Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Daiļslidotāja Ņikitina un karatists Kalniņš saņem Jelgavas gada balvas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Daiļslidotāja Ņikitina un karatists Kalniņš saņem Jelgavas gada balvas
Diāna Ņikitina un Kalvis Kalniņš. Foto: Ivars Veiliņš, jelgavasvestnesis.lv

Latvijas ceturtajā lielākajā pilsētā vakar tika sumināti aizvadītā gada sporta laureāti. Mūzikas klubā "Jelgavas krekli" galvenās balvas saņēma gada sportiste Diāna Ņikitina (daiļslidošana) un gada sportists Kalvis Kalniņš (karatē).

2018. gada laureātus sveica Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, pasākumu apmeklēja arī Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Sporta laureāti tika sumināti 12 nominācijās, no kurām svarīgākās ir "Gada sportists olimpiskajos veidos" un "Gada sportiste olimpiskajos veidos".

Diāna Ņikitina aizvadītajā gadā piedalījās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs un ieguva 26. vietu. "Jau kopš bērnības mans sapnis bija piedalīties olimpiskajās spēlēs un pēc tam kļūt par treneri. Lai gan šogad startēju olimpiskajās spēlēs un esmu sākusi arī trenēt dažas meitenes, nedomāju, ka manai sportistes karjerai ir gals. Gribētu aizbraukt uz vēl vienu olimpiādi," saka Jelgavas gada sportiste, kura pirms jaunās sezonas treniņā guva gurna savainojumu, izpildot četrkāršo salhova lēcienu. "Tas, ka varu izpildīt četrkāršo lēcienu, sieviešu daiļslidošanā ir būtiski, jo nav daudz, kuras to spēj."

Kalvis Kalniņš aizvadītajā gadā izcīnīja trešo vietu Eiropas čempionātā un bija piektais pasaules meistarsacīkstēs. "Olimpiskie sporta veidi tiek uztverti nopietnāk un ap tiem ir lielāka ažiotāža nekā neolimpiskajiem veidiem, un tas ir patīkami. Kopš karatē ir iekļauts olimpisko spēļu programmā, tas kļūst aizvien populārāks, arī Latvijā, un parādās līdzjutēji, kas seko līdz manām gaitām, arī atpazīst uz ielas un uzrunā," atklāj Jelgavas gada sportists.

Gada trenere olimpiskajos sporta veidos ir Astra Ozoliņa (peldēšana). Gada perspektīvāko sportistu ieskaitē uzvarēja peldētājs Didzis Rudavs. Gada sporta spēļu komanda - HK "Zemgale/LLU".

"Jelgavas Sporta laureāts", pēdējo gadu uzvarētāji

GadsSportisteSportists
2018Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Kalvis Kalniņš (karatē)
2017Vanesa Buldinska (BMX riteņbraukšana)Edgars Krūmiņš (3x3 basketbols)
2016Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Kristens Krīgers (BMX riteņbraukšana)
2015Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Alberts Jurčenko (brīvā cīņa)
2014Diāna Ņikitina (daiļslidošana)Kristens Krīgers (BMX riteņbraukšana)
2013Elīna Pranka (kanoe airēšana)Gatis Pranks (kanoe airēšana)
2012Alīna Fjodorova (daiļslidošana)Gatis Pranks (kanoe airēšana)
2011Lāsma Zaķīte (smaiļošana)Gatis Pranks / Antons Knesis (kanoe airēšana)
2010Iveta Staša-Šaršūne (kērlings)Gatis Pranks (kanoe airēšana)

.

Izmantotie resursi:
jelgavasvestnesis.lv