Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Rumjancevs saņēmis 2015. gada Eiropas spēļu medaļu

Ints Megnis
Ints Megnis

Rumjancevs saņēmis 2015. gada Eiropas spēļu medaļu
Marko Dragosavļevičs (no kreisās), Pēters Menings un Aleksejs Rumjancevs ar savām medaļām. Foto: Eiropas Olimpiskā komiteja

Latvijas vadošais smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs ceturtdien saņēmis bronzas medaļu par sniegumu 2015. gada Eiropas spēlēs, jo šo sacensību čempions ir diskvalificēts dopinga pārkāpumu dēļ.

Pirms četriem gadiem par čempionu 200 metru distancē kļuva ungārs Miklošs Dudāšs, kuram sekoja zviedrs Pēters Menings un brits Eds Makīvers, bet ceturto vietu ar līdz tūkstošdaļām identisku laiku sasniedza Rumjancevs un serbs Marko Dragosavļevičs.

Tomēr kādu laiku vēlāk tika uzzināts, ka Dudāšam tieši Eiropas spēlēs ņemtas dopinga anlīzes uzrādījušas pozitīvu rezultātu, sportistam paužot, ka viņš lietojis medikamentus, nesaskaņojot tos ar ārstiem. Pašlaik viņš diskvalifikāciju ir izcietis un jau pērn tika pie bronzas pasaules čempionātā četrinieku ekipāžā.

"Šonedēļ Eiropas Olimpiskā komiteja atsūtīja ziņu, ka uzvarētājs ir diskvalificēts. Vakar Eiropas spēļu laikā Aleksejam tika pasniegta medaļa," sarunā ar Sportacentrs.com saka Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Ceturtdien pie medaļām tikuši Menings, Rumjancevs un Dragosavļevičs, bet Makīveram to pasniegs svētdien Lielbritānijā. Tieši brits ir līdz šim vienīgais, kurš beidzis karjeru, bet pārējie trīs sportisti šonedēļ sacentās Eiropas spēlēs Minskā. Tur gan Rumjancevam tik labi nesekmējās un viņš samierinājās ar 14. vietu 200 metros.