Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource556 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource556), Fid:810, Did:0, useCase: 0

Helmuts Rodke atbild - 20. daļa

Helmuts Rodke
Helmuts Rodke

Helmuts Rodke atbild - 20. daļa
Helmuts Rodke
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Paldies cienījamajiem lasītājiem un jautātājiem! Publicēju atbildes uz nākamajiem jautājumiem.

kauleens10:
Sveiks, Helmut!
Sākumā gribēju pateikt lielu paldies par informāciju un video, ļoti noderīgi.
Pieturoties pie jautājuma - Vai krampju (precīzi kājās) rašanās traumē muskuļu veiktspēju un attīstību vēlāk? Vai variet kaut ko sīkāk pastāstīt par krampjiem no savas pieredzes?

Krampju rašanās cēloņi var būt dažādi: fiziska pārslodze, aukstums( auksts ūdens), minerālvielu trūkums- kālijs, magnijs, nātrija sāls u.c. ( magnija pārdozēšana arī izsauc krampjus), asinsapgādes traucējumi vai lokālas problēmas ar asinsvadiem, skābekļa piegādes traucējumi, treniņu pārtraukšana( tā būs tā pati pierastās asins plūsmas un skābekļa devas pārtraukšana), šķidruma izsīkums muskuļos u.c. Spēcīgi krampji, vai pat spazmas traucē muskuļa enerģētiku, atjaunošanos pēc slodzēm, un sekojošās darbaspējas. Muskuļu spazma var būt jūtama vairākas dienas, vai pat nedēļas, tāpēc pret to jāizturas kā pret traumu. Vēlama fizioterapija. Krampji vai spazmas turpinot slodzi var pat izsaukt daļēju vai pilnīgu muskuļa cīpslas plīsumu, tāpēc- ja krampji atkārtojas jābūt uzmanīgam, un steidzīgi jānovērš cēlonis, kā ari jāveic lokāli rehabilitējoši pasākumi. Viegli krampji, kas neatkārtojas nekādu ļaunumu nenodarīs. Arī spēcīgi krampji, ātri novērsti, neradīs problēmas turpmāk. Lai nerastos krampji, sportojot jāievēro slodžu atbilstība, obligāti jādzer sāls/minerālu/ glikozes dzērieni, jāiesildās, kā arī jāmāk pēc slodzes un slodžu starplaikos atbrīvot muskuļus, un jāstaipa tie. Kaut 100 reizes treniņā, ja vajag.

     [+] [-]

, 2011-08-23 09:14, pirms 8 gadiem
Paldies par plašo atbildi!
Turpinot tēmu es nosūtīju Tev privāti vēl dažus jautājumus.
Gaidīšu atbildi.