Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Anglija ar vēsturisku atspēlēšanos izlīdzina "The Ashes" rezultātu

Juris Miņins
Juris Miņins

Anglija ar vēsturisku atspēlēšanos izlīdzina "The Ashes" rezultātu
Foto: AFP/Scanpix

Atspēlējot 358 punktu deficītu, Anglijas kriketa izlase šodien izcīnīja uzvaru trešajā "The Ashes" mačā, pārspējot austrāliešus ar viena viketa pārsvaru. Bens Stoukss spēli noslēdza ar 135 punktiem un atrodoties laukumā.

Šodien noslēdzās trešā "The Ashes" sērijas spēle, kurā vēl aizvien savas attiecības skaidro Austrālijas un Anglijas kriketa izlases. Jāsaka, ka pēc šīs cīņas nez vai attiecības kļūs labākas, jo Anglija veica vēsturisku atspēlēšanos un izcīnīja pirmo uzvaru sērijā

Atgādināsim, ka sērijas pirmajā mačā uzvarēja Austrālija, bet otrajā cīņā, kas tika saīsināta lietus dēļ, tika fiksēts neizšķirts, jo komanda nespēja izspēlēt paredzēto mača laiku. Tieši tāpēc, ja angļi šodien būtu zaudējuši, viņi vairs nevarētu pretendēt uz uzvaru visā sērijā un labākais iespējamais rezultāts būtu bijis neizšķirts.

Jāsaka, ka spēles ievads bija diezgan netipisks, jo, lai arī austrālieši guva 179 punktus, kas kopumā nav pārāk labs rezultāts (anglis Džofra Ārčers bija galvenais "vaininieks" šādai austrāliešu spēlei, jo viens pats no cīņas izslēdza sešus pretiniekus), angļi spēlēja vēl vājāk, jo pirmo iningu noslēdza ar 67 punktiem, kas ir vājākais rezultāts kopš 1947. gada. Interesanti, ka angļiem pēdējo divu gadu laikā šādi izgāzti iningi nav retums, jo šis bija jau ceturtais šāds gadījums. Savukārt Džo Denlija 12 gūtie punkti bija visu laiku vājākais viena ininga rezultatīvākā spēlētāja rādītājs, kad ir izspēlēta pilna spēle.

Otrais inings angļiem optimismu neviesa, jo kopīgiem spēkiem austrālieši guva vēl 246 punktus, kas nozīmēja, ka angļiem, lai tiktu pie panākuma, ir nepieciešams sadeldēt 358 punktu deficītu un nekad iepriekš viņiem ko tādu nebija izdevies paveikt.

Tiesa, rekordi ir tāpēc, lai tos pārspētu un angļi šoreiz pārspēja sevi – Džo Denlijs atkal bija labs, jo sasniedza 50 gūto punktu atzīmi, taču šoreiz viņš bija tikai trešais rezultatīvākais savas komandas spēlētājs, jo Džo Rūtam izdevās izsist 77, bet Benu Stouksu austrāliešiem tā arī neizdevās apturēt, jo mača beigās viņš tā arī palika laukumā, bet pretī viņa vārdam bija ieskaitīti 135 gūtie punkti.

Jāatgādina, ka šī uzvara angļiem bija ne tikai pirmā 2019. gada "The Ashes" sērijā, bet arī pirmais panākums ICC Testa kriketa čempionātā.

ICC kriketa čempionātā pašlaik notiek arī citas spēles, Jaunzēlande pēc četrām dienām mačā pret Šrilanku ir vadībā ar 382/6 (111) pret 244, bet Indija atrodas vadībā pret Karību valstu izlasi.

Izmantotie resursi:
https://www.icc-cricket.com/

     [+] [-]

, 2019-08-25 21:19, pirms 11 mēnešiem
Traka spēle. Sāku kriketam sekot pavisam nesen, bet Stoukss fantastisks. Kā jau rakstā minēts, Angļi vien sataisīja sev ziepes un prieks, ka arī prata sasmelt izlieto.