Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Datorspēles un miljoni - TOP 5 pelnošākie esportisti pasaulē

Datorspēles un miljoni - TOP 5 pelnošākie esportisti pasaulē
Kuro Takasomi
Foto: Esportsmatrix

Nav noslēpums, ka mūsdienās ir iespējams nopelnīt finansiālus līdzekļus ar datorspēļu spēlēšanu. Tiek rīkoti dažādi prestiži un mazāk prestiži turnīri visā pasaulē, kuros piedalās esportisti un komandas no dažādām pasaules valstīm. Tajos tiek sadalīti naudas balvu fondi, kas nereti sasniedz pat vairākus miljonus eiro.

Pēc ''Esportsearnings'' pieejamajiem datiem var secināt, ka pasaules labākie esportisti ir miljonāri. Protams, ne kurš katrs, spēlējot videospēles, var kļūt bagāts. Pasaulē ir nedaudz vairāk kā 40 spēlētāji, kuri spējuši nopelnīt vismaz miljons eiro un vismaz 500 tādi, kuri nopelnījuši ne mazāk kā 100 tūkstošus. 

Jau iepriekš ziņojām, ka Latvijas pelnošākais datorspēļu spēlētājs ir Jurijs Buharovs, kurš savas karjeras laikā, piedaloties dažādos turnīros, ir saņēmis prēmijas aptuveni 45 tūkstošu eiro apmērā. Latvietis ''Esportsearnings'' pelnošāko geimeru sarakstā ir 1214. vietā pasaulē.

Baltijā Jurijs ir trešais pelnošākais geimeris starp igauņu armiju. Igaunijā īpaši starp visiem datorspēļu spēlētājiem izceļas Klements Ivanovs, kurš ir nopelnījis pārliecinoši lielāko summu, piedaloties dažādos turnīros, proti, 1,39 miljonus eiro. Ivanovs ir 18. vietā pasaulē un viens no pasaules labākajiem ''Dota 2'' spēlētājiem. 

Baltijas valstīs neviens cits spēlētājs, izņemot Ivanovu, nespēj konkurēt saņemto honorāru ziņā ar pasaules labākajiem sportistiem. Pelnošākie esportisti nāk no dažādām pasaules valstīm - Vācijas, Pakistānas, Ķīnas, ASV, Somijas, Jordānijas un virknes citām. Nav vērojama izteikta kādas valsts dominance, ko pierāda pirmais piecinieks - katrs esportists no tā pagaidām pārstāv atšķirīgas valstis, tomēr četri no viņiem ir komandas biedri. 

1. ''KuroKy'' (Kuro Takasomi) - 3,02 milj. eiro 
Vācietis Kuro Takasomi ir pelnošākais esportists pasaulē, ņemot vērā tikai sacensībās saņemtās prēmijas. Viņš pārstāv pasaulē labāko un prestižāko esporta komandu ''Team Liquid'' un ir vienīgais datorspēļu spēlētājs, kurš saņēmis naudas balvu vismaz trīs miljonu eiro apmērā. 25 gadus vecais esportists jau 16 gadu vecumā ar esportu nopelnīja savus pirmos 100 eiro un vislielāko peļņu viņš guvis, spēlējot ''Dota 2''. Takasomi ar savu komandu ir uzvarējis ''The International 2017'' un izcīnījis otro vietu tajā pašā turnīrā 2013. gadā. Viņš ir bijis čempions 36 dažādos turnīros, kā arī ticis iekļauts ''Dota'' Visu zvaigžņu sastāvā. 

2. ''Miracle'' (Amers Barkavi) - 2,66 milj. eiro 
Arī otrs pelnošākais esportists Amers Barkavi no Jordānijas pārstāv ''Team Liquid'' komandu. Arī viņš kopā ar Takasomi triumfēja ''The International 2017'' ''Dota 2'' turnīrā. Ameram ir tikai 20 gadi un viņš ir viens no perspektīvākajiem ''Dota 2'' spēlētājiem pasaulē. Savu karjeru jordānietis sāka 2015. gadā, saņemot vairāk kā 200 tūkstošus eiro, bet, tāpat kā citi šī topa pārstāvji, lielāko summu ieguvis, uzvarot ''International 2017''. Amers ir triumfējis 16 turnīros savā esportista karjeras laikā. 

3. ''UNiVeRsE'' (Sahils Arora) - 2,54 milj. eiro 
ASV esportists Sahils Arora ir vienīgais šajā sarakstā, kurš nav ''Team Liquid'' pārstāvis. ''UNiVeRsE'' ir ''Evil Geniuses'' komandas spēlētājs. 28 gadus vecais Arora kopā ar EG uzvarēja 2015. gada ''The International'' turnīrā, spēlējot ''Dota 2'', kā arī izcīnīja trešo pozīciju ''The International 2016''. Viņa esportista karjera sākās 2011. gadā un vislielāko naudas summu viņš nopelnījis 2015. gadā.

4. ''MinD_ContRoL'' (Ivans Ivanovs) - 2,45 milj. eiro 
22 gadus vecais Ivans Ivanovs kopā ar ''Team Liquid'' triumfēja ''The International 2017'' un līdz ar to saņēma savas karjeras lielāko prēmiju aptuveni 1,9 miljonu eiro apmērā. Bulgārijas geimeris karjeras laikā 21 reizi uzvarējis turnīros, spēlējot ''Dota 2''. 

5. ''Matumbaman'' (Lāse Urpalainens) - 2,45 milj. eiro 
Un arī soms Lāse Urpalainens ir ''Team Liquid'' spēlētājs, kurš kopā ar trīs iepriekšminētājiem uzvarēja ''The International 2017''. Ivanova vienaudzis savu esportista gaitu ietvaros ir uzvarējis 17 čempionātos, visvairāk nopelnot 2017. gadā un kļūstot par vienu no pasaules pelnošākajiem esportistiem. 

  +4 [+] [-]

, 2017-12-30 15:08, pirms gada
Kāpēc tiek rakstīts tikai par naudu un miljoniem? Rakstiet taču par esportu! Ļoti nemākulīgi noslēpta reklāma.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-30 15:26, pirms gada
ē -""""""sports"""""

  +5 [+] [-]

, 2017-12-30 16:08, pirms gada
Tak vispelnošākie visi ir no dotas, jo viņiem balvu fonds gadā ir tikpat liels cik nākamajiem 5 esporta veidiem kopumā. Piekrītu, ka šie raksti pilnīga hui#a. Butu vismaz par kadiem turnīriem, kko tadu rakstījuši, ja jau vēlme par esportu taisit rakstus.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-30 18:17, pirms gada
Rakstiet labāk par spēlēm , un turnīriņiem iekš LV !!!

  +2 [+] [-]

, 2017-12-30 20:54, pirms gada
Tas nav sports.

     [+] [-]

, 2018-01-01 00:59, pirms gada
Damokla zobens rakstīja: Kāpēc tiek rakstīts tikai par naudu un miljoniem? Rakstiet taču par esportu! Ļoti nemākulīgi noslēpta reklāma.
Autora profilā redzams, ka visu dažu viņa līdzšinējo rakstu par esportu virsrakstos figurē nauda.

     [+] [-]

, 2018-01-01 01:00, pirms gada
knaible rakstīja: Tas nav sports.
Krāt komentārus agrāk šeit esportā, lūk, tas bija sports! Turklāt arī virtuāls.