Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pāris pusfinālā pasaules čempionātā 10 dejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas pāris pusfinālā pasaules čempionātā 10 dejās
D.Sitovs/V.Ļevčenko.

Nedēļas nogalē Armēnijā notikušajā Pasaules čempionātā U21 grupā 10 deju programmā (5 Standartdejas+5 Latīņamerikas dejas) labu rezultātu uzrādījuši un pusfinālu sasnieguši rīdzinieks Danila Sitovs un Violeta Ļevčenko, kuri 42 pāru konkurencē ieguva 9.vietu.

Nedēļas nogalē Erevānā tika aizvadīts šī gada pirmais pasaules čempionāts U21 grupai, kurā sacenšas jauniešu (16-18 g.) un pirmo divu gadu (19 un 20 g.) pieaugušo grupas pārstāvji. Šī ir vienīgā grupa, kur valsti pasaules čempionātos var pārstāvēt neierobežots pāru skaits. Neskatoties uz to, Latviju pārstāvēja tikai viens pāris – šī gada Latvijas čempioni Jauniešiem visās trijās deju programmās – Danila Sitovs un Violeta Ļevčenko (Škutāna deju skola). Pagājušā gada Eiropas čempionāta 5.vietas ieguvēji jauniešiem 10 dejās, Daņila un Violeta, pārvarēja astotdaļfinālu un ceturtdaļfinālu un iekļuva pusfināla divpadsmitniekā, kas jau ir liels panākums. Taču pie tā viņi negribēja apstāties un mēģināja cīnieties par iekļūšanu finālā, kuram mūsu pāris bija ļoti tuvu. Mūsējie no maksimālajiem 90 punktiem nopelnīja 35, kas deva 9.vietu, līdz finālam pietrūkstot tikai trīs punktiem.

Finālā, kur līdzīgajā konkurencē bija iekļuvuši septiņi pāri un četri spēcīgās Krievijas pārstāvji, pārliecinoši uzvarēja pagājušā gada vicečempioni Oļegs Čens un Aļina Agejeva, aiz sevis atstājot savu tautiešus un 2018.gadā Junioru II grupā (14–15 g.) visās trijās programmās dominējušos Jaroslavu Kisiļevu un Sofiju Fiļipčuku. Trijnieku noslēdza Slovēnijas pāris.