Meldonijs arī 2017. gadā būs aizliegta viela

Meldonijs arī 2017. gadā būs aizliegta viela

Kirovs Lipmans
Foto: AS "Grindeks"

Sporta plānošana

Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) publicējusi aizliegto vielu sarakstu, kas būs aktuāls 2017. gadā. Šajā listē paliek arī Latvijā ražotais meldonijs, kaut gan ražotājs centās panākt pretējo.

Saraksts ir apstiprināts un stāsies spēkā 2017. gada 1. janvārī. Sportistiem, treneriem un medicīnas speciālistiem ir trīs mēneši, lai iepazītos ar aktualizēto saturu.

Meldonijs (mildronāts) plaši tiek lietots tieši postpadomju valstīs. "Mildronāts" ir pieprasītākais produkts, ko ražo vadošais zāļu ražotājs Baltijas valstīs "Grindeks" - šīs akciju sabiedrības padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs ir Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans. Pēc meldonija dopinga skandālu izraisītās ažiotāžas šī preparāta tirdzniecības apjoms būtiski palielinājās. Ražotājs mēģināja panākt meldonija izslēgšanu no aizliegto vielu saraksta, taču nesekmīgi.

Kā jau ziņots, vielas izgudrotājs Ivars Kalviņš šogad norādīja, ka nav nekāda pamata uzskatīt šo preparātu par dopingu. "Sportistiem ir jālieto mildronāts, lai izvairītos no neatgriezeniskiem procesiem organismā. Jādomā, kā glābt mūsu sportistus. Mildronāta iedarbība uz sirdi ir līdzīga iekšdedzes dzinēja principam. Esmu ļoti vīlies par WADA lēmumu, viņiem nav nekāda pamata uzskatīt meldoniju par dopingu. Dopinga kritērijos ir precīzs termins - "iespēju palielināšana". Mildronāts neveicina organisma iespēju palielināšanu. Pateicoties šim preparātam, sportists neskries ātrāk un nelēks augstāk. Sportistiem ir tiesības turpināt karjeru un dzīvot. Daudzi sportisti-vīrieši šo preparātu lieto, lai palielinātu potenci. Nevajag atņemt šo iespēju viņiem un citiem cilvēkiem! Ar nepamatoto lēmumu WADA ir iekāpusi mīnu laukā. Un mīnas sprāgs. Tiks iesniegtas prasības, vairāki tiesas procesi un viņiem būs jāatkāpjas [no savām pozīcijām], pēc olimpiādes nebūs citas izejas."

Atgādinām, ka no 2016. gada 1. janvāra WADA aizliegto vielu sarakstā iekļauts arī metaboliskais modulators meldonijs, kas ar zīmolu "Mildronāts" tiek ražots Latvijā. Meldonijs (mildronāts) tika pievienots aizliegto vielu sarakstam, jo gūti pierādījumi, ka sportisti to lieto ar nolūku uzlabot savu sniegumu. Šogad sportisti to vairs nedrīkst lietot - ne sacensībās, nedz ārpus tām. Gada pirmajā pusē parādījās arvien jauni gadījumi, kad dopinga provē konstatēta šī viela, taču soda mēra noteikšana tika atlikta, līdz tiks gūta skaidrība par to, cik ilgi šī viela paliek sportista organismā. Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) aprīlī noteica meldonija pieļaujamo daudzumu līdz 1. martam ņemtajās dopinga provēs, līdz ar to tika attaisnota lielākā daļa no daudzajiem pieķertajiem.

Izmantotie resursi:
wada-ama.org
rsport.ru

  -1 [+] [-]

, 2016-09-30 13:21, pirms 2 gadiem
Ai ai ai, Lipman, kā tu tā.

  +2 [+] [-]

, 2016-09-30 13:31, pirms 2 gadiem
Cik saprotu apiet sistemu vienkārši.. aizej pie ģimenes ārsta lai tā tev izraksta ka sirds nepietiekamība (wtf par vārdu) un izraksta mildronātu ka zāles kuras var dzert ja citreiz paliek "sūdīgi" . ar lapeli pie Wada , tur noteikti ar jamaksā kādu šokolades kasti ar chernij aist "brendiju" pudel.. volaa dzer kaut apgriezies..

  -2 [+] [-]

, 2016-09-30 13:33, pirms 2 gadiem
Interesanti, kas ir Lipmaņa grindeksa sistēmu administrators?
Viņa iekārtas izskatās bomārīgas, tās kas uz galda atrodas.
Diez lipmans jēdz ar elektronisko pastudarboties ?

  -1 [+] [-]

, 2016-09-30 15:09, pirms 2 gadiem
turists no Rio rakstīja: Interesanti, kas ir Lipmaņa grindeksa sistēmu administrators?
Viņa iekārtas izskatās bomārīgas, tās kas uz galda atrodas.
Diez lipmans jēdz ar elektronisko pastudarboties ?
Te tu kļūdies.
Viņš taču ir skops ebrejs un skops arī priekš sevis. Kāpēc jāmet ārā darbojošās iekārtas?

     [+] [-]

, 2016-09-30 15:36, pirms 2 gadiem
Pingvīnam
tik vienkārši jau gan nav. To, vai atļaut lietot konkrēto preperātu, un tā lietošana ir pamatota, izskata speciāla antidopinga komisija un tikai pēc tā var lietot nebaidoties par pārkāpumu.

     [+] [-]

, 2016-09-30 15:52, pirms 2 gadiem
Alpaville rakstīja: Te tu kļūdies.
Viņš taču ir skops ebrejs un skops arī priekš sevis. Kāpēc jāmet ārā darbojošās iekārtas?
Diez viņš kādreiz ir lasījis spirta centra komentārus? :d

     [+] [-]

, 2016-09-30 16:35, pirms 2 gadiem
Cik saprotu, pašam preparāta izgudrotājam no pārdošanas apjomiem ne silts ne auksts. Kā vienmēr, tikai tirgotāji "uzvārās"

     [+] [-]

, 2016-09-30 16:35, pirms 2 gadiem
vislabākais ir teksts (tas gan minēts cita medija rakstā par šo tēmu), ka WADA speciālistiem, lai izvērtētu Meldonija kaitīgumu bija nepieciešami 9 mēnešu pētījums. Kā viens komentāros izteicās - tas nekas, ka Latvijā meldoniju pazīst jau no astoņdesmitajiem gadiem (sanāk vairāk kā 40 gadu ilgs pētījums) un mēs jau nu zinām gan ietekmi, gan blaknes, gan citus efektus arī bez WADAS wannabe pētījumiem...
es, šīs vielas izņemšanu no lietojamo saraksta, asociēju ar pasaules farmācijas biznesa lobiju, tas nav nekas vairāk....

Tev jābūt autorizētam,