Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

LOK Ētikas komisija aicina nerisināt savstarpējos strīdus publiskajā telpā

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ētikas komisijas sēdē tika izskatīts ne tikai Latvijas Vieglatlētikas savienības iesniegums par sportista uzvedības atbilstību LOK Ētikas kodeksam, bet arī situācija atsevišķās sporta veidu federācijās attiecībā uz savstarpējām attiecībām ar sportistiem un to atspoguļojumu medijos, šodien informē organizācija.

LOK Ētikas komisija aicina nerisināt savstarpējos strīdus publiskajā telpā
LOK prezidents Aldons Vrubļevskis
Foto: Zigismunds Zālmanis, olimpiade.lv

Kā zināms, pēdējā laikā publiskajā telpā uzvirmojuši vairāki skandāli - māsas Tarvidas un Latvijas Taekvondo federācija, Roberto Puķītis un Latvijas Slidošanas asociācija, kā arī citi. Tagad saņemts Latvijas Vieglatlētikas savienības iesniegums, lūdzot izvērtēt kāda sportista uzvedības atbilstību ētikas principiem.

Kā portālam Sportacentrs.com pastāstīja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters, vispirms ētikas komisijā vērsusies Vieglatlētikas savienība saistībā ar šorttreka lietu. "Sākotnēji minēja Puķīša piemēru, ka publiskā telpā veļas mazgāšana nav pareiza un vispirms jārisina federācijas iekšienē." Vēlāk dienas kārtībai tika pievienota arī pagājušās nedēļas Sportacentrs.com intervija ar Inesi Tarvidu saistībā ar iespējamu pilsonības maiņu - Tarvidas vēl nav izlēmušas, vai par OS... .

LOK Ētikas komisijas sēdē pirmdien konstatēts, ka šādi publiski paziņojumi un informācija nodara kaitējumu sportam kopumā un neveicina konkrēto sportistu prestiža un cieņas nostiprināšanos sabiedrībā, kā arī norāda uz labas pārvaldības principu neievērošanu dažu sporta sabiedrisko organizāciju vadībā. Šādi paziņojumi, godīgas spēles un labas pārvaldības principu neievērošana neapšaubāmi ir vērtējami kā LOK Ētikas kodeksa principu un normu pārkāpumi.

Ņemot vērā radušos situāciju, Ētikas komisija ir nolēmusi izteikt stingru nosodījumu par jebkādu savstarpējo strīdu un apvainojumu risināšanu publiskajā telpā un citām darbībām, kas kaitē sporta nozares tēlam un ir pretrunā ar LOK Ētikas kodeksu. Komisija visas šādas darbības atzīst par pilnīgi nepieņemamām un stingri vērsīsies pret tām savas kompetences ietvaros, kā arī nekavējoties un stingri reaģēs uz iespējamiem līdzīgiem gadījumiem nākotnē.

Komisija aicinās Latvijas Olimpisko vienību, Latvijas Olimpiešu sociālo fondu un Latvijas Sporta federāciju padomi līgumos ar sportistiem iekļaut punktu par finansējuma apturēšanu par sporta ētikas principu un godīgas spēles neievērošanu. "Fair play" ir ne tikai likumu un sporta sacensību noteikumu ievērošana, šis princips ietver sevī arī savstarpēju cieņu, sportiskā gara un draudzības jēdzienus; tas ir ne tikai uzvedības, bet arī domāšanas veids.

Atgādinām, ka LOK Ētikas komisija pirmo sēdi aizvadīja 2014. gada septembrī. Toreiz sastāvā bija pieci locekļi - priekšsēdētājs Andris Kalniņš, locekļi Jānis Liepiņš, Marika Nugumanova, Kristīne Lisovska un Valdis Voins. Patlaban nav publiskota informācija par aktuālo sastāvu.


Izmantotie resursi:
Latvijas Olimpiskā komiteja

 

2018-05-22 18:45

Nākamais: Iespaidīgajā "HyperTown" festivālā notiks arī Baltijas eSporta līgas fināli