Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš

Andrejs Siliņš

LSFP stipendiju saņēmējus uz pludmales volejbola spēli izaicina Samoilovs un Pļaviņš
Foto: LSFP

Ceturtdien norisinājās ikgadējā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) Sporta stipendiju pasniegšanas ceremonija, kurā sveica 48 sportistus, kas uzrādījuši augstus rezultātus gan sportā, gan studijās kādā no Latvjas augstskolām. Stipendijas saņēmēju vidū bija vieglatlēte Gunta Latiševa-Čudare, smaiļotājs Roberts Akmens, BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, kā arī volejbolisti – Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Samoilovs.

Divi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studenti – pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš jau atkārtoti veiksmīgi startējuši LSFP ikgadējā sporta stipendiju konkursā. Studējošie sportisti aktīvi pieteikušies stipendijai arī no pārējām vadošajām Latvijas augstskolām.

LSFP prezidents Einars Fogelis: "Lepojos ar sportistiem, kas domā par savu karjeru ilgtermiņa perspektīvā, veltot savām akadēmiskajām zināšanām un intelektuālajai izaugsmei īpašu vērību.”

Vieglatlēte Katrīna Sirmā atzīst: "Mana ģimene vienmēr ir atbalstījusi mani, lai varu apvienot sportu ar studijām. Es apzināti izvēlējos apgūt sarežģītāku profesiju, jo apzinājos, ka pēc sporta karjeras beigām šī izglītība būs konkurētspējīgāka. Sevi nākotnē redzu, strādājot jurista darbu sporta nozarē, un cik man zināms, ar šādu specializāciju Latvijā es būtu viena no retajiem juristiem ar šādām zināšanām."

Pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs atklāj: "Jau desmit gadus paralēli profesionālajai darbībai arī mācos. Dzīve nebeidzas, līdz ar profesionālās sportista karjeras beigām. Ja citās profesijās karjera attīstās pakāpeniski līdz pensijas vecumam, tad sportistiem viss jāsāk no jauna 30 – 35 gadu vecumā. Ģimene man ir iemācījusi, ka tieši izglītība ir prioritāra. Par labu studijām Latvijā nosliecos, jo vienmēr esmu gribējis saistīt savu dzīvi ar Latviju – esmu Latvijas patriots, te ir manas mājas, turklāt izglītība šajā valstī ir labā līmenī. Tas, ko katrs students no šīs izglītības iegūst, ir atkarīgs no tā, cik viņš pats aktīvi iesaistīsies un vēlēsies iegūt jaunas zināšanas."

Pēc oficiālās stipendiju pasniegšanas ceremonijas pludmales volejbola hallē "O-Sands” norisinājās pludmales volejbola draudzības spēle, turpinot pagājušajā gadā iesākto tradīciju, kad autosportisti Jānis Baumanis un Reinis Nitišs izaicināja pārējos stipendiātus sevi pierādīt kartinga hallē. Šogad draudzības spēles vadību uzņēmās pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš.

LSFP Sporta stipendijas tiek piešķirtas kopš 2007. gada. Lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz sportistu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem pēdējā gada laikā. Ik gadu piešķirtais stipendijas apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nevar pārsniegt 1500 EUR vienam studentam par vienu studiju gadu. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

Viens no konkursa galvenajiem mērķiem ir atbalstīt sekmīgi studējošos izlases līmeņa sportistus, sniedzot materiālo atbalstu mācību un treniņu darbam. Stipendiju finansēšanas avots ir valsts budžeta programma "Sports". Šajā gadā LSFP Sporta stipendiju konkursam pieteicās 81 studējošais sportists, no kuriem apstiprināti tika 48.

Informāciju sagatavoja
Līga Vanaga
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Sporta federāciju padome