Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Izglītības ministre sola šogad izstrādāt jaunu sporta pasākumu finansēšanas modeli

Rolands Eliņš

Izglītības ministre sola šogad izstrādāt jaunu sporta pasākumu finansēšanas modeli
Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska. Foto: Dmitrijs Suļžics, f64

LETA. Šā gada laikā Izglītības un zinātnes ministrija izstrādās jaunu sporta pasākumu finansēšanas modeli, lai valstij būtu savlaicīgi zināms nepieciešamais līdzekļu apjoms konkrētu sporta pasākumu finansēšanai, ceturtdien pēc premjera Krišjāņa Kariņa (JV) vadītās Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdes aģentūrai LETA stāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šodien padome pārrunāja saņemtos sporta federāciju pieteikumus starptautisku sporta sacensību organizēšanai Latvijā 2019.-2020.gadā. Pēc Šuplinskas teiktā, par šo tematu raisījušās vislielākās diskusijas.

"Lielākās diskusijas raisīja sporta pasākumu grafiks, ko katru gadu gatavo Nacionālā sporta padome un tajā ietverti atbalstāmie pasākumi. Izglītības un zinātnes ministrijas un premjera pozīcija ir tāda, ka ir jāpārtrauc prakse, kad pāris gadus iepriekš zināmi pasākumi šajā plānā tiek iekļauti pēdējā brīdī," pauda ministre.

Šuplinska informēja, ka šī gada laikā viņas vadītā ministrija izstrādās jaunu sporta pasākumu finanšu pārvaldības modeli, kurā viens no punktiem paredzēs, ka būtiskus sporta pasākumus ir jāplāno vismaz divus vai trīs gadus pirms pasākuma.

"Tādā veidā tiks ieprasīts arī izstrādāt precīzākas tāmes, lai šo pasākumu finansēšanu varētu savlaicīgi paredzēt budžetā. Šādi izvairīsimies no situācijām, kad sporta nozarei ir jālūdz valsts finansējums, bet mēs šos lūgumus nevaram atbalstīt," teica Šuplinska.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2019-03-28 18:44, pirms 11 mēnešiem
Neticu nevienam šīs kundzītes vārdam!

     [+] [-]

, 2019-04-11 14:36, pirms 11 mēnešiem
Jāfinansē ir skolu sports. Pieaugušajiem savas izklaides jāapmaksā pašiem.