Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Pirmo reizi divi Latvijas pāri pusfinālā Eiropas čempionātā standartdejās

Pirmo reizi divi Latvijas pāri pusfinālā Eiropas čempionātā standartdejās
V.Šurins/A.Meškova.

Nedēļas nogalē Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā notikušajā Eiropas čempionātā Standartdejās (ST) pirmo reizi vēsturē pusfinālā iekļuva abi divi Latvijas pāri, Vadimam Šurinam/Anastasijai Meškovai 61 pāra konkurencē izcīnot 9.vietu, bet Edgaram Līnim/Elīzai Ancānei ierindojoties turpat aiz viņiem 10.vietā. Par kontinenta čempioniem trešo gadu pēc kārtas kļuva Dmitrijs Žarkovs/Olga Kuļikova no Krievijas.

Jau pēc Latvijas čempionāta janvārī diviem labākajiem Latvijas pāriem ST deju programmā tuvākajām lielākajām sacensībām tika stādīts mērķis – iekļūšana Eiropas čempionāta pusfinālā un ierindošanās pēc iespējas tuvāk fināla sešiniekam. Ņemot vērā dalībnieku sastāvu un mūsējo augošo līmeni, divpadsmitnieka sasniegšana bija ļoti reāla. Uz sevi liktās cerības V.Šurins/A.Meškova (SDK “Mario”) un E.Līnis/E.Ancāne (SDK “Dzintars”) attaisnoja. Lai arī mūsējie ceturtdaļfinālā uzrādīja 11. un 12.rezultātu, viņi diezgan droši iekļuva ceturtajā kārtā jeb pusfinālā, jo 13.vietā palikušie rumāņi atpalika daudz.

Ar noslēdzošajām vietām divpadsmitniekā Latvijas pāri nevēlējās samierināties un, parādot ļoti labu sniegumu, apsteidza pirmo reizi pusfinālā tikušos pārus no Dānijas un Vācijas. Līdz ar to 10.vietu izcīnīja otro reizi karjerā pusfinālā tikušie Latvijas čempionāta 1.vietas ieguvēji Līnis ar Ancāni, bet atkal nedaudz priekšā viņiem bija un 9.vietu nodrošināja Latvijas vicečempioni Šurins ar Meškovu, kuriem tas bija jau ceturtais pusfināls kontinenta čempionātā. Tieši priekšā mūsējiem 8.vietā ierindojās Igaunijas čempioni Madis Abels un Aleksandra Galkina.

Finālā uzvaru svinēja galvenie favorīti Dmitrijs Žarkovs un Olga Kuļikova, bet trešo reizi pēc kārtas vicečempionu tituls pienācās lietuviešiem Evaldam Sodeikam un Ieva Žukauskaitei. Bronzas medaļu pirmo reizi karjerā izcīnīja Frančesko Galupo un Debora Pačīni no Itālijas, ceturtajā vietā atstājot iepriekšējo divu gadu trešās vietas ieguvējus Vaidotu Lācīti un Veroniku Golodņevu no Lietuvas. Fināla sešinieku noslēdza Krievijas otrais un Vācijas pirmais pāris.

Pēc trim nedēļām Čehijas pilsētā Brno norisināsies Eiropas čempionāts 10 dejās (5 ST dejas un 5 Latīņamerikas dejas).