citiem treneriem un daudziem pētījumiem, esmu īpaši izdalījis trīs vingrinājumu grupas atsevišķām ķermeņa daļām/kustībām, kā arī esmu pievienojis dažus iedarbīgus kompleksos vingrinājumus.

NEkusties kā Džegers

Kad 16 gadīgā Mira Andrejeva trieca raketi pret nevainīgo Vimbldonas zālienu un saņēma par to sodu, pēc mača viņa demonstratīvi nepaspieda roku “vainīgajam” tiesnesim. Taču nelielā drāmiņa jeb liela čempiona atdarināšana nu nekādi netuvināja viņu Serēnas Viljamsas līmenim tenisā, kurai arī patika “flirtēt” ar soģiem. Lai nu kā, viena tīņu izgājienu dēļ neviens jau arī uzreiz nepiešķir titulu “sweet but psycho” vecumā, kad sportists ir knapi iespurdzis pieaugušo pasaulē.

Helmuts Rodke: komandu sporta spēļu sezonas gals

Sāpoši ceļi vai iekaisuši Ahilleji? Samocīts ķermenis pirms atbildīgiem fināliem? Tas izklausās nevis pēc sezonas ar pievienoto vērtību, bet drīzāk ar atvienoto. Ja trūkst pareizas slodžu periodizācijas, reālu (nevis kā pagadās), profesionālu fizisku treniņu, gadu no gada sportista kondīcija iekrīt lejupejošā spirālē, kas padara viņu arvien traumatiskāku un mazāk spējīgu uztrenēties nākotnē.