Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Pasaules čempionātā jauniešiem Latīņamerikas dejās Latvijas pāri nesasniedz ceturtdaļfinālu

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules čempionātā jauniešiem Latīņamerikas dejās Latvijas pāri nesasniedz ceturtdaļfinālu
Pasaules čempioni V.Untu/P.Barišņikova. Foto: worlddancesport.org.

Austrijā notikušajā pasaules čempionātā jauniešiem (16-18 g.) Latīņamerikas (LA) dejās tikai vienam Latvijas pārim izdevās pārvarēt pirmo kārtu un iekļūt 48-niekā. Augstāk no mūsu abiem pāriem tika rīdzinieki Aleksis Visockis ar Keriju Ziemeli, kuri čempionātu pabeidza astotdaļfinālā un 79 pāru konkurencē ierindojās dalītā 27.-28.vietā, līdz ar to diemžēl pārtrūkstot vairāku gadu tradīcijai ar Latvijas pārstāvniecību ceturtdaļfinālā.

Iepriekšējos četros gados jauniešu grupā LA dejās Latvijas dejotāji sasniedza ļoti labus rezultātus, jo abiem Latvijas pāriem no 2015.-2018.gadan bija izdevies iekļūt labāko piecpadsmitniekā. Šoreiz to paveikt bija krietni grūtāk, jo situācija ar pārstāvniecību čempionātā izveidojās sarežģītāka nekā citas reizes. Pirmkārt, valsts čempioni un šī gada Eiropas čempionāta 10.vietas ieguvēji Daņila Sitovs un Violeta Ļevčenko kopš vasaras vairs nedejo kopā, un, otrkārt, pagājušā gada pasaules čempionāta pusfinālisti un pirms diviem mēnešiem Lielā Rudens reitinga sacensību pārliecinoši uzvarētāji Ņikita Toms un Laura Stūraine operācijas dēļ maijā bija spiesti izlaist reitinga sacensības, kas bija par iemeslu viņu zemajai vietai reitingā un nepalaišanai uz pasaules čempionātu. Beigās kopā ar Latvijas čempionāta 2.vietas ieguvējiem Aleksi Visocki un Keriju Ziemeli LSDF nolēma uz pasaules čempionātu deleģēt valsts čempionāta 9.vietas ieguvējus un reitinga tabulā 3.-4.vietu dalošos Artūru Kotovu un Anastasiju Ļečebrinu, kuri pēdējās reitinga sacensībās septembrī Latvijas pāru vidū ierindojās 5.vietā.

SDK “Dzintars” dejotāji Visockis ar Ziemeli otrajā kārtā astotdaļfinālā ieguva 21 no 45 punktiem, esot ļoti tuvu ceturtdaļfinālam, taču trešajā kārtā viņiem neizdevās tikt un čempionātu rīdzinieki pabeidza dalītā 27.-28.vietā ar ungāriem. Šī nav vienīgā reize pēdējo divdesmit gadu laikā, kad Latvija nebija pārstāvēta ceturtdaļfinālā pasaules čempionātos jauniešiem LA dejās, jo tādi pati situācija tika pieredzēta arī 2011.gadā. Tikmēr rīdzinieki Artūrs Kotovs un Anastasija Ļečebrina (SDK “Mirada”) priecājās par radušos iespēju startēt pasaules čempionātā un vēlējās sasniegt otro kārtu, jo to līdz šim bija paveikuši visi mūsu pāri jauniešu grupā. Artūrs ar Anastasiju ļoti centās, taču pārdejošanā nopelnītie 12 no 45 punktiem bija par maz otrās kārtas sasniegšanai, un viņi kopā ar japāņiem, somiem un bulgāriem ierindojās dalītā 56.-59.vietā, pirmo reizi kādam no mūsējiem nepārvarot pirmo kārtu. Taču jāņem vērā, ka abiem Latvijas pāriem šis ir pirmais gads jauniešu grupā, līdz ar to ir iespējas nākamajos divos gados vēlreiz iegūt tiesības startēt pasaules čempionātā un uzlabot rezultātus.

Pārliecinošu uzvaru svinēja Eiropas čempioni visās trijās deju programmās un šī gada pasaules čempioni 10 dejās Vladislavs Untu un Poļina Barišņikova no Moldovas. Tāpat kā 10 deju programmā aiz moldāviem ierindojās krievi Germans Pugačovs un Ariadna Tišova. Trešo vietu ieguva un pie pirmās medaļas jauniešu grupā tika 2017.gada pasaules vicečempioni junioru grupā Eriks Nitu un Antonija Josuba no Rumānijas. Pusfinālā dejoja Lietuvas un Igaunijas čempioni, sīvi cīnoties par labākā statusu Baltijas valstu vidū. Augustinas Trinkus un Neda Salugaite ieņēma 11.vietu, par vienu punktu apsteidzot un 12.vietā atstājot Robertu Veidi un Amandu Padaru.

Šo sestdien Turcijā norisināsies pasaules čempionāts LA dejās junioriem (14-15 g.).