Moča izcīna 3. vietu NCAA čempionātā ASV

Latvijas U23 izlases airētāja Vineta Moča izcīnijusi augsto 3. vietu ASV studentu čepionātā airēšanā. Vineta startē Dienvidkalifornijas universitātes (USC) sastāvā kopš 2010. gada augusta un šī ir viņas pirmā medaļa ASV studentu čempionātā. NCAA čempionāts norisinājās Mercer Lake, ASV Ņūdžersijas štatā no 25. līdz 27. maijam.

Moča ir pārstāvējusi Latvijas izlasi junioru un U23 pasaules čempionātos un starpautiskās sacensībās kopš 2008. gada. Uzreiz pēc Murjāņu Sporta ģimnāzijas pabeigšanas Vineta uzsāka mācības USC (Kalifornijā, ASV), kur sava sīvā rakstura un neatlaidības dēļ uzreiz kļuva par vienu no komandas līderēm. Tieši ASV Vineta atrada savu nišu airēšanā - par spīti viņas, pēc airēšana standartiem, nelielajam augumam, viņai lieliski padodas aizairēt astotniekus.

Sieviešu astotniekus Latvijā negadās bieži redzēt, taču ASV situācija ir pilnīgi pretēja. Pasaules sieviešu konkurencē ASV ir absolūta līdere atsotniekos, lielākoties pateicoties šī sporta popularitātei valstī un universitāšu airēšanas sistēmai. ASV studentu čempionātā piedalās 16 pirmās divīzijas airēšanas komandas, kuras regulārās sezonas laikā vairāk kā 80 komandu konkurencē ir izcīnījušas tiesības piedalīties šajās sacensībās. Katra komanda sastāv no pirmā atsotnieka, otrā astotnieka un nepāru četrinieka ar stūrmani. Katra laiva sacenšas par medaļām savā klasē klasiskajā 2000m distancē un par punktiem komandu kopvērtējumam.

Lai arī USC komandā startē vairākas augsta līmeņa airētājas no ASV, Kanādas un vairākām Eiropas valstīm, Vineta šajā 2012. gada sezonā izvirzīja sevi līderpozīcijā komandas vidū un aizairēja USC pirmo astotnieku. Sacensību pirmajā dienā airējot laivas priekšgalā viņa izcīnija vietu pusfinālā, kur nākošajā dienā sīvā cīņā izcīnīja vietu finālā. Perkona negaisa dēļ svētdien, 27. maijā, fināls norisinājās stundu vēlāk, nekā bijā paredzēts. Finālā Vinetas USC astotnieks mērojās spēkiem ar piecām valsts spēcīgākajām studentu komandām - Virdžīniju, Princtonu, Kaliforniju, Mičiganu un Vašingtonu. Pēc pirmajiem 500m Mičigana un Virdžinija izvirzījās līderpozīcijās un cīnījās par zeltu, atstājot aiz sevis pārējās četras komandas, kas smēlienu pēc smēliena cīnījās par trešo vietu. Distances vidū Princtona, Kalifornija un USC bija vienas sekundes attālumā viena no otras, Vašingtona nedaudz iepalika. Tuvojoties finišam, Vinetas spurts bija visātrākais un USC šķērsoja finišu trešajā vietā, 0,84 sekundes priekšā Princtonai. Virdžīnija, kuras satāvā airēja vairākas ASV un Lielbritānijas valsts izlases sportistes, uzvarēja ar rezultātu 6:18,72; Mičigana otrā ar 6:22,09 un USC trešā ar 6:25,06.

Uzreiz pēc sacensībām Vineta devās uz lidostu lai atgrieztos Latvijā un uzsāktu gatavošanos startam pasaules U23 čempionātā Latvijas izlases sastāvā. U23 čempionāts norisināsies Lietuvas pilsētā Traķos no 11. līdz 15. jūlijam.

     [+] [-]

, 2012-05-29 00:08, pirms 6 gadiem
Biezi nenakas lasit par sievieshu aireshanu,bet paldies par info,loti saturigs raksts!

Tev jābūt autorizētam,