Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Jelgavā noslēgusies 2017.gada Latvijas badmintona reitinga sezona

Jelgavā noslēgusies 2017.gada Latvijas badmintona reitinga sezona
Foto: Latvijas Badmintona federācija

27.decembrī Jelgavā notikušais tradicionālais turnīrs “Vecgada badmintons Jelgavā” ir noslēdzis 2017.gada Latvijas badmintona reitinga sezonu. 2017.gadā ir notikuši 76 Latvijas badmintona reitinga turnīri, kurus piedalījušies 726 Latvijas badmintona spēlētāji.

Latvijas badmintona reitinga sistēmā šobrīd ir reģistrēti vairāk nekā 1400 spēlētāji. 2017.gadā Latvijas badmintona reitinga gada licences bija iegādājušies 399 spēlētāji, bet pārējie bija licencējušie uz vienu vai vairākiem turnīriem.

2017.gadu kā Latvijas reitinga līderi noslēdza siguldietis Artūrs Akmens un valmieriete Una Berga. Vīriešiem 2.vietā valmierietis Andis Bērziņs, 3.vietā Edijs Līviņš no Rīgas. Savukārt sievietēm 2. un 3.vietā siguldietes Liāna Lencēviča un Jekaterina Romanova.

Latvijas badmintona reitingā 2017.gadā tika ņemti vērā 10 labākie turnīru rezultāti 12 mēnešos. Sākot ar 2018.gada 1.janvārī ir ieplānots atgriezties pie 18 mēnešu cikla, jo tad reitingā iespējāms labāk sabalansēt spēlētāja meistarības un aktivitātes radījumus.

Pasaules badmintona reitingā tiek ņemti vērā 10 labāko turnīru rezultāti 12 mēnešos. Pasaules reitingā sieviešu vienspēlēs no Latvijas spēlētājām šo gadu visaugstāk noslēdza Ieva Pope - 316.vietā ar 6 turnīros izcīnītiem 3690 pasaules reitinga punktiem. Savukārt no vīriešiem šo gadu visaugstāk Pasaules reitingā noslēdza Niks Podosinoviks - 1121.vietā ar 520 punktiem 6 turnīros.

Jāatzīmē, ka Pasaules reitingā sieviešu dubultspēlēs Latvijas pāris Ieva Pope & Monika Radovska ir augstajā 151.vietā ar 8 turnīros izcīnītiem 6920 punktiem, turklāt otrs Latvijas sieviešu pāris Liāna Lencēviča & Jekaterina Romanova ir arī augstajā 213.vietā ar 6 turnīros izcīnītiem 4390 punktiem.

Viens no Pasaules badmintona reitinga turnīriem tradicionāli notiek arī Latvijā - jūnija pirmā nedēļas nogale Pasaules badmintona kalendārā ir rezervēta Jelgavā notiekošajam Pasaules reitinga badmintona turnīram “Yonex Latvia International”. 2017.gadā Jelgavas turnīrs bijs viens no lielākiem “Future series” turnīriem pasaulē, pulcējot 230 spēlētājus no 30 valstīm.

Jelgavā jau trešo gadu pēc kārtas notiek badmintona turnīrs “Vecgada badmintons Jelgavā”, kurš notiek gada pēdējā trešdienā pēc Ziemassvētkiem un tradicionāli noslēdz Latvijas badmintona reitinga sezonu. Šajā turnīrā tradicionāli piedalās LLU studenti, Jelgavā dzīvojošie jaunieši, kā arī B un C meistarības grupu spēlētāji no tuvējiem badmintona centriem Ozolniekos, Olainē, Dobelē, Tērvetē, Penkulē un Bauskā, kā arī spēlētāji no visas Latvijas. Šogad turnīrā piedalījās arī Latvijā studējošie badmintona spēlētāji no Šrilankas un Indijas.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Badmintona federācija